REKLAMA

Oto przeznaczony dla twórców styczniowy sterownik NVIDIA Studio ze wsparciem dla techniki RTX Video HDR

Karty graficzne GeForce RTX 4070 Ti SUPER są już dostępne w sklepach w cenach zaczynających się od 3999 zł. Pozwalają uzyskać supermoce platformy RTX. która zapewnia turbodoładowanie dla tworzenia treści, gier komputerowych oraz sztucznej inteligencji. Nowy model został wyposażony w większą liczbę rdzeni CUDA niż poprzednik, zwiększony do 16 GB bufor ramki i 256-bitową szynę danych. Dzięki temu doskonale nadaje się do edycji wideo i renderowania ogromnych scen 3D, działając do 1,6x szybciej niż RTX 3070 Ti i 2,5x szybciej w najbardziej wymagających graficznie grach z włączoną techniką DLSS 3.

Opublikowano także zapowiedzianą na targach CES 2024 nową technikę RTX Video HDR. Dzięki mocy AI potrafi ona przekształcić standardowy zakres dynamiki wideo odtwarzanego w przeglądarkach internetowych w wysoki zakres dynamiki (HDR) na wyświetlaczach HDR10. W połączeniu z techniką RTX Video Super Resolution (VSR) pozwala osiągnąć najwyższą jakość i przejrzystość strumieniowanych filmów. Technika została udostępniona twórcom razem ze styczniowym sterownikiem NVIDIA Studio, który jest już dostępny do pobrania. Wspiera on również najnowsze aktualizacje aplikacji kreatywnych i usprawnia funkcje oparte o sztuczną inteligencję.

REKLAMA

REKLAMA

Ponadto, twórcy specjalizujący się w modowaniu gier na PC otrzymali w tym tygodniu dostęp do nowej platformy NVIDIA RTX Remix. To niezwykle ważna część branży, ponieważ każdego roku pobieranych jest ponad 10 miliardów modów do przeróżnych gier. RTX Remix oparty na NVIDIA Omniverse pozwala odświeżać stare, klasyczne gry i wzbogacać je o najnowsze techniki RTX. Platformę można pobrać tutaj.

Możliwości platformy NVIDIA Studio w pełni wykorzystuje Vishal Ranga, artysta tworzący treści 3D, który zaprezentował swoje najnowsze dzieło Disowned, stworzone na silniku Unreal Engine z wykorzystaniem technik RTX oraz DLSS. Niesamowita scena powstała dzięki przetestowaniu nowych możliwości silnika Unreal Engine w zakresie oświetlenia globalnego opartego na ray tracingu, a także zawartych w nim narzędzi do modelowania.

Aby dowiedzieć się więcej o powstawaniu Disowned, technice RTX Video HDR i pozostałych nowościach zapoznaj się z najnowszym wpisem na blogu In The NVIDIA Studio.

REKLAMA
Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo