Xiaomi zaprezentowało swój pierwszy samochód!

Chiński marka Xiaomi znana jest przede wszystkim ze smartfonów oraz przydatnych urządzeń domowych w całkiem okazałych cenach. Jednak mało kto spodziewał się, że poszerzy ona swój zakres działań na tyle, że ich produkt dosłownie wyjedzie na ulicę.

Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (CMIIT) ujawniło zdjęcia pierwszego samochodu z logiem Xiaomi na przedniej masce. Nowy elektryczny sportowy sedan będzie nazywać się SU7. Design auta jest połączeniem sportowego charakteru oraz elegancji. Po kształcie nadwozia można zauważyć dużo nawiązań do modeli innych marek samochodowych takich jak McLaren, Porsche czy Tesla. Przedni pas ma odważną i agresywną sylwetkę, charakteryzującą się ostrymi liniami i rzeźbionymi krzywiznami. Dodatkowo do dynamicznego wyglądu SU7 dokłada się również aktywne tylne skrzydło, które dodaje nieco aerodynamiki i odrobinę agresywnego wyglądu. Specyfikacje wydajności SU7 są równie imponujące, co pokazuje zaangażowanie Xiaomi w zapewnianie dobrych wrażeń z jazdy.


Xiaomi SU7 - źródło: Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (CMIIT)

Xiaomi SU7 – źródło: Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (CMIIT)


Napędzany dwusilnikowym elektrycznym układem napędowym SU7 wytwarza moc od 220 do 495 kW, w zależności od mocy wariantu modelu. Przekłada się to na prędkość maksymalną 210 kilometrów na godzinę w przypadku modelu podstawowego oraz 265 kilometrów na godzinę w najmocniejszej wersji.  Natomiast masa własna ma wynosić 1,980 kg w podstawowej wersji modelu. Dostępne trzy wersje będą się nazywać: SU7, SU7 Pro oraz SU7 Max. Xiaomi SU7 będzie mógł przewozić 5 osób, a początek jego masowej produkcji jest zaplanowany na Grudzień 2023 z czego pierwsze zamówienia będzie można składać z Lutym 2024. Czekacie?


Zobacz również: Elektryczny samochód Rimac Nevera bije rekord prędkości w jeździe tyłem

Źródło: businesstoday.in / Zdjęcia: Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (CMIIT)

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?