Samsung Galaxy A52, A52 5G i A72 – innowacje stają się dostępne dla wszystkich

Nowe smartfony Samsung Galaxy A umożliwiają korzystanie z niesamowitych technologii w przystępnych cenach

Samsung zaprezentował smartfony Galaxy A52, A52 5G i A72, dzięki którym wyjątkowe innowacje stają się dostępne dla wszystkich. Najnowsze smartfony Samsung Galaxy A pozwalają komunikować się i wyrażać siebie przy pomocy niesamowitego aparatu, zanurzyć się w doskonale odwzorowanych treściach wizualnych dzięki wyświetlaczowi oferującemu płynne przewijanie. Komfort użytkowania zapewniają innowacyjne, charakterystyczne dla serii Galaxy udogodnienia, takie jak wodoodporność i długie działanie baterii. Dodatkowo smartfony rozszerzą gamę mobilnych doświadczeń użytkowników, otwierając im dostęp do szerszego ekosystemu Galaxy obejmującego połączone urządzenia, takie jak Galaxy Buds Pro, Galaxy SmartTag czy Galaxy Tab[1].

Samsung dąży do zapewniania użytkownikom tego, czego najbardziej pragną i potrzebują. Dlatego nasza wizja dotycząca serii Galaxy A opierała się na upowszechnieniu innowacji Galaxy tak, by były dostępne dla wszystkich – mówi TM Roh, President and Head of Mobile Communications Business, Samsung Electronics. – Galaxy A52, A52 5G i A72 urzeczywistniają filozofię marki Galaxy za sprawą przełomowych innowacji, usług i funkcji oferowanych w przystępnych cenach.

Kreacja, komunikacja i wyrażanie siebie przy pomocy niesamowitego aparatu

W przypadku jakości aparatów, Samsung stawia poprzeczkę naprawdę wysoko. Modele smartfonów A52, A52 5G i A72 nie stanowią wyjątku od tej reguły. Ekscytujące innowacje w zakresie fotografowania i nagrywania dostępne w nowych smartfonach pozwalają użytkownikom czerpać większą przyjemność z fotografowania z użyciem wszechstronnych funkcji.

 • Kompleksowe doświadczenia – Teraz można z łatwością rejestrować ostre i wyraziste zdjęcia i wideo, a to za sprawą wszechstronnego poczwórnego aparatu, w tym głównego o wysokiej rozdzielczości 64 MP. Funkcja Przechwyć kadr pozwoli użytkownikom natychmiast zmienić najlepsze chwile z filmu 4K w obrazy w jakości aż 8 MP. Dodatkowo Optymalizator scenerii, który działa w oparciu o AI, umożliwi rejestrowanie ujęć przy optymalnych ustawieniach, i szeroki wybór spośród 30 kategorii, takich jak „jedzenie”, „krajobraz” czy „zwierzęta”.
 • Stabilność w dzień i w nocy – Bez względu na to, czy użytkownik filmuje kogoś tańczącego, czy rejestruje pokaz nowego deskorolkowego tricku, OIS (optyczny stabilizator obrazu) sprawi, że zdjęcia i nagrania będą ostre i nieporuszone. Nie trzeba już też rezygnować z uwieczniania ważnych chwil ze względu na słabe oświetlenie. Tryb Noc wykorzystuje przetwarzanie wieloklatkowe, zapewniając wyraziste ujęcia – nawet w nocy.
 • Zabawa podczas rejestracji treści – Użytkownicy mogą nadać treściom charakter i wyjątkowy styl, korzystając z AR Emocji i funkcji Mój filtr. A w Trybie Rozrywka[2] mogą także zastosować dostępne na Snapchacie efekty AR podczas używania natywnej aplikacji aparatu.

Uczta dla oka – niesamowity wyświetlacz i wyrafinowany design

Samsung udoskonala zarówno wrażenia, jak i stylistykę za sprawą wyrazistego wyświetlacza i designu, które idealnie dopasują się do stylu życia każdego użytkownika.

 • Większa jasność i płynność – Pora „zanurzyć się” w ulubione seriale na wyrazistym wyświetlaczu Samsung Super AMOLED. Częstotliwość odświeżania wynosząca 120 Hz w przypadku Galaxy A52 5G i 90 Hz w przypadku Galaxy A52 i A72 sprawia, że przewijanie treści jest jeszcze płynniejsze. Co więcej, posty w mediach społecznościowych można wygodnie śledzić i przewijać, nawet w świetle dziennym, a to za sprawą jasności rzędu 800 nitów.
 • Wygoda oglądania – Wyświetlacz uzyskał certyfikat „Eye Care”[3], ponadto za sprawą rozwiązania Ochrona Wzroku[4] automatycznie dostosowuje temperaturę barwową prezentowanych treści na podstawie schematu użytkowania smartfonu w celu ograniczenia zmęczenia wzroku.
 • Wyrafinowany design – Nowe urządzenia serii Galaxy A cechuje odświeżony, prosty, lecz charakterystyczny design o zaokrąglonych brzegach i minimalistycznej obudowie aparatu.

Jeszcze większe możliwości dzięki mocy niesamowitego ekosystemu Galaxy

Wrażenia z użytkowania nowych smartfonów serii Galaxy A są jeszcze lepsze za sprawą płynnych połączeń i nowych możliwości oferowanych przez ekosystem Samsung Galaxy.

 • Doskonała organizacja i kontrola – SmartThings łączy się z tysiącami urządzeń tworzących inteligentny dom i steruje nimi bezpośrednio ze smartfonu Galaxy A, obsługując w ten sposób m.in. urządzenia wearables, tablety, komputery PC i telewizory. SmartThings Find lokalizuje sparowane sprzęty, pokazując ich lokalizację w bardziej intuicyjny i szczegółowy sposób. A jak namierzać niepodłączone urządzenia bądź przedmioty? Wystarczy przymocować do nich działający via Bluetooth lokalizator Galaxy SmartTag[5].
 • Wygodne wspólne słuchanie muzyki – Czy to podczas wspólnego treningu w domu, czy przy przedstawianiu przyjaciołom ulubionego utworu, wreszcie można razem słuchać muzyki. Music Share w prosty sposób synchronizuje telefon z urządzeniem przyjaciela, by udostępniać muzykę bez potrzeby parowania głośników. Można także sparować smartfon z dwoma zestawami Galaxy Buds, by cieszyć się wspólnym słuchaniem dzięki funkcji Buds Together.
 • Łatwe łączenie i udostępnianie – Quick Share ułatwia przesyłanie zdjęć i filmów (bez względu na rozmiar) na znajdujące się w pobliżu urządzenia Galaxy. Teraz użytkownik szybko uzyska więc zgodę wszystkich zainteresowanych przed upublicznieniem grupowego selfie. Natomiast Private Share[6] pozwala jednym dotknięciem zmienić zakres dostępności upublicznionych treści lub całkowicie ją zablokować.

Większe oczekiwania i większa satysfakcja dzięki niesamowitym podstawowym funkcjom Galaxy

Nowe smartfony z serii Galaxy A oferują niezbędne funkcje, na które zasługują wszyscy użytkownicy Galaxy.

 • Komfort użytkowania – Teraz można podjąć ryzyko, a nawet nieco się pobrudzić, bez martwienia się o Galaxy A52, A52 5G i A72, ponieważ za sprawą zgodności z wymogami normy IP67 są one odporne na wodę i pył[7]. Z kolei Samsung Care+[8] pozwala przygotować się na to, co nieprzewidziane, dzięki natychmiastowemu wsparciu i gwarantowanej pomocy w przypadku uszkodzeń i awarii. Dodatkowo o to, co najważniejsze, zadba wbudowany Samsung Knox[9] – system zabezpieczeń klasy militarnej firmy Samsung, który chroni osobiste informacje i dane w czasie rzeczywistym.
 • Długo działająca bateria – Użytkownicy mogą bez przeszkód rejestrować, tworzyć i oglądać treści. Pojemna, działająca długo bateria[10] w przypadku A52 o pojemności 4500 mAh, a w przypadku A72 – 5000 mAh[11].
 • Hiperszybkie 5G – Tempo życia jest imponujące, a smartfon musi być w stanie dotrzymać mu kroku. Dzięki mocy, hiperwysokiej prędkości i doskonałej wydajności Galaxy A52 5G jest gotowy na korzystanie z łączności 5G.[12]
 • Funkcje klasy premium – Modele A52, A52 5G i A72 wyposażono w niezbędne udogodnienia, w tym głośniki stereo i możliwość rozszerzenia pamięci do 1 TB[13]. Dodatkowo przeprojektowany One UI 3.1 oferuje bardziej intuicyjne wrażenia i spójne interakcje za sprawą poprawionej prędkości, mniejszej liczby elementów rozpraszających uwagę i eksponowania ważnych informacji.
 • Wsparcie dla zrównoważonego rozwoju – Samsung, w celu ulepszania swoich inicjatyw na rzecz promowania zrównoważonego rozwoju, regularnie ocenia urządzenia, a także ich działanie i opakowania. W przypadku Galaxy A52, A52 5G i A72 wykorzystano masę papierową i sam papier, by zminimalizować ilość niewykorzystanego miejsca i ograniczyć użycie materiałów do pakowania[14].
 • Aktualizacje oprogramowania – Samsung stara się zapewnić użytkownikom Galaxy najbardziej aktualny mobilny system operacyjny. Tak samo jest w przypadku urządzeń serii A. Dla modeli A52, A52 5G i A72 aktualizacje oprogramowania będą dostępne trzykrotnie, a regularne aktualizacje bezpieczeństwa – przez co najmniej cztery lata[15].

Dostępność

Nowe smartfony Galaxy serii A będą dostępne w kolorach fioletowym, niebieskim, czarnym i białym[16]. Więcej informacji o Samsung Galaxy A52, A52 5G i A72 można znaleźć na: https://www.samsung.com/pl/smartphones/galaxy-a-series/

 

Specyfikacje urządzeń

Specyfikacja Galaxy A52 Galaxy A52 5G Galaxy A72
Wyświetlacz Wyświetlacz Infinity-O FHD+ Super AMOLED 6,5” (1080 x 2400),
407 ppiCzęstotliwość odświeżania 90 Hz
Wyświetlacz Infinity-O FHD+ Super AMOLED 6,5” (1080 x 2400), 407 ppi 

Częstotliwość odświeżania 120 Hz

Wyświetlacz Infinity-O FHD+ Super AMOLED 6,7” (1080 x 2400), 394 ppi 

Częstotliwość odświeżania 90 Hz

* Wyświetlacz Infinity-O: niemal bezramkowy ekran pokrywający cały przód urządzenia. 

* Ekran mierzony po przekątnej bez uwzględniania zaokrąglonych rogów. Rzeczywista powierzchnia wyświetlania jest mniejsza z uwagi na zaokrąglone rogi i wycięcie na aparat.

Wymiary i waga 75,1 x 159,9 x 8,4 mm 

189 g

75,1 x 159,9 x 8,4 mm 

189 g

77,4 x 165,0 x 8,4 mm 

203 g

Aparat 

 

[Przedni] 

32 MP, stałoogniskowy

(F2,2; 0,8 µm)

[Przedni] 

32 MP, stałoogniskowy

(F2,2; 0,8 µm)

[Przedni] 

32 MP, stałoogniskowy

(F2,2; 0,8 µm)

[Tylny] 

Główny: 64 MP, OIS, autofokus (F1,8; 0,8 µm)

Ultraszerokokątny: 12 MP, stałoogniskowy (F2,2; 1,12 µm)

Macro: 5 MP, stałoogniskowy (F2,4; 1,12 µm)

Głębi: 5 MP, stałoogniskowy

(F2,4; 1,12 µm)

 

*Zoom

Zoom cyfrowy do 10x

[Tylny] 

Główny: 64 MP, OIS, autofokus (F1,8; 0,8 µm)

Ultraszerokokątny: 12 MP, stałoogniskowy (F2,2; 1,12 µm)

Macro: 5 MP, stałoogniskowy (F2,4; 1,12 µm)

Głębi: 5 MP, stałoogniskowy

(F2,4; 1,12 µm)

 

*Zoom

Zoom cyfrowy do 10x

[Tylny] 

Główny: 64 MP, OIS, autofokus (F1,8; 0,8 µm)

Ultraszerokokątny: 12 MP, stałoogniskowy (F2,2; 1,12 µm)

Macro: 5 MP, stałoogniskowy (F2,4; 1,12 µm)

Teleobiektyw (3x): 8 MP, OIS autofokus (F2,4; 1,0 µm)

 

*Zoom

Zoom cyfrowy do 30x

Zoom optyczny 3x

AP Ośmiordzeniowy 

(2 x 2,3 ㎓ + 6 x 1,8㎓)

Ośmiordzeniowy 

(2 x 2,2 ㎓ + 6 x 1,8㎓)

Ośmiordzeniowy 

(2 x 2,3 ㎓ + 6 x 1,8 ㎓)

Pamięć RAM: 6/8 GB 

ROM: 128/256 GB

RAM: 6/8 GB 

ROM: 128/256 GB​

RAM: 6/8 GB 

ROM: 128/256 GB

* Może się różnić w zależności od modelu, koloru, kraju i operatora.
* Rzeczywista dostępna ilość pamięci może się różnić w zależności od fabrycznie zainstalowanego oprogramowania.
Pamięć rozszerzalna i karta SIM 2 gniazda (1 SIM + 1 hybrydowe) 

microSD: do 1 TB

* Karta microSD sprzedawana osobno. Dostępność może się różnić w zależności od kraju i producenta. 

* Karta SIM sprzedawana osobno. Dostępność może się różnić w zależności od kraju i operatora.

* Obsługa eSIM przez urządzenie Galaxy może zostać aktywowana przez aktualizację oprogramowania lub też zablokowana na niektórych rynkach, na których została zakupiona. Dostępność usług eSIM może się różnić w zależności od operatora. Należy sprawdzić u operatora, czy dany abonament przewiduje obsługę eSIM.

Bateria 4500 mAh (typowo) 4500 mAh ​(typowo) 5000 mAh (typowo)
* Wartość typowa testowana przez inną firmę w warunkach laboratoryjnych. Wartość typowa to szacowana wartość średnia uwzględniająca zróżnicowanie pojemności wśród próbek baterii testowanych w ramach standardu IEC 61960. Oceniona (minimalna) wartość wynosi 4370 mAh w przypadku Galaxy A52 i A52 5G oraz 4860 mAh w przypadku A72. Rzeczywista żywotność baterii może się różnić w zależności od otoczenia sieciowego, schematu użytkowania i innych czynników.
Ładowanie Szybkie ładowanie 25 W
* Ładowanie przewodowe kompatybilne z QC2.0 i AFC.
System operacyjny Android 11
Sieć LTE 5G Sub6 FDD, 5G Sub6 TDD LTE
* Rzeczywista prędkość może się różnić w zależności od kraju, operatora i środowiska użytkownika.
Łączność Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 G + 5 GHz) 

Bluetooth® v 5.0

USB typu 2.0-C

Lokalizacja (GPS, Glonass, BeiDou, Galileo)

* Zasięg Galileo i BeiDou może być ograniczony. System BeiDou może nie być dostępny w niektórych krajach.
Płatności NFC 

MST (tylko A52 5G w Korei)

* Dostępne w wybranych krajach. Rozwiązania płatnicze i dostępne funkcje mogą się różnić w zależności od kraju, operatora i usługodawców.
Czujniki Akcelerometr, skaner linii papilarnych, czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczny, czujnik Halla, czujnik światła, wirtualny czujnik zbliżeniowy
Uwierzytelnienie Rodzaj blokady: wzór, PIN, hasło 

Rodzaj blokady biometrycznej: rozpoznanie twarzy, skaner linii papilarnych

Audio [Głośniki stereo dostrojone przez AKG] 

Dźwięk przestrzenny z technologią Dolby Atmos

 

[Odtwarzanie dźwięku w jakości UHQ]

Obsługa 24-bitowego dźwięku UHQ

PCM: do 24 bitów

 

[Format odtwarzania dźwięku]

MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA

[Bluetooth]

Podwójne audio: Po podłączeniu dwóch urządzeń Bluetooth do Galaxy A52, A52 5G lub A72 możliwe jest odtwarzanie dźwięku na obu tych urządzeniach równocześnie.

* Dźwięk odtwarzany przez te dwa podłączone urządzenia może się nieco różnić.

 

Skalowalny kodek: ulepszone połączenie Bluetooth w przypadku zakłóceń częstotliwości radiowej.

* Dostępne tylko dla niektórych akcesoriów firmy Samsung.

* Dźwięk odtwarzany przez te dwa podłączone urządzenia może się nieco różnić. 

* Dostępne tylko dla niektórych akcesoriów firm Samsung i AKG.

Wideo [Format odtwarzania wideo] 

MP4, M4V, 3GP, 3G2, AVI, FLV, MKV, WEBM

 

[Połączenie z telewizorem]

Bezprzewodowe: Smart View (mirroring ekranu 1080 p przy 30 kl./sek.)

Wodoodporność IP67
* Certyfikacja przyznawana jest po pomyślnym przejściu testu polegającego na zanurzeniu w słodkiej wodzie na głębokość do 1 metra przez maks. 30 minut. Urządzenie należy opłukać / wysuszyć, jeśli jest mokre. Nie zaleca się używania na plaży, w pobliżu basenu lub mydlin.

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?