Microsoft Mesh – zapowiedziano platformę społecznościową do wirtualnych spotkań!

Microsoft Ignite przyniósł sporo ciekawych pomysłów, ale co najmniej podium należy bez wątpienia do nowej platformy, mającej umożliwić spotkania w wirtualnej rzeczywistości.

Alex Kipman – twórca m.in. Kinecta – przedstawił na evencie Microsoft Mesh. Urządzenie to ma łączyć w sobie rzeczywistość wirtualną z rozszerzoną. Innymi słowy, nie tylko będziemy mogli wcielać się w postacie na ekranie, ale także będziemy widzieli hologramy innych osób. Wyjściowo mają to być specjalne awatary, ale z czasem mamy mieć możliwość widzenia trójwymiarowych modeli samych siebie.

Kipman obrazuje to jako docelowe wywołanie niemal fizycznego poczucia bliskości pomiędzy osobami oddalonymi od siebie o wiele kilometrów. Mesh ma posłużyć do wirtualnych spotkań – zastępując tym samym połączenia wideo – a także jako specjalne wsparcie dla inżynierów, grafików etc. Oczywiście firma liczy, że technologią z czasem zainteresują się inne grupy, takie jak poszczególni deweloperzy. Wydaje się, że tego typu rozwiązanie w obecnych czasach może być strzałem w dziesiątkę.

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o
,

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?