Need for Speed – EA przekłada premierę na 2022 rok

EA zdecydowało się przenieść swoją kolejną grę Need for Speed ​​na dalszy plan, aby skupić się na Battlefield 6. Criterion Games, który pracował nad NFS nowej generacji, został teraz przydzielony do pomocy DICE w tworzeniu nadchodzącej gry Battlefield, która zostanie wydana jeszcze w tym sezonie świątecznym. 

Criterion Games szybko przystąpiło do remasteringu Need for Speed: Hot Pursuit z 2010 roku po tym, jak w zeszłym roku objął kierownictwo nad serią wyścigów. Wizja studia nowej generacji dla serii miałaby się urzeczywistnić w 2021 roku, ale EA zleciła jej teraz pomoc DICE w dokończeniu nadchodzącej gry Battlefield.

Jak powiedział inwestorom dyrektor generalny EA, Andrew Wilson w zeszłym miesiącu – decyzja o przekazaniu zasobów Criterion w celu nadania priorytetu Battlefield 6 została podjęta w następstwie trudnych warunków pracy narzuconych przez trwająca pandemię i fakt, że EA w wyniku przejęcia Codemasters o wartości 1,2 miliarda dolarów spowoduje, że co najmniej jedna gra wyścigowa będzie w przygotowywana w tym roku. EA wie również, że następny Battlefield musi dostarczyć coś wyjątkowego po rozczarowującej Battlefield V.

Na wiosnę dowiemy się znacznie więcej o tytule, więc fani Battlefield nie będą musieli długo czekać. Tymczasem ci, którzy chcą nacieszyć się Need for Speed ​​nowej generacji, będą musieli poczekać, aż Criterion będzie mógł wrócić na miejsce kierowcy.

Źródło: techspot

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?