F1: Stanowczo wobec Rosji

Sytuacja panująca w Ukrainie spowodowana rosyjską agresją staje się coraz bardziej niebezpieczna. Władze F1 nie postanowiły długo czekać z decyzją i odwołali tegoroczne Grand Prix Rosji.


Na mediach społecznościowych został przekazany oficjalny komunikat: „W czwartkowy wieczór władze Formuły 1 i FIA (Międzynarodowa Federacja Samochodowa) dyskutowały o pozycji naszego sportu i o tym, co powinniśmy zrobić. Wniosek jest taki, biorąc pod uwagę opinię wszystkich interesariuszy, że niemożliwe jest zorganizowanie Grand Prix Rosji pod naszym szyldem, uwzględniając powstałe okoliczności”

Co więcej zespół Haas rezygnuje z rosyjskich barw i logo sponsora w związku z atakiem na Ukrainę. Rosyjskie barwy i rosyjski sponsor dotychczas były głównymi wyróżnikami zespołu Haasa. Postanowili oni jednak zmienić wizerunek. Już na wczorajszych testach w Barcelonie bolid pojawił się w innej odsłonie, cały biały, bez niebiesko czerwonych pasów.

 

Doniesienia również mówią, że niepewne jest stanowisko rosyjskiego kierowcy drużyny – Nikity Mazepina. Mają toczyć się rozmowy między Kevinem Magnussenem i Pietro Fittipaldim.

Zobacz również: Tesla wprowadzi w swoich samochodach możliwość gamingu?

Źródło: F1 / Ilustracja wprowadzenia: formula1.com

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?