Master Cup Sim Racing League – w Polsce rusza turniej dla fanów wirtualnych wyścigów

Nowa inicjatywa marki Master XP już niebawem wystartuje w Polsce. W szranki, w ramach turnieju Master Cup Racing, będą mogli stanąć fani wirtualnych wyścigów. Zawodnicy otrzymają cztery szanse na zakwalifikowanie się do finału, w którym pula nagród wynosi okrągłe 30 000 zł.

Master Cup to seria turniejów online i offline dla graczy, obejmująca wydarzenia zarówno lokalne, jak i międzynarodowe. Organizowana przez firmę Master XP we współpracy z czołowymi partnerami, obejmuje wiele kategorii gier. Wśród wymienianych są m.in. shootery, wyścigi, tzw. “bijatyki”, gry sportowe oraz towarzyskie. I oto nowa inicjatywa marki należącej do firmy Cooler Master, zawitała do Polski.

Master Cup Racing – Poland to seria eventów przygotowana we współpracy z partnerami, takimi jak SIM-CENTER Poznań, Cooler Master, GamerHash, Kunos Simulazioni, i AK Informatica. Dalsze wsparcie zapewniają Dallara i Entrymedia. W ramach turnieju gracze z całej Polski będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w grze Assetto Corsa, uznawanej przez wiele serwisów za symulator wyznaczający rynkowe standardy pod względem realizmu prowadzenia, fizyki jazdy czy fotorealistycznego odwzorowania warunków pogodowych.

Gracze, którzy chcieliby spróbować swoich sił w turnieju Master Cup Racing – Poland powinni zarezerwować sobie stanowisko w SIM-CENTER Poznań oraz zarejestrować się minimum dwie godziny przed zakończeniem ostatniej, czwartej sesji kwalifikacyjnej Hot Lap, tj. do godziny 20.00 dnia 25. czerwca 2021. Kwalifikacje odbędą się na czterech różnych torach, których nazwy będą ogłaszane przed zawodami. W czterech turach zostanie wyłonionych łącznie ośmiu zawodników (po dwóch najszybszych z każdej sesji), którzy zmierzą się w Wielkim Finale.

Harmonogram imprezy jest następujący:

  • 29.05.2021 godz. 14.00 – uruchomienie rejestracji;
  • od 29.05.2021 godz. 16.00 do 4.06.2021 godz. 22.00 – pierwsza sesja kwalifikacyjna;
  • od 5.06.2021 godz. 16.00 do 11.06.2021 godz. 22.00 – druga sesja kwalifikacyjna;
  • od 12.06.2021 godz. 16.00 do 18.06.2021 godz. 22.00 – trzecia sesja kwalifikacyjna;
  • od 19.06.2021 godz. 16.00 do 25.06.2021 godz. 22.00 – czwarta sesja kwalifikacyjna;
  • 26.06.2021 godz. 18.00 – wyścig finałowy.

Zawodnicy poprowadzą samochód Dallara Stradale, przygotowany przez firmę Dallara wraz z twórcami gry Assetto Corsa. Finał będzie składał się z dziesięciominutowej sesji treningowej, półgodzinnej kwalifikacyjnej i równie długiego wyścigu. Czterech spośród ośmiu zawodników otrzyma ufundowane przez sponsorów nagrody o łącznej wartości 30000 zł. Wśród fantów są gamingowe monitory, fotele i peryferia. Zostały one ufundowane przez firmę Cooler Master, znaną zarówno z rozwiązań chłodzących, jak również obudów, sprzętu i akcesoriów dla graczy.

Swoją cegiełkę dorzuca także firma GamerHash, która pozwala graczom na zarabianie pieniędzy poprzez wykorzystanie mocy ich komputerów, gdy te mają wolne zasoby. W tle, jak można się domyślić, jest będąca na fali technologia blockchain, a nagrodą będzie tu wirtualna waluta – kryptowaluta GamerCoin (GHX). Firmy CARSLAB i SIM-CENTER sponsorują Vouchery, a Lempart Racing przejażdżkę po Torze Poznań z kierowcą wyścigowym. Wisienkę na torcie stanowią kurtka od the.collection i t-shirt marki REFORM.

Cały event odbywać się będzie we wspomnianym już centrum SIM-CENTER Poznań. Jest to największy salon wyścigowy w Polsce, adresowany zarówno do profesjonalistów jak i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z sim racingiem. Fani znajdą tu stanowiska budowane przez firmę Electro Sim Motion, która legitymuje się wieloletnim doświadczeniem w branży, a firmę prowadzą fani wyścigów i e-Sportu. Wspomaga ich zespół inżynierów z ponad 15-letnim doświadczeniem w budowie symulatorów.

Fanów wirtualnej rozrywki firma Master XP zaprasza do śledzenia profili partnerów w mediach społecznościowych, gdzie niebawem pojawią się kolejne szczegóły dotyczące wydarzenia Master Cup Racing – Poland.

Źródło: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo