Elektryczny samochód Rimac Nevera bije rekord prędkości w jeździe tyłem

Prawie 300km/h i to na wstecznym! Rimac Nevera pobija rekord Guinessa

Chorwacki samochód Rimac Nevera pobił rekord Guinessa prędkości na wstecznym dla samochodu i aktualnie wynosi on aż 275,74 km/h! Dla porównania poprzedni rekord wynoszący 165,08 km/h został ustanowiony w 2001 roku przez samochód Caterhama 7 Fireblade.

Jest to niesamowita liczba biorąc pod uwagę jak niebezpieczna jest jazda ponad 200 km/h na wprost, a tutaj kierowca musiał odważyć się na jazdę “na maxa” i to do tyłu. Warto zaznaczyć, żę Rimac Nevera to jedno z najszybszych aut na świecie. Przyspieszenie od 0 do 60 mil (około 100km) na godzinę zajmuje zaledwie 1,74 sekundy. Model ten posiada całkowitą moc 1914 koni mechanicznych i prędkość maksymalną 412 km/h (256 mph). 

To kolejny rekord marki Rimac od czasów założenia firmy w 2009 roku,  jednak śmiało można rzec, że ten świeżo ustanowiony możemy zaliczyć do naprawdę z pokroju tych najbardziej szalonych. Poniżej możecie zobaczyć film z bicia rekordu, bo naprawdę ciężko jest to opisywać samymi słowami:Zobacz również: TECNO rozpoczyna technologiczne szaleństwo z okazji Black Friday

Źródło i ilustracja wprowadzenia: guinnessworldrecords.com

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?