Polska premiera – 100-calowego, profesjonalnego monitora Bravia!

Mowa o 100-calowym monitorze BRAVIA FW-100BZ40J. Jak przystało na profesjonalny wyświetlacz został on zaprojektowany do zastosowań biznesowych. Wygląda jednak na to, że równie intersujący okazał się dla rynku rezydencjonalnego. Dlaczego? Czyżby pandemia wymusiła sięganie po bardziej uniwersalne rozwiązania, które okażą się użyteczne zarówno w zastosowaniach biznesowych, ale też zaspokoją potrzeby w wolnym czasie?

Na to i inne pytania odpowiedzieli przedstawiciele Sony podczas pokazu urządzenia w Warszawie.

Na pierwszy rzut oka – gabaryty robią wrażenie. Szerokość samego monitora to 226 cm, wysokość prawie 130cm, zaś grubość 9,8cm. Waga wynosi 88,9kg.  Najważniejszy jednak jest obraz.

Potrzeby są zaspokajane na najwyższym poziomie.

Jakość obrazu, której nie da się określić inaczej jak „znakomita”, „urzekająca” czy „zapierająca dech w piersi” jest efektem zastosowania Sony Cognitive Processor XR. Procesor wykorzystuje inteligencję poznawczą w celu dostosowania obrazu i dźwięku do wzroku i słuchu odbiorcy. Działa jak ludzki mózg kompleksowo analizując kilka elementów, a nie jak sztuczna inteligencja, która analizuje każdy element osobno. Dzieli ekran na strefy w celu odnalezienia punktów, w których koncentrowana jest uwaga. Każdy z elementów jest korygowany w powiązaniu z pozostałymi, co daje spójny i naturalny obraz. Dzięki zaawansowanej analizie procesor może idealnie dostosować dźwięk do obrazu na ekranie. Przekształca sygnał audio w dźwięk przestrzenny 3D.

Nie bez znaczenia dla jakości obrazu jest również wielostrefowe podświetlenie (Full ArrayLocalDimming), które pozwala na uzyskanie maksymalnej jasności na poziomie 940 cd/m2 (średnio 600 cd/m2). To dzięki temu monitor znakomicie prezentuje treści 4K HDR (High Dynamic Range — duży zakres dynamiczny) z dodatkowymi detalami w najjaśniejszych i najciemniejszych fragmentach obrazu.

Szybki ruch wyświetlany na dużym ekranie daje czasem efekt rozmazywania obrazu. W BRAVII FW-100BZ40J zastosowano najnowszą technologię LED XR X-Motion Clarity™, która optymalizuje długość wyświetlania klatek i – jeśli zachodzi taka potrzeba – zwiększa ich jasność. Dzięki temu obraz jest wyraźny, a jednocześnie płynny.

100-calowy monito Bravia niewątpliwie robi ogromne wrażenie – informuje Piotr Gajewski, Dealer Manager, Sony Professional Displays & Solutions  – został pomyślany przede wszystkim  jako urządzenie do biura, gabinetu czy sali konferencyjnej. Obserwujemy jednak duże zainteresowanie rynku rezydencjalnego – głównie dlatego, że monitor Bravia FW-100BZ40J posiada wysokiej klasy matrycę z wielostrefowym podświetleniem oraz nowy procesor XR, który można spotkać przede wszystkim w telewizorach Sony Bravia. System AndroidTV z którego znane są monitory i telewizory Sony powoduje, że możemy korzystać z wielu aplikacji muzycznych i  telewizyjnych – w tym serwisów streamingowych. Dzięki temu oraz  możliwości bezprzewodowego udostępniania treści z innych urządzeń –  brak tunera TV nie jest problemem. a jakość wyświetlanego obrazu i funkcje biznesowe modelu FW-100BZ40J pozwalają wygodnie zrealizować zadania zawodowe i zapewnić rozrywkę bez wychodzenia z domu..

Przemyślane funkcje biznesowe

Wygląd i działanie systemu oraz wyświetlane treści można dostosować do konkretnych zastosowań pożądanych w danym środowisku – w biurze, w hotelu, czy firmie usługowej albo edukacyjnej. Te możliwości daje Tryb Pro. Monitor pracuje pod kontrolą opartego na platformie SoC, systemu operacyjnego Android TV. Dzięki temu szybko się uruchamia, sprawnie i płynnie działają aplikacje, a obsługa jest bezproblemowa. Współpracuje z sieciami Wi-Fi 5 GHz i 2,4 GHz i jest też wyposażony w łącze Bluetooth 4.2. Instalację ułatwia sterowanie przez sieć IP, a funkcja bezprzewodowego przesyłania treści przy użyciu technologii Chromecast built-in i AirPlay 2 pozwala na szybkie podłączanie mobilnych urządzeń i dzielenie się materiałami.

Mocna konstrukcja oraz wytrzymałe, symetryczne ramki z aluminium i uchwyt ułatwiający przenoszenie to ukłon w kierunku fizycznego bezpieczeństwa. Ten 100-calowy monitor może pracować w układzie poziomym, pionowym i w nachyleniu.

Monitor BRAVIA FW-100BZ40J jest standardowo objęty 3-letnią gwarancją Elite Support, którą można przedłużyć nawet do 5 lat. Jest ona specjalnie dostosowana do wymagań klientów biznesowych, co oznacza, że w przypadku awarii monitora przedstawiciel serwisu naprawia lub wymienia uszkodzony wyświetlacz na miejscu u klienta.

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?