Razer definiuje przyszość gamingu na targach CES 2024

Razer rozpala targi CES 2024 swoimi innowacjami. Firma zaprezentowała Sensa HD Haptics, nowe laptopy do gier Blade z wyjątkowymi wyświetlaczami i ergonomiczne ulepszenia nowego Iskur V2. Razer zapowiada również swoje zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Razer, wiodąca globalna marka lifestylowa dla graczy, po raz kolejny na nowo definiuje przyszłość gier. Podczas targów CES 2024 firma zaprezentowała m.in. rewolucyjną technologię Razer Sensa HD Haptics, pokazaną na przykładzie koncepcyjnego Project Esther, nowy fotel gamingowy Razer Iskur V2, nowy dodatek do linii Razer Gamer Room oraz następną generacją laptopów Razer Blade.
Razer pozostaje liderem w dziedzinie gamingowej doskonałości. Te zmieniające zasady gry zapowiedzi, wraz z inicjatywami z obszaru zrównoważonego rozwoju i przełomowymi rozwiązaniami w zakresie ergonomii, podkreślają ciągłe zaangażowanie w pionierstwo w branży gier.

Przedstawiamy Razer Sensa HD Haptics – pierwszą na świecie matę haptyczną HD, która debiutuje w Project Esther

Podczas CES 2024 Razer zaprezentował Razer Sensa HD Haptics – rozwiązanie, które rewolucjonizuje immersję w grach. Innowacja ta została wdrożona do Project Esther – koncepcyjnego projektu demonstrującego transformacyjne możliwości Razer Sensa.


Przyszłość gamingu_2.png


Razer Sensa HD Haptics podnosi jakość doświadczania rozgrywki, zacierając granice między rzeczywistością fizyczną, a światem wirtualnym. Zaprezentowana jako fotelowa mata, Razer Sensa sprawia, że każda akcja w grze – od eksplozji po najsłabsze uderzenie serca – jest namacalnie realna. To ulepszenie to nie tylko skok w technologii gamingowej, ale także nowy wymiar immersyjnej rozgrywki.
W 2018 roku technologia haptyczna Razer HyperSense pojawiła się w słuchawkach Razer Nari Ultimate, które dzięki szerokopasmowym siłownikom cewki drgającej (Voice-Coil Actuators) oraz zaawansowanemu cyfrowemu przetwarzaniu sygnału (Digital Signal Processing), zaoferowały graczom wciągającą i reagującą na wydarzenia w grach haptykę. W 2022 roku Razer przejął Interhaptics, wiodącą platformę rozwoju technologii haptycznych dla studiów gamingowych.
Obecnie, w 2024 roku, Razer Sensa HD Haptics przesuwa granice jeszcze dalej dzięki zaawansowanej platformie integrującej oprogramowanie i urządzenia. Sensa wykorzystuje technologię Interhaptics, co daje deweloperom szersze możliwości dostosowywania oprogramowania do własnych wizji oraz wzbogacenie wrażeń z gry. Twórcy mają pełną kontrolę nad kierunkowością haptyki i zachowaniem siłowników oraz mogą integrować działanie wielu urządzeń na różnych platformach i urządzeniach peryferyjnych. Oprócz pełnego zakresu funkcji dostosowywania, oprogramowanie oferuje również rozwiązanie typu plug-and-play, dostępne dzięki automatycznej konwersji dźwięku na haptykę HD.


Przyszłość gamingu_3.png

Project Esther, pierwsza na świecie gamingowa haptyczna mata HD, jest świadectwem ciągłych innowacji Razera. Ta przełomowa koncepcja to:

 • Szerokopasmowa technologia haptyczna o wysokiej rozdzielczości: zapewnia kompleksowe i realistyczne wrażenia dotykowe, aby w pełni zanurzyć się w rozgrywce.
 • Prawdziwie pozycyjna haptyka: 16 siłowników haptycznych zapewnia realistyczne odczuwanie kierunku, odległości i lokalizacji w grze.
 • Regulowane paski dla uniwersalnego dopasowania: Kompatybilna z większością foteli do gier i foteli biurowych, zapewniając spersonalizowany zestaw do gier.
 • Bezprzewodowa technologia Razer HyperSpeed: Oferuje bardzo niskie opóźnienia w grach i płynne korzystanie z treści multimedialnych na kompatybilnych urządzeniach.
Razer Sensa HD Haptics i Project Esther stanowią znaczący krok naprzód w obszarze technologii gamingowych, potwierdzając zaangażowanie Razera w przesuwanie granic immersji w grach.
Więcej informacji na temat Razer Sensa HD Haptics i Project Esther można znaleźć na stronie Razer.com. Uczestnicy targów CES 2024 mogą osobiście zapoznać się z Project Esther na stoisku Razer.

Nowa generacja laptopów Razer Blade

Linia laptopów Razer Blade na rok 2024 to nie tylko przełomowy sprzęt i pierwsze na świecie innowacje, ale także uosobienie przewagi, którą dają urządzenia producenta. Dążenie do doskonałości gwarantuje, że każdy Razer Blade zapewnia wrażenia z rozgrywki, które nie mają sobie równych pod względem jakości i wydajności.


Przyszłość gamingu_4.png


Ekrany z certyfikatem Calman Verified: każdy model z nowej generacji laptopów Blade jest wyposażony w wyświetlacze z certyfikatem Calman Verified, co gwarantuje, od razu po wyjęciu z pudełka, profesjonalne odwzorowanie kolorów i jakość obrazu.

 • Oświetlenie dynamiczne w Windows 11: integracja z Windows 11 pozwala na dynamiczną kontrolę oświetlenia, rozszerzając ekosystem Razer Chroma. Funkcja ta pozwala użytkownikom synchronizować urządzenia Razer Chroma i kompatybilne urządzenia innych firm w celu uzyskania spójnego i wciągającego doświadczania RGB.
 • Ulepszony dźwięk z integracją THX: dzięki Razer Synapse, każdy Blade jest teraz wyposażony w pełną integrację z THX. To ulepszenie pozwala użytkownikom na cieszenie się niestandardowymi profilami EQ lub wybieranie spośród zoptymalizowanych ustawień, zapewniając tym samym wciągające wrażenia dźwiękowe podczas grania, oglądania filmów lub słuchania muzyki.
 • Rozszerzona gwarancja na baterię: Zgodnie z zaangażowaniem Razera w zapewnianie odpowiedniej jakości oraz satysfakcji klienta, nowe laptopy Blade oferują wiodącą w branży gwarancję na baterię do 2 lat. Gwarancja ta jest świadectwem zaufania Razer do trwałości i długowieczności swoich produktów.
 • RazerCare dla pełnego spokoju: Dla zapewnienia klientom dodatkowej pewności, usługa RazerCare jest dostępna w wybranych regionach i oferuje do 3 lat rozszerzonej ochrony. Usługa ta podkreśla zaangażowanie Razera we wspieranie użytkowników na każdym kroku.
Blade 16, Blade 14 i Blade 18 na nowo definiują swoje kategorie, oferując niezrównaną wydajność, innowacyjną technologię wyświetlania i wyjątkową przewagę Razera.

Razer Blade 16: wysoka wydajność i duża rozdzielczość dzięki pierwszemu na świecie 16-calowemu wyświetlaczowi OLED 240 Hz

Razer Blade 16 może pochwalić się pierwszym na świecie 16-calowym wyświetlaczem OLED 240 Hz, który zapewnia graczom niesamowitą klarowność obrazu i głębię kolorów, a także dostarcza więcej mocy graficznej na cal sześcienny niż jakikolwiek inny laptop gamingowy dostępny na rynku.


Przyszłość gamingu_5.png

Wyposażony w zupełnie nowy procesor Intel® Core™ i9-14900HX i układ graficzny NVIDIA® GeForce RTX™ 4090, Blade 16 to potężna jednostka, oferująca niezrównaną wydajność w eleganckiej obudowie typu unibody wykonanej z anodyzowanego aluminium. Układy GPU NVIDIA RTX do laptopów są wyposażone w wyspecjalizowane rdzenie AI Tensor, które gwarantują olbrzymią wydajność AI w aplikacjach kreatywnych, ultra-wydajną produktywność, niesamowicie szybką rozgrywkę i nie tylko. Laptopy wspierane przez technologię NVIDIA Studio, są również dostarczane z preinstalowanymi sterownikami NVIDIA Studio, zapewniającymi większą wydajność i niezawodność.

Kluczowe cechy:
 • Pierwszy na świecie 16-calowy wyświetlacz OLED 240 Hz: rewolucja w grach oferująca szybsze trafienia i krótszy czas podejmowania akcji. Dzięki rozdzielczości QHD+, czasowi reakcji 0,2 ms i gamie kolorów 100% DCI-P3 ten wyświetlacz pobije konkurencję doskonałą wyrazistością – potwierdzoną certyfikatami VESA ClearMR 11000 i DisplayHDR True Black 500.
 • Dwa tryby działania wyświetlacza Mini-LED: przełączaj się między kreatywną pracą w wysokiej rozdzielczości a grami o wysokiej częstotliwości odświeżania dzięki jedynemu ekranowi do gier, który natywnie przełącza się między UDH+ 120 Hz i FHD+ 240 Hz.
 • Najnowocześniejsze przetwarzanie dzięki Intel Core i9 HX: Sercem Blade 16 jest Intel Core i9-14900HX, najszybszy na świecie procesor mobilny. Dzięki 24 rdzeniom i możliwości podkręcania za pomocą Razer Synapse, oferuje on niezrównaną moc obliczeniową dla najbardziej wymagających gier i kreatywnych zadań.
 •  Niezrównana wydajność graficzna: Blade 16 to prawdziwa potęga na rynku gamingowych laptopów, wspierająca karty graficzne NVIDIA® GeForce RTX™ (do 4090 włącznie) i odblokowująca całkowity pobór mocy na poziomie 175 W (Full TGP), zapewniając więcej mocy graficznej na cal sześcienny niż jakakolwiek inny konkurencyjny model. Wykorzystanie technologii DLSS 3 opartej na sztucznej inteligencji NVIDIA pozwala na szybsze generowanie klatek i ray tracing w czasie rzeczywistym. Technologie GeForce RTX są obsługiwane w ponad 500 popularnych grach i aplikacjach, w tym w takich hitach jak Cyberpunk 2077 i Alan Wake 2.
 • Zaawansowany system chłodzenia: opatentowana przez firmę Razer technologia komory parowej zapewnia optymalną wydajność nawet podczas intensywnych sesji grania.
Razer Blade 16 dostępny będzie w sprzedaży od 8 stycznia 2024 r. w sugerowanej cenie 3499,99 euro. Więcej informacji na temat Razer Blade 16 można znaleźć na stronie Razer.com lub w lokalnym sklepie RazerStore.

Razer Blade 14: maksymalna przenośność wzmocniona przez Ryzen AI

Stworzony dla mobilnych graczy, gamingowy laptop Blade 14 to najbardziej przenośna konstrukcja w linii laptopów Blade. Zaktualizowany o zupełnie nowy procesor AMD Ryzen™ 9 8945HS i wyposażony w laptopową kartę graficzną NVIDIA® GeForce™ RTX 4070 z wyświetlaczem QHD+ 240 Hz, nowy Blade 14 oferuje niesamowitą wydajność pomimo swojej kompaktowej formy.


Przyszłość gamingu_6.png

Laptop jest wyposażony w pamięć DDR5 z możliwością rozbudowy i najnowsze opcje łączności, w tym USB4 i Wi-Fi 7. Jego najnowocześniejsze funkcje będą wiodły prym przez wiele lat.

Kluczowe cechy:
 • Wyjątkowa przenośność: dzięki 1,7 cm grubości i 1,83 kg wagi, Blade 14 pozostaje niezwykle przenośny, oferując jednocześnie do 10 godzin pracy na baterii, aby zapewnić graczom ciągłe działanie.
 • Wydajność przyspieszona przez AI: Nowy procesor AMD Ryzen™ 9 8945HS oferuje zwiększoną wydajność Ryzen AI, aby poprawić pracę z obciążeniami AI, takimi jak Microsoft Windows Studio lub Microsoft Copilot w systemie Windows 11.
 • Immersyjna grafika: Blade 14 nadal oferuje najlepszą w swojej klasie grafikę, dzięki wyświetlaczowi 16:10 QHD+ 240 Hz, z certyfikatem Calman Verified dla jeszcze lepszej dokładności kolorów.
 • Przenośna moc: Niewiarygodnie przenośny, ale niezwykle wydajny. Blade 14 jest wyposażony w laptopową kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 4070 o mocy TGP do 140 W (115 W bazowe + 25 W Boost), aby rozgrywkę w podróży była jeszcze lepsza.
Szczegóły dotyczące ceny Razer Blade 14 nie są jeszcze znane i będą uzależnione od liczby zamówień w przedsprzedaży, która rozpocznie się 23 stycznia 2024 r. Więcej informacji na temat Razer Blade 14 można znaleźć na stronie Razer.com lub w lokalnych sklepach RazerStore.

Razer Blade 18: spojrzenie w przyszłość

Jeszcze w tym roku Razer ujawni pierwsze informacje o Blade 18 2024, który ma na nowo zdefiniować kategorię wielkoformatowych laptopów do gier.

Dzięki pierwszemu na świecie 18-calowemu wyświetlaczowi 4K 165 Hz i ładowaniu za pomocą Thunderbolt™ 5, najnowszemu protokołowi łączności Intela o wysokiej wydajności, Blade 18 obiecuje zmienić zasady gry, oferując niezrównaną wydajność i wszechstronność.
Zapowiedziany po raz pierwszy we wrześniu 2023 r., Thunderbolt™5 umożliwia użytkownikom podłączenie wielu monitorów gamingowych o wysokiej rozdzielczości, szybkiej pamięci masowej i stacji dokujących typu all-in-one. Jest to możliwe dzięki zwiększeniu przepustowości aż do 120 Gb / s, trzy razy większej niż obecny wiodący protokół połączeń. Blade 18 przenosi przyszłość łączności w teraźniejszość, znacznie zwiększając szybkość i przepustowość łączności, dzięki czemu gracze i twórcy mogą cieszyć się najwyższą jakością obrazu i wciągającymi doświadczeniami podczas użytkowania.
Więcej szczegółów na temat Razer Blade 18 zostanie ujawnionych bliżej daty premiery. Blade 18 ma stać się najlepszym wyborem dla graczy i twórców poszukujących najpotężniejszego laptopa w linii Blade.


Przyszłość gamingu_7.png

Razer USB C Dock: jedno połączenie, nieskończone możliwości

Razer USB C Dock to przenośna, 11-portowa stacja dokująca USB C kompatybilna z laptopami i komputerami stacjonarnymi z systemami Windows i Mac.

Zaprojektowana tak, aby podłączenia działały najlepiej w każdym otoczeniu, ta stacja dokująca jest uosobieniem zaangażowania firmy Razer w wszechstronność i wydajność.
Kluczowe cechy:
 • Rozbudowana konstrukcja z 11 portami: stacja dokująca jest wyposażona w różnorodne porty, w tym 4 porty USB-A, 2 porty USB C, Gigabit Ethernet, HDMI, gniazdo combo audio 3,5 mm i gniazda kart UHS-I SD/MicroSD, zapewniając szerokie możliwości łączności i podłączeń.
 • Wyjście obrazu o wysokiej rozdzielczości: dzięki obsłudze rozdzielczości 4K 60 Hz przez HDMI użytkownicy mogą cieszyć się lepszą obsługą monitora, idealną do intensywnej pracy twórczej lub grania w gry z dużą liczbą klatek na sekundę.
 • Wciągający dźwięk przestrzenny 7.1: Gniazdo audio 3,5 mm w stacji dokującej zapewnia zaawansowany dźwięk przestrzenny 7.1, zapewniający wciągające i dokładne wrażenia dźwiękowe zarówno dla treści stereo, jak i wielokanałowych.
 • Solidna i lekka konstrukcja: stacja jest wykonana z optymalnego termicznie stopu aluminium; jednoczęściowa konstrukcja stacji dokującej jest nie tylko wytrzymała, ale także zapewnia efektywne zarządzanie temperaturą.
 • Potężne możliwości ładowania: stacja dokująca obsługuje ładowanie laptopa z mocą 85 W, dzięki czemu urządzenia pozostają zasilane i gotowe do działania. (Kabel USB do ładowania i adapter nie wchodzą w skład zestawu)
 • Uniwersalna kompatybilność: Stacja dokująca poszerza możliwość podłączeń z szeroką gamą urządzeń, w tym komputery PC, MacBooki, iPady i Chromebooki.


Przyszłość gamingu_8.png

Stacja dokująca Razer USB C Dock to wszechstronny dodatek do zestawu narzędzi każdego gracza lub twórcy, zapewniający bezproblemową łączność i maksymalną wydajność.
Stacja Razer USB C Dock jest dostępna w sprzedaży od 8 stycznia 2024 r. w cenie 139,99 euro. Więcej informacji na temat Razer USB C Dock można znaleźć na stronie Razer.com lub w lokalnym sklepie RazerStore.

Fotel gamingowy Razer Iskur V2 – najwyższy komfort grania z niezrównanym podparciem odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Od samego początku Razer Iskur oznaczał rewolucję w projektowaniu foteli gamingowych, ustanawiając nowe standardy w zakresie ergonomii i komfortu. Opracowany w oparciu o spostrzeżenia najlepszych na świecie graczy esportowych i ekspertów w dziedzinie ergonomii, oryginalny Iskur na nowo zdefiniował oczekiwania graczy. Teraz to dziedzictwo kontynuuje Razer Iskur V2, przesuwając granice innowacji i po raz kolejny wyznaczając nowe branżowe standardy.
Razer Iskur V2 wyróżnia się unikalnym na skalę światową regulowanym i adaptacyjnym systemem podparcia lędźwiowego 6D. System ten jest jedynym w swoim rodzaju i oferuje zarówno możliwość adaptacji, jak i regulacji. Został starannie zaprojektowany tak, aby dostosować się do naturalnej krzywizny kręgosłupa. Sprężynowy mechanizm nie tylko dostosowuje się w czasie rzeczywistym do masy i postawy ciała, ale także pozwala na pełną personalizację dzięki zintegrowanej regulacji krzywizny lędźwiowej. Możliwości precyzyjnego dostrojenia zarówno wypukłości, jak i wysokości odcinka lędźwiowego, gwarantuje idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb w zakresie komfortu.


Przyszłość gamingu_9.png

W celu zapewnienia pełnej ergonomii, Iskur V2 ma poduszki z pianki o dużej gęstości, gwarantujące zrównoważone połączenie wsparcia i komfortu. Reaktywne nachylenie fotela i funkcja odchylenia do 152 stopni umożliwiają graczom znalezienie idealnego kąta zarówno do intensywnych gier, jak i okresów relaksu.

Wykonany z najwyższej jakości skóry syntetycznej klasy EPU, Iskur V2 zapewnia zarówno doskonałe wrażenia dotykowe, jak i zwiększoną wytrzymałość w obliczu trudnych warunków codziennego użytkowania. Podłokietniki 4D oferują szerokie możliwości dostosowania wysokości, pozycji i kąta nachylenia, a poduszka pod głowę z pianki z pamięcią kształtu zapewnia dopasowane wsparcie głowy i szyi podczas długich maratonów gier.
Razer Iskur V2 to najlepszy fotel gamingowy na rynku i gorąco polecam go wszystkim graczom” – stwierdził dr Matthew Hwu, założyciel organizacji 1HP.
Razer Iskur V2 to nie tylko krzesło, ale gamingowy tron zbudowany tak, aby przetrwać próbę czasu i mód, umożliwiając graczom podboje przy zachowaniu komfortu i stylu.
Razer Iskur V2 jest dostępny w sprzedaży od 8 stycznia 2024 r. w cenie 699,99 euro. Więcej informacji na temat Razer Iskur V2 znajdziesz na Razer.com lub w lokalnym sklepie RazerStore.

Razer Aether Monitor Light Bar: przyszłość jest jasna

Razer wprowadza na rynek Aether Monitor Light Bar, który łączy innowacyjną technologię oświetleniową o niezrównanym stylu. Ten najnowszy dodatek do kolekcji Aether Gamer Room wyróżnia się podwójnym oświetleniem z diodami LED skierowanymi zarówno do przodu, jak i do tyłu i zaprojektowanymi dla tych, którzy grają lub pracują na swoich stanowiskach bojowych w nocy.
Listwa świetlna Razer Aether Monitor Light Bar wyróżnia się ultrawysokim współczynnikiem oddawania barw (CRI) wynoszącym 95, zapewniając żywe i naturalne oświetlenie na dużym obszarze mierzonym na wymiarach 60 cm x 30 cm i przy natężeniu 500 luksów. Ta cecha zapewnia kompleksowe pokrycie i wydajność świetlną, idealną dla graczy poszukujących ulepszonej konfiguracji komputera stacjonarnego.


Przyszłość gamingu_10.png

Sercem Aether Monitor Light Bar jest Razer Chroma™ RGB. Skierowane do tyłu diody LED wyświetlają urzekające efekty świetlne na ścianach, tworząc wciągające wrażenia wizualne. Dzięki ponad 16,8 milionom kolorów i niezliczonym efektom świetlnym, Chroma RGB przekształca każdą przestrzeń do grania w dynamiczne i reagujące środowisko.

Zaprojektowany tak, aby pasował do większości rozmiarów i krzywizn monitorów, Aether Monitor Light Bar oferuje bezpieczny i elastyczny mechanizm montażowy. Ta filozofia projektowania rozciąga się na interfejs użytkownika, obejmujący pojemnościowe przyciski dotykowe zapewniające płynną interakcję. Użytkownicy mogą bez wysiłku modyfikować jasność, temperaturę barwową i efekty Chroma, dzięki czemu dostosowywanie jest intuicyjne i łatwo dostępne.
Oparty na nowym uniwersalnym standardzie inteligentnej łączności domowej, Aether Monitor Light Bar został zaprojektowany do współpracy ze wszystkimi innymi inteligentnymi urządzeniami domowymi i kontrolerami obsługiwanymi przez Matter. Użytkownicy mogą również dostosowywać ustawienia i tworzyć zautomatyzowane procedury za pomocą aplikacji Razer Gamer Room, prostego, ale potężnego narzędzia, które łączy urządzenia w jeden zintegrowany ekosystem.
Razer Aether Monitor Light Bar dołącza do linii Razer Gamer Room, zaprezentowanej podczas RazerCon 2023, która obejmuje Aether Lamp Pro, Aether Lamp, Aether Light Bulb, Aether Light Strip i Aether Light Strip Extender.Uczestnicy targów CES 2024 będą mogli zapoznać się z linią produktów Gamer room osobiście na stoisku Razera lub online podczas transmisji na żywo.
Razer Aether Monitor Light Bar dostępny będzie w sprzedaży od marca 2024 r. w cenie 149,99 euro. Więcej informacji na temat Razer Aether Monitor Light Bar można znaleźć na stronie Razer.com lub w lokalnym sklepie RazerStore.

Osiągnięcia Razer w obszarze zrównoważonego rozwoju

Zrównoważony rozwój pozostaje głównym celem wszystkich działań Razera, a na targach CES 2024 firma wykonała kluczowy krok w kierunku zrównoważonej przyszłości, ogłaszając dwa ważne komunikaty. Zapowiedzi te podkreślają zaangażowanie Razera w minimalizowanie wpływu całej swojej działalności na środowisko na wszystkich poziomach, od pozyskiwania surowców i produkcji, po administrację i zarządzanie biurem.


Przyszłość gamingu_11.png

Razer ma przyjemność ogłosić, że od 2024 roku wszystkie nowe urządzenia peryferyjne do komputerów PC będą używać materiałów pochodzących z recyklingu. Zobowiązanie to obejmuje wszystkie nowe produkty Razera z kategorii myszek, klawiatur i zestawów słuchawkowych, w charakterystycznej dla Razera czarnej kolorystyce. Jest to część wieloletniego planu mającego na celu wprowadzenie do wszystkich nowych produktów materiałów pochodzących z .

Ta nowa inicjatywa została przetestowana na dwóch istniejących już produktach: myszce DeathAdder V2 X HyperSpeed, składającej się w 40% z materiałów pochodzących z recyklingu, oraz klawiaturze Ornata V3, w której skład wchodzi co najmniej 20% materiałów pochodzących z . Dzięki wysiłkom Razera oba produkty otrzymały niezależny certyfikat oznakowania ekologicznego UL2809 wystawiany przez Recycled Content Validation, wiodącą na świecie firmę zajmującą się testowaniem, inspekcją i certyfikacją – UL Solutions. Oprócz obecnego wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu, Razer eksperymentuje również z wykorzystaniem większej ilości surowców nadających się do ponownego użycia, minimalizując wpływ każdego produktu na środowisko po zakończeniu jego eksploatacji.
Drugie ogłoszenie Razera dotyczące zrównoważonego rozwoju jest następstwem RazerCon 2023, na którym firma zgłosiła dwa produkty do uzyskania pierwszego na świecie certfikatu Environmental Product Declaration UL. Razer z przyjemnością ogłasza, że Basilisk V3 Pro i Basilisk Ultimate to pierwsze na świecie produkty elektroniki użytkowej, które certyfikat ten uzyskały.
Deklaracja Środowiskowa Produktu (Environmental Product Declaration) umożliwia konsumentom dokonywanie świadomych wyborów dotyczących zakupów dzięki zamieszczonym na opakowaniu informacjom o śladzie węglowym, zużyciu wody, minerałach i zasobach kopalnych wykorzystanych do tworzenia produktu. Firmie Razer udało się zapewnić graczom innowacyjne produkty o najwyższej jakości i wydajności, spełniając jednocześnie rygorystyczne standardy określone w Zasadach Kategorii Produktów (Product Category Rules). Razer wykorzysta ten początkowy sukces i w przyszłości przedstawi więcej produktów.
Więcej informacji na temat zrównoważonego rozwoju w Razer można znaleźć na stronie Razer.com/go-green.

Aktualizacje dla Razer Axon: nowy Synapse i aplikacja Chroma dostępne w otwartej wersji beta

Na targach CES 2024 Razer ogłasza nowe udoskonalenia swojego pakietu oprogramowania.

Aktualizacje koncentrują się na poprawie komfortu użytkowania i rozszerzeniu funkcjonalności, zgodnie z innowacyjnym podejściem Razera do technologii gier.
 • Nowy Razer Synapse już dostępny w otwartej wersji beta: Po raz pierwszy ujawniona na RazerCon, nowa aplikacja Synapse jest już dostępna. Zaktualizowana wersja charakteryzuje się nawet o 30% wyższą wydajnością dzięki ulepszonej architekturze wielowątkowej. Otwarta beta z usprawnionym interfejsem i ulepszonymi opcjami personalizacji jest już dostępna bezpośrednio na stronie Razer.com.
 • Rozszerzona funkcja Chroma Generate Razer Axon z AI: Axon Create, wbudowany w Razer Axon, wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia tapet w wysokiej rozdzielczości, automatycznie optymalizując je do trybu poziomego. Rozszerzona sztuczna inteligencja Chroma Generate pozwala teraz użytkownikom na stosowanie efektów Chroma RGB do dowolnego obrazu z obszernej biblioteki tapet Axon, tworząc zsynchronizowane wrażenia wizualne i świetlne. Gracze mogą odkryć pełen zakres możliwości Razer Axon na Razer.com.
 • Samodzielna aplikacja Razer Chroma i dynamiczne oświetlenie systemu Windows: W otwartej wersji beta Razer wprowadził również nową samodzielną aplikację Chroma, która jest kompleksowym rozwiązaniem dla wszystkich potrzeb związanych z dostosowywaniem Chroma RGB. Aplikacja ta pozwala użytkownikom na łatwe zastosowanie Quick Effects lub wykorzystanie Chroma Generate w celu dodania efektów świetlnych do własnych zdjęć. Samodzielną aplikację Chroma można pobrać ze strony Razer.com.


Przyszłość gamingu_12.png

Najnowsze aktualizacje oprogramowania podkreślają zaangażowanie Razer w innowacje, oferując graczom i twórcom zaawansowane narzędzia zapewniające niezrównaną wydajność i personalizację.
Nieustannie przesuwając granice innowacji w grach, Razer pozostaje liderem w dostarczaniu niezwykłych wrażeń, które definiują przyszłość gier. Więcej informacji na temat wszystkich zapowiedzi Razer na CES 2024 można znaleźć na stronie Razer.com.


Zobacz również:W jaki sposób smartwatch może zastąpić osobistego trenera? Atuty technologii na nadgarstku

Źródło i zdjęcia: informacja prasowa

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?