Acer na Fashion Week 2023 łączy siły ze znaną projektantką mody Jenn Lee

Acer — producent komputerów oraz sprzętów gamingowych Predator —  ogłosił niecodzienną współpracę ze znaną projektantką Jenn Lee, aby zdigitalizować tegoroczną kolekcję i zaprezentować ją podczas London Fashion Week 2023. Jest to kolejny krok do zrównoważonego rozwoju w branży fashion.

Londyński Tydzień Mody znany jest z przekraczania granic i wykorzystywania nowych technologii. Dzięki laptopom do gier Acer SpatialLabs™ z najnowszą technologią 3D i innowacyjnym projektom Jenn Lee, pokaz ten płynnie łączy świat fizyczny i cyfrowy, aby przyciągnąć uwagę widzów.

Najnowocześniejsze rozwiązania i technologie

Opracowana przez firmę Acer technologia SpatialLabs™ to połączenie śledzenia wzroku, stereoskopii 3D i renderowania obrazu w czasie rzeczywistym. Treści dosłownie “unoszą się” przed ekranem, umożliwiając twórcom oglądanie ich dzieł w czasie rzeczywistym i w 360 stopniach – bez konieczności używania specjalistycznych okularów.
Projekty 3D będą centralnym elementem wystawy Jenn Lee w Tab Centre, Shoreditch w Londynie, która odbędzie się 17 września. Wspierany przez Portal: M i wiodącego tajwańskiego producenta tekstyliów Makalot, współpraca międzybranżowa podkreśla główne możliwości, jakie zapewnia cyfryzacja  w celu uczynienia branży modowej bardziej zrównoważoną, jednocześnie zachęcając projektantów do myślenia o sobie jako o twórcach treści cyfrowych.

Ekologiczna moda w 3D

Kluczowym celem współpracy jest zrównoważony rozwój i wpływ na środowisko. Wykorzystując cyfryzację, przemysł modowy może znacznie zmniejszyć ilość odpadów tkanin. Możliwość projektowania i sprzedaży odzieży cyfrowo, zmniejsza zapotrzebowanie na fizyczne próbki i produkcję, minimalizując wpływ na środowisko. Ta współpraca to mocne przypomnienie, że zrównoważona moda i innowacje cyfrowe mogą iść w parze.
Źródło: informacja prasowa

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?