REKLAMA

Recenja Sharp HT-SBW460 – namiastka kina w naszym domu

Standardowe nagłośnienie w obecnych na rynku telewizorach bardzo często powoduje, że użytkownicy decydują się na zakup dodatkowego soundbaru, który wzbogaci nasz dźwięk podczas oglądania filmów, seriali czy też „naparzania” w nasz ulubiony tytuł na konsoli. Postanowiliśmy sprawdzić czy propozycja od firmy Sharp, a konkretnie model HT-SBW460 okaże się dobrym wyborem.

Design

REKLAMA

Zestaw składa się z belki dźwiękowej oraz subwoofera, który jest utrzymany w szarej kolorystyce, więc bez problemu wpasuje się kompozycje większości mieszkań. Wygląd jest dość minimalistyczny i elegancki. Główna jednostka ma 95 cm szerokości i jej front został wykończony metalową siateczką, reszta natomiast jest to już plastik, który jest całkiem niezłej jakości. Całość prezentuj się bardzo dobrze nawet jak na sprzęt ze średniej półki cenowej.

REKLAMA

Specyfikacja

Cały zestaw wspiera technologie Dolby Atmos i dźwięk przestrzenny w standardzie 3.1. Pasmo przenoszenia to 50 Hz – 20 kHz. Łączność bezprzewodowa w standardzie Bluetooth 4.2.  Złącza jakie otrzymujemy to 3 wejścia HDMI, wejście optyczne, USB, wejście koaksjalne oraz mini-jack 3.5mm. Moc wyjściowa to 440 W. W głównym panelu znajdują się cztery głośniki, wyświetlacz, którego bardzo często brakuje u niektórych producentów oraz z boku urządzenia szereg przycisków do sterowania podstawowymi funkcjami, które i tak w zasadzie obsługujemy z dołączonego do zestawu pilota.

Subwoofer jest całkiem sporych rozmiarów, podłączamy go tylko do prądu i łączy się on automatycznie z naszym centralnym panelem. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy go umieścić dowolnie w naszym pokoju bez obawy o jakiekolwiek przewody.

Brzmienie

Użytkownicy standardowych wbudowanych w telewizor głośników od razu odczują różnice. W filmach i serialach dźwięk przestrzenny działa rewelacyjnie, dodatkowo podbity soczystym basem z głośnika nisko tonowego sprawia wrażenie, że znajdujemy się z naszym małym prywatnym kinie studyjnym. Efekt jest jeszcze lepszy w momencie odpalenia produkcji, która wspiera Dolby Atmos. Za pomocą pilota możemy wybrać jeden z wbudowanych trybów dźwięku pod własne preferencje. Mi osobiście do codziennego użytkowania najlepiej sprawdza się tryb „music”. Również z pomocą pilota możemy wzmocnić niskie i wysokie tony, minus niestety za to, że ustawienia te resetują się po wyłączeniu urządzenia.

Podsumowanie

Sharp to zdecydowanie sprzęt, który nas nie rozczaruje podczas wieczornych seansów. Nie jest to oczywiście urządzenie, które zastąpi nam odczucia jakich doznamy w kinie do których niestety przez obecną na świecie sytuacje nie mamy łatwego dostępu, nie mniej jednak na pewno wzbogaci nasz domowy kącik rozrywki i w swojej kategorii cenowej jest bardzo mocnym konkurentem.

Teraz zestaw Sharp HT-SBW460 znajdziemy na stronie electro.pl z darmową dostawą za cenę 1210 zł pod linkiem tutaj!

REKLAMA

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo