Procesory AMD Threadripper 5000 mogą pojawić się dopiero w sierpniu

AMD podobno przygotowuje się do wprowadzenia w sierpniu procesorów nowej generacji Ryzen Threadripper 5000.

Architekturę Zen 3 firmy AMD można już znaleźć w komputerach stacjonarnych, laptopach i serwerach, ale jeszcze nie dotarła na rynek zaawansowanych komputerów stacjonarnych (HEDT). Wygląda na to, że to się zmieni za kilka miesięcy, ponieważ nowe plotki sugerują, że procesory Threadripper 5000 firmy AMD oparte na Zen 3 zadebiutują w sierpniu.

Leaker KittyYYuko, który jest znany, jeśli chodzi o wycieki AMD, powiedział na Twitterze: „W sierpniu AMD wypuści procesor ThreadRipper nowej generacji”.

To pierwsza prawdopodobna data premiery Threadrippera 5000, o której słyszeliśmy. Jednak ponieważ AMD nie potwierdziło jeszcze żadnych oficjalnych planów wprowadzenia na rynek swoich procesorów HEDT nowej generacji, ten wyciek należy potraktować z przymrużeniem oka.

Oczekuje się, że seria AMD Ryzen Threadripper 5000, o nazwie kodowej „Chagall”, zachowa 64-rdzeniowy, 128-wątkowy projekt, podobnie jak obecna linia Threadripper 3000 oparta na Zen 2 – chociaż wczesne plotki sugerowały, że procesory mogą powrócić do tego samego 16-rdzeniowego projektu jako pierwsze pokolenie.

Procesory AMD Threadripper 5000 będą również kompatybilne z istniejącymi płytami głównymi TRX40, zgodnie ze spekulacjami, a plotki sugerują, że procesory będą ostatnimi dla gniazda SP3, zanim AMD przejdzie na nową platformę oferującą obsługę DDR5 i PCIe 5.0.

Źródło: techradar

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?