Nowy monitor 21:9 MiniLED od AGON by AOC z odświeżaniem 170 Hz!

AGON by AOC – prezentuje pierwszy model 21:9 z linii AGON PRO. AG344UXM to uniwersalna konstrukcja dla wymagających użytkowników oparta na 10-bitowym panelu IPS i wspierająca standard VESA DisplayHDR 1000.

Panel IPS 10 bit 170 Hz

AGON PRO AG344UXM wyposażono w podświetlenie MiniLED ze 1152 strefami wygaszania. Pozwala to na całkowite wyłączenie podświetlenia matrycy w miejscu, gdzie wyświetlana scena ma być ciemna. Takie rozwiązanie przekłada się na głębsze czernie oraz lepsze wrażenia przy oglądaniu materiałów o wysokiej rozpiętości tonalnej. Dzięki temu monitor spełnia rygorystyczne wymogi certyfikacji VESA DisplayHDR 1000.

Płaski panel typu IPS zastosowany w nowym modelu AGON by AOC jest w stanie wyświetlić 1,07 mld kolorów, co pozwala na wierniejsze odwzorowanie treści na wyświetlaczu, niż w przypadku standardowych 16,7 mln kolorów. Jest to szczególnie przydatne dla osób tworzących treści.

Z kolei graczy powinna usatysfakcjonować częstotliwość odświeżania ekranu, która wynosi 170 Hz. Uzupełnia to czas reakcji na poziomie 1 ms oraz wsparcie dla technologii Adaptive-Sync. Przy ultrapanoramicznej rozdzielczości 3440 x 1440 px, 34-calowy ekran AG344UXM daje pełniejsze wrażenie zatopienia się w rozgrywce oraz nie wyświetla czarnych pasów (letterbox) podczas oglądania filmów.

Porty HDMI 2.1 oraz USB-C

Użyteczność nowej propozycji od AOC zwiększa szereg udogodnień:
⦁ port USB-C, którym nie tylko można ładować podłączonego laptopa zgodnie z protokołem Power Delivery 90 W, ale też przesyłać dane wideo do monitora;
⦁ dwa porty HDMI 2.1 oraz port DisplayPort 1.4 pozwalające wykorzystać pełnię możliwości sprzętu;
⦁ wysuwany wieszak na zestaw słuchawkowy, dzięki któremu nie trzeba kupować dodatkowego uchwytu lub kłaść słuchawki na biurku;
⦁ przełącznik KVM pozwalający korzystać z dwóch komputerów przy pomocy jednej myszki i klawiatury wpiętych do 4-portowego huba USB w monitorze; aby korzystać z przełącznika jeden komputer należy podłączyć do koncentratora, a drugi poprzez port USB-C.

Cena i dostępność

AGON PRO AG344UXM wejdzie do sprzedaży w przyszłym miesiącu w sugerowanej cenie detalicznej 8 289 PLN.

Źródło: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?