Następna duża aktualizacja systemu Windows 10 poprawia dźwięk Bluetooth z obsługą AAC

Następna duża aktualizacja systemu Windows 10 firmy Microsoft na koniec tego roku będzie zawierać kilka ważnych ulepszeń dźwięku. System operacyjny w końcu uzyska obsługę Advanced Audio Coding (AAC) przez Bluetooth, co da użytkownikom systemu Windows jeszcze większy wybór słuchawek i głośników Bluetooth.

System Windows od dawna obsługuje tylko SBC i AptX przez Bluetooth, ale obsługa AAC odblokowuje również potencjał w zakresie lepszej jakości dźwięku w słuchawkach Apple oraz w iTunes lub Apple Music w systemie Windows. Firma Apple wcześniej zatrudniała inżynierów do tworzenia „nowej generacji aplikacji multimedialnych dla systemu Windows”, a obsługa AAC byłaby solidnym ulepszeniem dla każdej potencjalnej aplikacji Apple Music lub po prostu przesyłaniem strumieniowym przez przeglądarkę.

Zobacz również: GeForce NOW – 7 kolejnych gier w bibliotece usługi

Microsoft ulepsza także sposób wybierania wejść Bluetooth w systemie Windows 10. Windows od lat pokazuje wiele profili Bluetooth dla słuchawek i głośników, co dezorientuje niektóre aplikacje, myśląc, że istnieje wiele urządzeń. Wkrótce system Windows będzie używał tylko jednego punktu audio, aby automatycznie przełączać się na właściwy profil Bluetooth w zależności od tego, czy słuchasz muzyki, czy odbierasz połączenia.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo