Precyzyjne odwzorowanie kolorów, mniej odblasków i ochrona oczu. Telewizory Samsung na 2022 r. z pierwszymi certyfikatami

Tegoroczne telewizory Samsung QLED i lifestyle’owe zostały docenione przez wiodące na świecie instytucje certyfikujące za ochronę wzroku i technologię odwzorowania kolorów. Informacja ta zbiega się w czasie z prezentacją tych nowości na targach CES 2022.

Telewizory lifestyle’owe Samsung z oferty na rok 2022 otrzymały certyfikat ochrony wzroku („Eye Care”). Przyznaje go niemieckie Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE), jedno z największych w Europie stowarzyszeń techniczno-naukowych zrzeszające ponad 36 000 członków.

QLED_Lifestyle_TV_certification_main3

Certyfikatem objęte są m.in. tegoroczne telewizory The Frame, The Serif i The Sero. W ramach procesu weryfikacji urządzenia oceniane są w różnych kategoriach, takich jak bezpieczeństwo, dbałość o oczy, migotanie, jednorodność i wierność koloru.

Najnowsze telewizory lifestyle’owe poddano także ocenie pod względem zabezpieczeń przed emisją niebieskiego światła i hamowaniem wydzielania melatoniny na bazie metody klasyfikacji zagrożeń świetlnych opracowanej przez Międzynarodową Komisję Elektrotechniczną (IEC). Telewizory z serii lifestyle Samsung spełniły wymogi IEC w zakresie migotania ekranu mogącego powodować zmęczenie oczu czy bóle głowy. Doceniono również oferowaną przez nie doskonałą wierność odwzorowania barw i jednorodność obrazu – oba te parametry mają wpływ na komfort wzroku podczas oglądania.

QLED_Lifestyle_TV_certification_main4

Underwriters Laboratories (UL), wiodąca niezależna firma zajmująca się bezpieczeństwem, uznała ponadto telewizory lifestyle’owe Samsung z roku 2022[1] za wolne od odblasku („Glare Free”). UL udało się to potwierdzić, poddając urządzenia testom zgodnym ze standardem zunifikowanej oceny odblasku (Unified Glare Rating) ustanowionym przez Międzynarodową Komisję Oświetleniową (CIE). W poddanych analizie modelach telewizorów lifestyle’owych Samsung wykorzystano nowy wyświetlacz Matte Display o właściwościach antyodblaskowych, antyrefleksyjnych oraz zabezpieczeniu przeciw odciskom palców, by zagwarantować optymalną jasność oraz najlepszą jakość obrazu bez odblasku.

  • Odblask odbity – pozwala określić, czy obiekty wyświetlane na ekranie telewizora są widoczne także wtedy, gdy odbija się od jego powierzchni światło zewnętrzne.
  • Odblask zmniejszający komfort oglądania – pozwala określić, czy ekran telewizora jest zbyt jasny.
  • Odblask uniemożliwiający oglądanie prezentowanych treści – pozwala określić, czy ekran telewizora jest nadmiernie jasny podczas oglądania treści w ciemnym pomieszczeniu.

Oceny w powyższych kategoriach dokonano na bazie wyników testów polegających na oglądaniu prezentowanych na ekranie telewizora treści w świetle zarówno 300 luksów, będącym odpowiednikiem jasno oświetlonej przestrzeni pracy, jak i 70 luksów, co odpowiada zwykle słabo oświetlonej przestrzeni pracy.

QLED_Lifestyle_TV_certification_main5

Co więcej, wszystkie nowe telewizory Samsung QLED na rok 2022 jako pierwsze na świecie otrzymały weryfikację Pantone („Pantone Validated”), znanej na całym świecie firmy związanej z kolorem i twórcy systemu identyfikacji barw Pantone Matching System (PMS).

Firma Pantone doceniła wszystkie 20 tegorocznych modeli: 15 telewizorów QLED 4K i 8K, jak również 5 monitorów. Zyskały uznanie w szczególności za wierną ekspresję 2030 kolorów Pantone oraz za nowo dodane 110 tonacji dla odcieni skóry.

[1] Dotyczy telewizorów lifestyle’owych The Frame, The Serif i The Sero firmy Samsung z oferty na rok 2022.

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?