Najlepsze klawiatury gamingowe do 300 zł – ranking sierpień 2023

Podczas tworzenia własnego stanowiska komputerowego jedną z kluczowych decyzji stanowi wybór klawiatury. Nic dziwnego, że decyzja ta nie należy do najłatwiejszych – masa firm i producentów komputerowych peryferii posiada w swojej ofercie różnorodne rodzaje klawiatur, a w specyfikacjach czasem ciężko jest się połapać. Ważne jest jednak, by wybór był trafny, ponieważ źle dobrana klawiatura może stać się uporczywym problemem, który sprawi, że zarówno rozgrywka jak i praca nie będzie iść po naszej myśli. Dlatego też powstał ten artykuł. Poniżej znajdziecie zestawienie, naszym zdaniem najlepszych, klawiatur gamingowych do 300zł.


Genesis Thor 660

Przez nasz portal niejednokrotnie przewija się marka Genesis. Stale testujemy i recenzujemy ich sprzęty, tak też i w tym artykule nie mogło zabraknąć dla nich miejsca. Genesis Thor 660 to świetna klawiatura mechaniczna, skrócona o blok numeryczny, klawisze strzałek i rząd klawiszy funkcyjnych. Ta 60% redukcja sprawia, że dysponując mniejszą ilością miejsca na biurku, nie musimy się martwić o przestrzeń dla klawiatury. Nowo wprowadzone modele posiadają przełączniki Gateron Brown, które bardzo dobrze sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Thor 660 wyposażony jest w 19 trybów oświetleń, które zostało uzyskane przy pomocy technologii PRISMO RGB, które też można personalizować w dedykowanej aplikacji. Ten model znajdziemy już za około 250zł. Mały, ale wariat!

Źródło: https://pl.genesis-zone.com/uploads/genesis-zone-com/88/88ac03e0d79a7c7756c798b9169626d978c8e322caacb2fab5f3d871cefb.jpg


SteelSeries Apex 3 TKL

Tym razem coś dla fanów klawiatur membranowych. SteelSeries Apex 3 TKL wykorzystuje gumowe przełączniki kopułkowe, które bardzo dobrze pracują, pozostając przy tym mało słyszalnym i cichym. Również jest ona zredukowana o blok numeryczny, jednak posiada klawisze strzałek. Do tego dysponuje konfigurowalnym, 8-strefowym podświetleniem RGB, które wystarczająco oświetli przyciski przy nocnej rozgrywce. Wyróżnia ją jednak dodatkowe pokrętło do zmiany głośności i kilku funkcyjny klawisz multimedialny. Jest to jak najbardziej dobry wybór dla graczy ceniących sobie niezawodność i wygodę. Cena też jest niczego sobie. Model ten znajdziemy w sklepach już za około 230zł.

Źródło: https://media.steelseriescdn.com/thumbs/filer_public/ca/b9/cab9896f-77ce-4568-84d6-8e18a6d8fd62/buyimg_apex3_tkl_004.jpg__1920x1080_q100_crop-fit_optimize_subsampling-2.jpg


Razer Ornata V2

Jeśli jednak posiadamy więcej miejsca przy swoim stanowisku gamingowym, pełnowymiarowa klawiatura będzie jak najbardziej dobrą opcją. Razer Ornata V2 posiada wszystkie potrzebne klawisze i tak jak model powyżej, wyposażona jest w trzy dodatkowe przyciski oraz kółko przewijania dedykowane obsłudze multimediów. Dodatkowo posiada podpórkę pod nadgarstki, co może znaleźć swoje zastosowanie podczas długich sesji przy komputerze. Dodatkowo dedykowana aplikacja pozwala programować niektóre przyciski i tworzyć makra. a także niestandardowe profile. Same klawisze natomiast są precyzyjne i solidnie wykonane. Ten model znajdziemy już za 290zł w wybranych sklepach.

Źródło: https://www.razer.com/ap-en/gaming-keyboards/razer-ornata-v2


MSI Vigor GK30

Przyszedł czas na najtańszą w tym rankingu klawiaturę gamingową. Jednak nie odstaje ona tak daleko w tyle od reszty. Bowiem MSI Vigor GK30 jest w pełni dostosowana pod graczy. Posiada klawisze, które działają cicho, lecz niezawodnie i szybko. Do tego użyte do produkcji materiały nadały urządzeniu sporą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Mechaniczno-membranowa budowa powinna usatysfakcjonować zwolenników obu typów klawiatur. Podświetlenie klawiatury jest bardzo ładne, lecz nie przesadne, a do tego istnieje możliwość spersonalizowania efektów świetlnych za pomocą aplikacji. Ten model znajdziemy już za 190zł, co czyni ją naprawdę budżetową, lecz sensowną opcją podczas wyboru klawiatury gamingowej.

Źródło: https://pl.msi.com/Gaming-Gear/VIGOR-GK30


XPG Summoner RGB

Ostatnia na tej liście klawiatura dysponuje wyborem aż trzech przełączników: Speed Silver (szybkość i czułość), niebieskie, które są słyszalne i dotykowe, a także czerwone, które cechuje liniowość i cichość. Ładnie prezentujące się 7 trybów podświetlenia RGB można spersonalizować w aplikacji. Podpórka pod nadgarstki zapewnia większy komfort podczas długich rozgrywek. Cechą szczególną jest przejście USB umieszczone w bocznej części klawiatury, dzięki któremu można podładować urządzenie lub zasilać inny sprzęt peryferyjny. Mechaniczny model klawiatury marki XPG znajdziemy w sklepach już za 230zł.

klawiatury gamingowe Źródło: https://prod-api.mediaexpert.pl/api/images/gallery/thumbnails/images/20/2087157/Klawiatura-ADATA-XPG-Summoner-RGB-front.jpg


Zobacz również: Fresh 'n Rebel Twins Elite – test słuchawek, które oferują więcej niż myślisz

Ilustracja wprowadzenia: pl.genesis-zone.com

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
, , , , , ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?