REKLAMA

Nowy elektryczny samochód koncepcyjny Volvo to „manifest” przyszłości

Volvo zaprezentowało nowy samochód koncepcyjny, który prognozuje całkowicie elektryczną przyszłość szwedzkiego producenta samochodów. Pojazd został zaprezentowany podczas środowego wydarzenia „Tech Day”, podczas którego Volvo przedstawiło obszerną mapę drogową, aby do 2030 r. stać się producentem samochodów wyłącznie z napędem elektrycznym.

Pojazd nazwany „Concept Recharge” ma drzwi, które otwierają się w niezwykły sposób na przestronne wnętrze, w którym brak silnika spalinowego oznacza więcej miejsca dla kierowcy i pasażerów. Elegancki wygląd zewnętrzny i minimalistyczne wnętrze z pewnością przywodzą na myśl Teslę, ale również przypominają inne pojazdy elektryczne dostępne na rynku, takie jak Ford Mustang Mach-E.

REKLAMA
picpicpicpic

Volvo twierdzi, że planuje sprzedać 600 000 egzemplarzy elektrycznych aut do połowy dekady i zbuduje zakład produkcyjny akumulatorów w Europie do 2026 roku. Firma poinformowała, że ​​współpracuje ze szwedzkim partnerem Northvolt nad nową generacją akumulatorów o wyższej gęstości energii i zaprojektowanych do zintegrowany jako element konstrukcyjny pojazdu. Nowe akumulatory, które mają pojawić się po 2025 roku, umożliwią większy zasięg między ładowaniami — do 625 mil (1006 km) — i znacznie krótsze czasy ładowania.

Źródło: theverge

REKLAMA

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo