Samsung ujawnia nowy chip przed premierą Galaxy Watch 4

Samsung ogłosił Exynos W920, nowy procesor przeznaczony do smartwatchów i innych urządzeń do noszenia. Firma twierdzi, że jest to pierwszy na świecie chip przeznaczony do urządzeń do noszenia, który został zbudowany w procesie 5 nm, co pomaga poprawić wydajność i wydajność.

Exynos 920 ma dwa rdzenie Cortex-A55 i procesor graficzny Mali-G68. (Dla kontekstu, wysokiej klasy Snapdragon 888 firmy Qualcomm ma cztery rdzenie Cortex-A55, które są wykorzystywane do zadań o niskim zużyciu energii.) Samsung twierdzi, że wydajność procesora jest o 20% lepsza i dziesięciokrotnie lepsza niż jego poprzedni chip

Czego można się spodziewać po sierpniowym wydarzeniu Unpacked firmy Samsung?

Prawdopodobnie nie będziemy musieli zbyt długo czekać, aby zobaczyć ten chip w komercyjnym urządzeniu. Samsung wyraźnie mówi, że Exynos W920 „obsługuje nową ujednoliconą platformę do noszenia, zbudowaną wspólnie z Google i zostanie po raz pierwszy zastosowany w nadchodzącym modelu Galaxy Watch”.

Zobacz również: Nowe modele krzeseł gamingowych od MSI

Jak wspomina Samsung, firma współpracuje z Google nad nowym oprogramowaniem do smartwatchów, które łączy Tizen i Wear OS, a teraz wiemy, że będzie działać również na nowym sprzęcie. To powinna być dobra wiadomość, ponieważ wydajność od dawna stanowi problem w zegarkach Wear OS.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?