Dead Space, remake klasycznego horroru, już jest dostępny!

Motive Studio, należące do Electronic Arts Inc. (NASDAQ: EA), wypuściło w ubiegły weekend Dead Space, gruntowny remake klasycznego horroru surviwalowego w klimacie sci-fi, jest już dostępny na PlayStation 5, Xbox Series X|S i PC. Od czasu ogłoszenia w 2021 roku, Dead Space jest stałym punktem na listach „Najbardziej oczekiwanych tytułów” na całym świecie.

W grze Dead Space gracze wcielą się w Isaaca Clarke’a, inżyniera wykonującego rutynową misję naprawy USG Ishimura, gigantycznego wydobywczego statku kosmicznego. Jednak na pokładzie Ishimury czeka go prawdziwy koszmar. Załoga statku została wymordowana, a dziewczyna Isaaca, Nicole, zaginęła. Samotny i uwięziony, mając do dyspozycji jedynie swoje narzędzia i umiejętności inżynierskie, Isaac staje do walki o przetrwanie – nie tylko z przerażającymi potworami zwanymi nekromorfami, ale także z własną rozpadającą się psychiką.

Kiedy Dead Space zadebiutował w 2008 roku, natychmiast stał się kultowym tytułem, dzięki swojej wyjątkowej atmosferze i narracji środowiskowej” – powiedział Phillippe Ducharme, Senior Producer Dead Space. „Naszym najważniejszym celem podczas tworzenia remake’u gry po prawie 15 latach było uhonorowanie dziedzictwa oryginału, jednocześnie wzbogacając je o wykorzystanie najnowszej technologii i sprzętu. Jeśli po raz pierwszy wkładasz kombinezon Isaaca, mamy nadzieję, że wywrze on na tobie takie samo wrażenie, jakie wywarł na nas, gdy graliśmy w grę w 2008 roku. Jeśli jesteś powracającym graczem, naszą ambicją jest dostarczenie gry, która sprosta twoim najgłębszym oczekiwaniom i sprawi, że z przyjemnością sięgniesz po Przecinak Plazmowy po raz kolejny.

Dead Space został przebudowany od podstaw przy użyciu silnika gry Frostbite. Pozostając wiernym porywającej wizji oryginalnej gry, remake oferuje ulepszony dźwięk i ostrą, wstrząsającą oprawę wizualną, która została starannie przeprojektowana, aby stworzyć nowy poziom imersji i jakości. Ponadto, Dead Space zawiera kluczowe usprawnienia rozgrywki, w tym:

Pogłębione doświadczenie: Bez broni i wsparcia Isaac jest zmuszony bronić się przed nekromorfami, wykorzystując zaawansowane technologicznie narzędzia górnicze, rozwiązywać zagadki w trakcie swojej podróży i obracać wadliwie działające systemy Ishimury na swoją korzyść. Doświadczenie to zostało jeszcze bardziej wzbogacone w remake’u, gdzie bohater otrzymał unowocześniony kombinezon i ulepszony arsenał zawierający kompleksowe narzędzia o wzmocnionych efektach i nowych funkcjach. Gunner Wright, oryginalny głos Isaaca w grach Dead Space™ 2 (2011) i Dead Space™ 3 (2013), również powróci do swojej roli: zarówno jako głos inżyniera (który pierwotnie był niemym protagonistą), a także użyczy bohaterowi swojego wizerunku.

W pełni połączona Ishimura: Od ekranu startowego do napisów końcowych, gracze zmierzą się z przerażająco ciasnymi korytarzami i zacienionymi przejściami USG Ishimura bez ani jednego ekranu ładowania czy cięcia kamery na swojej drodze. Ogromny statek został odrestaurowany na potrzeby remake’u i wzbogacony o nowe pomieszczenia, trasy i przeszkody, umożliwiając jednocześnie płynną eksplorację dzięki nowemu systemowi sterowania UI mapy i ulepszonemu lokalizatorowi.

Moduł intensywności: Dead Space oferuje piękny i równie przerażający świat, w którym gracze mogą się zatracić i naprawdę poczuć ciężar każdego kroku Isaaca. Nowy moduł intensywności dynamicznie dostosowuje przeszkody pojawiające się na drodze bohatera, gdy ten eksploruje zarówno nowe, jak i stare obszary USG Ishimura. Od pomiotów nekromorfów po efekty środowiskowe, takie jak światło, dym, cząsteczki i dźwięk, doświadczenie gracza w danym pomieszczeniu nigdy nie będzie takie samo nawet, jeśli zdecyduje się cofnąć po swoich śladach i wrócić do poprzednich lokacji. Bicie serca, oddech i wysiłek Isaaca również dostosowują się do poziomu stresu, aby zapewnić graczom bezpośrednią informację zwrotną na temat jego stanu psychicznego, emocjonalnego i fizycznego.

Rozczłonkowywanie: Nekromorfy, potwory niepodobne do czegokolwiek, co widziano wcześniej, zostały zrekonstruowane wokół nowego systemu, który pozwala graczom oddziaływać na warstwowe ciało, ścięgna i kości przeciwników na zupełnie nowe sposoby podczas walki. I choć strategia pozostaje kluczowa, gracze będą mieli również większe możliwości podejmowania decyzji w zakresie wykorzystania różnorodnych unikalnych broni i umiejętności w walce z tymi przerażającymi wrogami.

Czy Isaac przeżyje, by rozwikłać straszliwą tajemnicę tego, co stało się z zabitą załogą i statkiem, czy też zostanie na zawsze stracony w zimnej próżni kosmosu? Gracze mogą się o tym przekonać już teraz na PlayStation 5 i Xbox Series X|S oraz na komputerach PC. Dead Space będzie można również nabyć w wersji Deluxe i Collector’s Edition z różnymi dodatkami.

  • Dead Space Deluxe Edition (dostępna poprzez EA app/Steam/Epic Games Store) zawiera specjalne przedmioty, takie jak unikalne kombinezony i tekstury kombinezonów.
  • We współpracy z Limited Run Games, edycja kolekcjonerska Dead Space Collector’s Edition zawiera specjalne dodatki, takie jak pełnowymiarowy hełm Isaaca, ścieżka dźwiękowa na CD, SteelBook i inne.

Ponadto, członkowie EA Play Pro otrzymują więcej zawartości w grze dzięki Edycji EA Play Pro gry Dead Space – w tym dostępną tylko dla członków EA Play Pro skórkę skafandra „Anodized Suit”, a także trzy unikalne kombinezony i dwie tekstury kombinezonów w cyfrowej edycji Deluxe. Więcej szczegółów na temat członkostwa w EA Play można znaleźć na stronie https://www.ea.com/ea-play.

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?