Organizatorzy Olimpiady przedstawili strategię dotyczącą wykorzystania AI w sporcie

Międzynarodowy Komitet Olimpijski nakreślił swój plan wykorzystania AI. Oficjele powiedzieli, że sztuczna inteligencja może być użyta do pomocy w identyfikowaniu obiecujących sportowców, personalizacji metod treningowych oraz uczynienia zawodów sprawiedliwszymi poprzez poprawę sędziowania.

„Dzisiaj podejmujemy kolejny krok, aby zapewnić wyjątkowość Igrzysk Olimpijskich i znaczenie sportu. Aby to osiągnąć, musimy być liderami zmiany,” – powiedział prezydent Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach, podczas konferencji prasowej na terenie dawnej londyńskiej olimpijskiej wioski, która gościła letnie igrzyska w 2012 roku. Bach dodał: 'Jesteśmy zdeterminowani, aby wykorzystać ogromny potencjał sztucznej inteligencji w odpowiedzialny sposób.”

Komitet ujawnił swoją strategię dotyczącą sztucznej inteligencji

Plany Komitetu Olimpijskiego obejmują również wykorzystanie technologii w celu ochrony sportowców przed nękaniem w internecie oraz pomocy nadawcom w poprawie doświadczenia oglądających igrzyska z domu.

Lokalni organizatorzy igrzysk w Paryżu już wywołali kontrowersje swoimi planami dotyczącymi wykorzystania sztucznej inteligencji w obszarze bezpieczeństwa, w tym systemem monitoringu wideo z kamerami zasilanymi przez AI, które mają sygnalizować potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa, takie jak porzucone paczki czy nagłe zgromadzenia.


Źródło: Euronews

Author avatar

Redaktor naczelny

Założyciel oraz właściciel portali Movies Room i Tech Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy, z pasji filmowiec. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations oraz marketing. Kontakt: naczelny@moviesroom.pl

Instagram: rewers.hero

Więcej informacji o
,

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo