Philips prezentuje pierwszy monitor o proporcjach 21:9 z serii 5000

MMD − producent monitorów marki Philips – prezentuje nowy 34-calowy monitor o proporcjach ekranu 21:9. Nowy model nosi nazwę 34E1C5600HE. Wyposażono go w rozwiązania podnoszące wygodę pracy, takie jak wbudowana kamerka, mikrofon z funkcją redukcji szumów czy wielofunkcyjny port USB–C.

Główne cechy monitora:

⦁ 34-calowy panel VA, wyświetlający 16,7 milionów kolorów;
⦁ Rozdzielczość UltraWide Quad HD (3440 x 1440 px) przy odświeżaniu ekranu 100 Hz;
⦁ Wielofunkcyjny port USB-C z DP Alt Mode i Power Delivery 65 W;
⦁ Funkcjonalność MultiView;
⦁ Funkcje LowBlue mode i Flicker Free

– Monitor Philips 34E1C5600HE to idealne rozwiązanie do pracy w domu. Został wyposażony we wszystko, czego potrzebują w dzisiejszych czasach pracownicy, zarówno pod względem jakości obrazu, bezpieczeństwa, łączności, jak i komfortu – mówi Carlos Sanchez, Senior Product Manager na Europę w MMD Monitors & Displays.

Proporcje ekranu 21:9 i tryb Picture by Picture

Nowy model dołącza do serii monitorów biurowych Philips 5000. Zastosowano w nim panel VA o rozdzielczości 3440 x 1440 px, wyświetlający 16,7 milionów kolorów. Ekran o proporcjach 21:9 oznacza, że użytkownicy będą mieli do dyspozycji więcej przestrzeni roboczej niż w przypadku standardowego formatu 16:9. Wyświetlacz jest delikatnie zagięty, na poziomie 1500R, co pozwala łatwiej objąć wzrokiem całość wyświetlanych treści. Funkcja MultiView, działająca w trybie Picture in Picture i Picture by Picture, daje możliwość wyświetlania obrazu pochodzącego z dwóch oddzielnych źródeł jednocześnie.
Dla graczy istotna będzie również informacja, że częstotliwość odświeżania ekranu w tym modelu wynosi 100 Hz. Dzięki zaimplementowaniu technologii Adaptive-Sync sprawdzi się on również w bardziej dynamicznych tytułach. Zainteresuje to przede wszystkim osoby pracujące zdalnie
i hybrydowo, które szukają uniwersalnego urządzenia do pracy i rozrywki.

Kamerka i wielofunkcyjny port USB-C

Na górze monitora znajduje się kamerka wyposażona w mikrofon z redukcją szumów i fizyczny przycisk pozwalający na jej wyłączenie. Urządzenie jest zgodne z Windows Hello, co oznacza, że monitor rozpozna twarz użytkownika i natychmiast zaloguje go do systemu. Za bezpieczeństwo tego rozwiązania odpowiedzialne są czujniki głębi, które nie pozwolą uzyskać dostępu przy pomocy np. zdjęcia danej osoby.
Do łączności z komputerem, oprócz standardowego HDMI 2.0 i DisplayPort 1.2, dostępny jest również wielofunkcyjny port USB-C. Dzięki niemu za pomocą jednego kabla można wykorzystać w pełni możliwości monitora, w tym:

⦁ ładowanie laptopa (Power Delivery do 65 W);
⦁ transfer sygnału obrazu z laptopa do monitora;
⦁ przesyłanie do laptopa danych z kamerki i peryferii wpiętych w koncentrator USB monitora.

Zwiększona ergonomia użytkowania
W ramach zwiększenia wygody użytkowania monitor został wyposażony w podstawę pozwalającą na dostosowanie pozycji ekranu pod względem wysokości (130mm) oraz pochylenia do przodu i tyłu (od -5 do 20 stopni). W wyświetlaczu zaimplementowano również funkcje LowBlue Mode i Flicker Free. Pierwsza z nich niweluje ilość niebieskiego światła emitowanego przez ekran wyświetlacza. Druga ogranicza migotanie ekranu, które potrafi być męczące w przypadku dłuższego korzystania z komputera.

Dostępność i cena
Monitor będzie dostępny w sklepach od lipca w sugerowanej cenie 2 869 zł.

Źródło: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?