PlayStation VR2 zaprezentowane! Tak będzie wyglądać nowa generacja VR od Sony

Sony przygotowało dzisiaj niemałą niespodziankę dla fanów konsol PlayStation, a przede wszystkim dla tych, którzy pragną zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości. Niedawno ujawniono, że PlayStation VR2 powstanie, a już dzisiaj otrzymaliśmy pierwsze spojrzenie na nową generację wirtualnej rzeczywistości!

Minęło już niecałe 6 lat odkąd to w nasze ręce zawitał pierwsze gogle VR od Sony. Od tamtego czasu gracze otrzymali masę interesujących gier, które pozwalały na przejście do kompletnie innego świata. Nie brakowało jednak miejsc, w których PS VR potrzebowało kilku ulepszeń. Twórcy odczytali wszystkie nasze skargi i przygotowali dla nas nową generację VR, czyli PlayStation VR2. Od lekko ponad dwóch miesięcy wiem, że taki sprzęt powstanie, ale jak będzie się on prezentować wizualnie? Sony nie próżnuje i już dzisiaj zaprezentowało nam nową generację VR-a!

Zobacz również: Kolejny świetny exclusive od Sony? Recenzja Horizon Forbidden West

Jak możecie zauważyć, trochę się pozmieniało. Nowy design w wielu aspektach przypomina konsolę PlayStation 5 oraz kontroler DualSense. Największą zmianę można jednak zauważyć przy nowym wyglądzie kontrolerów. Porzucono patyki ze święcącymi się gałkami, a zastąpiono je wygodniejszymi, „orbitalnymi” kontrolerami. Co więcej, posiada on nowe funkcje. Mowa m.in. o adaptacyjnych spustach, haptycznych wibracjach czy nawet wykrywaniu dotyku! Dodatkowo, użytkownicy PS VR2 nie będą musieli zaopatrywać się w kamerę.

Więcej informacji na temat nowej generacji PlayStation VR znajdziecie na oficjalnym blogu PlayStation.


Źródło: blog.playstation.com / Ilustracja wprowadzenia: Sony

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?