Telewizory Samsung 2022: więcej niż rozrywka

Podczas wydarzenia Unbox & Discover Samsung zaprezentował nowe telewizory Neo QLED 4K oraz 8K, soundbary, akcesoria oraz inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Tegoroczna linia na nowo definiuje rolę telewizora, który oferuje więcej niż tylko rozrywkę. Połączenie innowacyjnych technologii i funkcji otworzyło wiele nowych możliwości. Dziś ekran pełni rolę centralnego huba, który pozwala bawić się, łączyć, pracować i nie tylko.   

„Naszym celem jest tworzenie spójnych doświadczeń w ramach wszystkich oferowanych przez nas produktów, co pozwala w pełni wykorzystać ich potencjał. Telewizory Neo QLED 8K na 2022 rok zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach i pasjach konsumentów, a innowacje napędzane są ich doświadczeniami” – powiedział Jong-Hee(JH) Han, Wiceprezes, Dyrektor Generalny i Dyrektor Działu Samsung Electronics DX (Device eXperience). „Jako centralne urządzenie w domu, Neo QLED 8K ma wszystko, by pomóc odkrywać nowe zastosowania”.

Portfolio produktów na 2022 rok powstało w oparciu o wizję Samsung „Ekrany wszędzie, ekrany dla wszystkich” z telewizorem, jako centralnym elementem w domu i codziennym funkcjonowaniu. Dzięki takiemu podejściu urządzenia z łatwością łączą się ze sobą, odpowiadając na potrzeby różnych użytkowników i jeszcze lepiej dopasowując się do okazji i stylu życia. Dotychczas telewizory głównie łączone były z ich podstawową funkcją, czyli „oglądaniem”, a Neo QLED  ma na celu zmianę postrzegania tej kategorii, rozszerzając zakres zastosowań i doświadczeń użytkowników.

Neo QLED 8K: najlepszy staje się jeszcze lepszy

W 2022 roku telewizory Neo QLED 8K przenoszą doświadczenia i możliwości dużych ekranów na wyższy poziom. Ich sercem jest Neuronowy Procesor AI Quantum 8K. Wykorzystuje on 20 wielomodelowych niezależnych sieci neuronowych, które analizują dane obrazu, aby dostarczyć optymalne wrażenia niezależenie od ich jakości wejściowej.

Neuronowy Procesor AI Quantum 8K wspiera nową technologię – Wzmocnienie Głębi Obrazu (Real Depth Enhancer). Odpowiada ona za skanowanie ekranu i zwiększanie kontrastu na pierwszym planie. Tym samym detale są bardziej wyraziste, a tło pozostaje bez zmian.

Wszystkie tegoroczne telewizory QLED, jako pierwsze na świecie otrzymały weryfikację Pantone („Pantone Validated”), globalnej firmy związanej z kolorem i twórcy systemu identyfikacji barw Pantone Matching System (PMS). Oznacza to, że ekrany te wiernie oddają ponad 2 tys. kolorów, w tym 110 nowo dodanych tonacji dla odcieni skóry, które znalazły się w zestawieniach Pantone. Co więcej, tymi wspaniałymi kolorami można cieszyć się w Trybie Komfort dla Oczu[1]. Wykorzystuje on sztuczną inteligencję, aby dopasować jasność i temperaturę barw na ekranie w zależności od warunków oświetleniowych w pomieszczeniu i w oparciu o informacje na temat godziny wschodu i zachodu słońca. W praktyce oznacza to jeszcze większy komfort podczas oglądania.

Dźwięk Dolby Atmos i inteligentne funkcje audio

Dopełnienie pełnego kolorów i szczegółów obrazu stanowi mocny i dopasowany do treści dźwięk. Neuronowy Procesor AI Quantum 8K w czasie rzeczywistym analizuje obraz i poszczególne sceny, aby Funkcja Adaptacji Dźwięku mogła dopasować brzmienie do tego, co dzieje się na ekranie.

We flagowym telewizorze Neo QLED 8K QN900B zastosowano system audio o mocy 90W z głośnikami w systemie 6.2.4 z Dolby Atmos i funkcją Dźwięku Podążającego za Obiektem Pro. Ta technologia została także wykorzystana do rozpoznawania głosu w ramach funkcji Voice Tracking Sound, aby dźwięk i głos naprawdę podążały za ruchem na ekranie.

W telewizorach Neo QLED 4K i 8K Samsung wprowadził także bezprzewodowy Dolby Atmos, co oznacza oryginalny dźwięk bez zbędnych kabli HDMI. Trafił on także do nowego soundbara Ultra Slim, który łączy wciągające wrażenia audio z minimalistycznym designem.

Korzystaj z ekranu na własnych zasadach

Tegoroczne telewizory przynoszą nowe funkcje i udoskonalony interfejs użytkownika, dzięki czemu z powodzeniem mogą pełnić rolę centralnego huba, który pozwala oglądać filmy i seriale, grać, pracować, kontrolować inne urządzenia i wiele więcej.

 • Nowy Smart Hub. W tym roku Samsung zaproponował nową odsłonę Smart Hub, czyli centrum sterowania opartego na systemie Tizen. Dzięki niemu każdy element domowej rozrywki będzie dostępny z poziomu ekranu głównego. Nowa zakładka grupuje funkcje, ustawienia i treści w ramach trzech kategorii – Media, Gry (Gaming Hub) i Ambient.
 • Ekran Media organizuje opcje rozrywkowe, w tym wideo na żądanie, streaming i Samsung TV Plus[2] z ponad 190 bezpłatnymi kanałami – i uczy się preferencji użytkowników, pomagając im odkrywać nowe treści w obrębie wszystkich platform i usług.
 • Gaming Hub. Centrum gier (Gaming Hub) to nowa platforma do odkrywania gier, która łączy sprzęt i oprogramowanie, aby zapewnić płynne doświadczenia dla graczy – bez konieczności ich pobierania i przechowywania. Samsung ogłosił również partnerstwo z wiodącymi usługami streamingu gier w celu podłączenia ich bibliotek do Centrum gier Samsung. Wśród nich NVIDIA GeForce NOW, Stadia™ i Utomik, a więcej partnerów dołączy w przyszłości. Nowa platforma będzie dostępna w późniejszych miesiącach tego roku w wybranych modelach Samsung Smart TV 2022.[3]
 • Ambient: Tryb Ambient poprawia estetykę pomieszczenia, niezależnie od tego, czy oznacza to dopasowanie ekranu do wystroju, czy też wyróżnienie się poprzez wyświetlanie przyciągającego wzrok obrazu.
 • Doświadczenia związane z grami: Oprócz nowego Centrum Gier, telewizory na 2022 r. oferują szereg rozwiązań, które są niezbędne do osiągnięcia najlepszych doświadczeń podczas grania. Obejmują one cztery porty HDMI 2.1[4], Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+ 4K 144Hz, Super Ultra Szeroki Widok w Grach i Panel Gracza 2.0. Dzięki tej niewiarygodnej poprawie jakości obrazu i ustawień, gry będą bardziej realistyczne i ekscytujące niż kiedykolwiek wcześniej. W najbliższej przyszłości Samsung wprowadzi również linię telewizorów do gier w rozmiarach 43 i 50 cali.
 • SmartThings. Kluczowym elementem połączonego doświadczenia jest Samsung SmartThings. Dzięki SmartThings ekran staje się centralnym hubem, który pozwala wygodnie sterować innymi urządzeniami domowymi z jednego punktu. Funkcja ta, dostępna w telewizorach Samsung, wykorzystuje duży ekran, aby pomóc użytkownikom w łatwym odkrywaniu, przeglądaniu i kontrolowaniu domowych urządzeń.

Zrównoważony rozwój

Samsung stale pracuje nad tym, aby proces produkcji i użytkowanie produktów w jak najmniejszym stopniu oddziaływały na środowisko. Firma szuka sposobów zmniejszenia śladu węglowego i budowania lepszej przyszłości dla naszej planety.

 • Ekoopakowania: Samsung modyfikuje swoje ekologiczne opakowania, zużywając o 90% mniej tuszu na kartonach i usuwając zszywki wykorzystywane podczas produkcji. Oba te ulepszenia ograniczają ilość odpadów i ułatwiają centrom recyklingu przetwarzanie.
 • Pilot SolarCell: Pilot SolarCell[5] w wersji z 2022 r. również został udoskonalony. Jest on o 88% bardziej efektywny niż poprzednie modele z 2020 r. Pilot został całkowicie pozbawiony baterii i można go teraz naładować za pomocą częstotliwości radiowych 2,4 GHz – energii pobieranej z zapasowej energii emitowanej przez routery Wi-Fi.
 • Materiały z recyklingu: Telewizory, monitory, rozwiązania digital signage i piloty Samsung z 2022 r. wykorzystują żywicę z recyklingu. W szczególności monitory o wysokiej rozdzielczości wykorzystują żywicę z recyklingu pozyskaną z tworzywa sztucznego odzyskanego na obszarach przybrzeżnych, które w przeciwnym razie stałyby się odpadami niebezpiecznymi dla środowiska morskiego.
 • Certyfikacja Carbon Trust: Telewizory Samsung Neo QLED 8K i 4K uzyskały weryfikację „Reducing CO2” od Carbon Trust, światowego autorytetu w zakresie śladu węglowego. Certyfikat potwierdza , że ślad węglowy linii Neo QLED jest obniżany z roku na rok.

Personalizacja za pomocą akcesoriów

Każdy użytkownik ma indywidualny gust i potrzeby, dlatego Samsung zaprojektował nowe akcesoria do telewizorów z 2022 r., które zapewniają całkowicie nowe doświadczenia.

 • Dopasowany Uchwyt: Tym, którzy chcą zamontować telewizor na ścianie, uchwyt ścienny umożliwia umieszczenie telewizora płasko na ścianie, oferując jednocześnie możliwość obrócenia go w górę, w dół i na boki, aby uzyskać idealny kąt, bez względu na to, gdzie siedzi widz.
 • Stojak Studio: Jeśli użytkownik preferuje ustawienie telewizora na podstawie, to Stojak Studio oferuje unikalny i elegancki sposób wyeksponowania Neo QLED 8K w artystyczny sposób.
 • Obrotowy Uchwyt: Nowe akcesorium przenosi możliwość obracania ekranu, oferowaną wcześniej przez telewizor The Sero, na ekrany Neo QLED 8K. Automatyczna rotacja o 90˚odtwarza doświadczenia mobilne czy sztukę portretową na dużym ekranie.

Więcej informacji na temat telewizorów firmy Samsung i przedsprzedaży Neo QLED 2022 można znaleźć na stronie www.samsung.com/.

————————————————-

[1] Funkcja używa lokalnego IP, by uzyskać informacje o pogodzie oraz godzinie wschodu/zachodu słońca.

[2] Dostępność usługi może się różnić w zależności od regionu.

[3] Dostępność Centrum Gier może się różnić w zależności od regionu.

[4] Specyfikacja portów zależy od modelu telewizora.

[5] Aby ładować pilota, należy ustawić go panelem słonecznym skierowanym ku górze. Pilot może zostać umieszczony w pomieszczeniu, podczas gdy sztuczne źródło światła jest włączone lub w pobliżu okna, by zaczerpnąć naturalnego światła słonecznego.

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?