Samsung Galaxy S21 Ultra 5G: zaprojektowany, by zapewniać spektakularne wrażenia

Galaxy S21 Ultra 5G został wyposażony w najbardziej zaawansowany technologicznie, profesjonalny system aparatów spośród urządzeń Samsung oraz najjaśniejszy i najinteligentniejszy wyświetlacz. Oferuje także najlepszą wydajność spośród wszystkich modeli Galaxy

Samsung zaprezentował dziś smartfon Galaxy S21 Ultra 5G – flagowe urządzenie, które przesuwa kolejne granice tego, co można zrobić korzystając ze smartfonu. Model Galaxy S21 Ultra 5G zapewnia jeszcze lepsze wrażenia z użytkowania, dzięki zaawansowanemu, profesjonalnemu systemowi aparatów i najjaśniejszemu, najbardziej inteligentnemu wyświetlaczowi. Dodatkowo, dzięki wprowadzeniu po raz pierwszy do serii Galaxy S[1]możliwości korzystania z popularnego rysika S Pen urządzenie to wynosi produktywność i kreatywność na jeszcze wyższy poziom.

 Galaxy S21 Ultra 5G to kolejny przykład wprowadzania znaczących innowacji, które mają zapewnić użytkownikom spersonalizowane doświadczenia, wzbogacające ich życie i umożliwić wyrażanie siebie. – powiedział TM Roh, President and Head of Mobile Communications Business w firmie Samsung Electronics. Biorąc pod uwagę, że w obecnych czasach technologia stała się nieodzownym elementem naszego życia, chcieliśmy zrobić kolejny krok naprzód, przesuwając granice możliwości smartfonów.

Model Galaxy S21 Ultra 5G otwiera najnowszy rozdział w dziesięcioletniej historii urządzeń serii Galaxy S, które dostarczają pionierskich i innowacyjnych rozwiązań. Został on stworzony dla użytkowników, którzy oczekują rozwiązań technologicznych na najwyższym poziomie.

Innowacje zamknięte w designerskiej formie, która przyciąga wzrok

Serię Galaxy S21 5G charakteryzuje nowy, odważny styl, który odróżnia ją od innych smartfonów. Wprowadzono w niej całkowicie nową obudowę aparatu, która płynnie wtapia się w metalową ramkę urządzenia, nadając mu elegancki, oryginalny wygląd. Galaxy S21 Ultra 5G jest dostępny w kolorach Czarnym oraz Srebrnym w wyszukanym, matowym wykończeniu.

Galaxy S21 Ultra 5G to największy model serii Galaxy S21 5G. Został wyposażony w 6,8-calowy wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X[2], który jest najbardziej inteligentnym wyświetlaczem spośród dotychczas oferowanych przez Samsung. Po raz pierwszy w jednym urządzeniu połączono dwa rozwiązania – wyświetlacz Quad HD+ i częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Aby zapewnić najlepszą jakość obrazu przy optymalizacji zużycia energii oraz możliwość wydłużenia żywotności baterii, częstotliwość odświeżania ekranu dostosowuje się do wyświetlanych treści w zakresie od 10 Hz do 120 Hz. W porównaniu z modelem Galaxy S20, nowy smartfon Galaxy S21 Ultra 5G oferuje o 25% jaśniejszy obraz o maksymalnej jasności 1500 nitów, co sprawia, że jego ekran jest najjaśniejszy spośród dotychczasowych modeli Galaxy. Dzięki ulepszonemu o 50% współczynnikowi kontrastu zapewnia krystalicznie czyste, wciągające obrazy, nawet gdy korzystamy z niego w pełnym, dziennym świetle. Ponadto, podobnie jak w modelach Galaxy S21 5G i Galaxy S21+ 5G, wyświetlacz Galaxy S21 Ultra 5G dba o wzrok użytkowników automatycznie dostosowując filtr niebieskiego światła w zależności od pory dnia, oglądanych treści i pory dnia.

 Większe możliwości, najlepszy w swojej klasie aparat

Galaxy S21 Ultra 5G oferuje najbardziej zaawansowany spośród urządzeń Galaxy system profesjonalnych aparatów, które pozwalają uchwycić zapierające dech zdjęcia w jakości studyjnej w różnych warunkach oświetleniowych. Fotografowanie i edycję zdjęć ułatwia zestaw narzędzi, wzbogaconych o funkcje opierające się na sztucznej inteligencji, które podnoszą jakość każdego ujęcia.

Model został wyposażony w poczwórny tylny aparat (ultraszerokokątny, szerokokątny i dwa teleobiektywy), który zawiera nowy pro sensor 108 MP, umożliwiający uchwycenie 12-bitowych zdjęć w jakości HDR z 64-krotnie bogatszym kolorem i ponad trzykrotnie szerszym zakresem dynamiki[3].  Po raz pierwszy, korzystając ze smartfonu Galaxy, można wykonywać ujęcia w 4K przy 60 kl./s wszystkimi obiektywami, w tym czterema obiektywami przednimi i tylnymi, dzięki czemu można także dokonać zmiany perspektywy, nie zmieniając jakości zdjęcia. Ponadto, dzięki możliwości zapisu obrazu w 12-bitowym pliku RAW, użytkownikom nie umknie żaden szczegół podczas edycji zdjęć.

Model Galaxy S21 Ultra 5G pozwala korzystać ze stukrotnego Space Zoomu[4] napędzanego przez pierwszy w historii system podwójnego teleobiektywu Samsung, posiadającego jeden trzykrotny teleobiektyw optyczny oraz jeden dziesięciokrotny, oba wyposażone w podwójną fotodiodę (2PD). Dzięki tym rozwiązaniom, uchwycenie ostrych ujęć staje się proste, niezależnie od tego jaka odległość dzieli fotografującego od miejsca akcji.

Galaxy S21 Ultra 5G oferuje także ulepszony czujnik Bright Night, który stanowi największe z dotychczasowych osiągnięć Samsung w zakresie zdjęć wykonywanych przy słabym oświetleniu. Dysponując także ulepszonym Trybem Nocnym, redukcją szumów oraz technologią 12 MP Nona-binning, można szybko wykonać najtrudniejsze zdjęcia, przedstawiające np. słabo oświetlone pomieszczenie lub krajobraz nocą, w doskonałej jakości.

 Inteligentne, superszybkie połączenia między urządzeniami

Galaxy S21 Ultra 5G kontynuuje tradycję Samsung w zakresie dostarczania pionierskich technologii, takich jak Ultra-wideband (UWB), ale tworzy także nowe możliwości w zakresie łączności, które zmienią sposób interakcji między urządzeniami.

Użytkownicy Galaxy S21 Ultra 5G oczekują, że flagowy smartfon stworzy im wyjątkowe możliwości do wyrażania siebie i zapewni większą wydajność. Dlatego, po raz pierwszy w historii serii Galaxy S, Samsung, wykorzystując technologię Wacom, zaimplementował możliwość korzystania w modelu Galaxy S21 Ultra 5G z rysika S Pen.[5] Korzystając z Galaxy S21 Ultra 5G, użytkownicy otrzymają możliwość rysowania, pisania, edycji zdjęć oraz podpisywania dokumentów. Zastosowane rozwiązania pozwalają na korzystanie z dotychczas posiadanego rysika S Pen, dołączonego do Galaxy Note lub Galaxy Tab. Można także kupić rysik S Pen wraz z kompatybilnym etui.

Model Galaxy S21 Ultra 5G jest pierwszym smartfonem obsługującym Wi-Fi 6E. Zapewnia to większą przepustowość i czterokrotnie szybsze połączenie internetowe[6], pozwalając na streaming oraz błyskawiczne dzielenie się treściami. Dzięki hiperszybkim i zapewniającym ultraniskie opóźnienia rozwiązaniom 5G[7], Galaxy S21 Ultra 5G to idealne urządzenie do szybkiego pobierania plików wideo, prowadzenia płynnych wideokonferencji oraz streamingu.

Zastosowane w modelach Galaxy S21 Ultra 5G oraz Galaxy S21+ 5G rozwiązania ultraszerokopasmowe (UWB) sprawiają, że w niedługim czasie użytkownicy będą mogli wykorzystać swoje urządzenia np. do automatycznego otwierania drzwi auta, bez konieczności wyjmowania kluczyków z kieszeni. Możliwości ultraszerokopasmowe modeli Galaxy S21 Ultra oraz Galaxy S21+, pozwalają także na korzystanie z wyszukiwarki AR, aby pozostawiać wirtualne wiadomości informujące innych użytkowników smartfonów Galaxy o potrzebie pomocy w poszukiwaniu zagubionego przedmiotu.

Z kolei, korzystając z opcji SmartThings dla Android Auto™[8], możliwe jest wykorzystanie smartfonu serii Galaxy S21 5G do kontroli urządzeń pozostawionych w domu z dowolnego miejsca. Połączenie Galaxy S21 Ultra 5G z autem kompatybilnym z systemem Android Auto, umożliwia użytkownikom włączenie światła przy wejściu do domu lub nawet podniesienie temperatury termostatu przed powrotem z pracy.

Ponadto, w celu zapewnienia użytkownikom nieprzerwanych, długotrwałych połączeń w obrębie całego ekosystemu powiązanych ze sobą urządzeń, Galaxy S21 Ultra 5G został wyposażony w technologię Dual Bluetooth®, która pozwala na łatwe sparowanie wielu urządzeń i zarządza zużyciem energii tak, by zapewnić długą żywotność baterii.

Wydajność działania oraz ochrona, na które możesz liczyć

Przełomowy aparat, wyświetlacz oraz rozwiązania związane z łącznością zastosowane w modelu Galaxy S21 Ultra 5G, są napędzane przez najbardziej zaawansowany technologicznie procesor  spośród stosowanych dotychczas w urządzeniach Galaxy. Pozwala on osiągnąć większą prędkość[9], dokonywać zaawansowanych obliczeń i zwiększa wydajność. A kiedy bateria się wyczerpie, model Galaxy S21 Ultra 5G można naładować do poziomu 50% poziomu[10] w zaledwie 30 minut[11].

Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek, smartfony są nieodłącznym elementem naszego życia, dlatego również ochrona wrażliwych danych jest tak istotna. Bezpieczeństwo w serii Galaxy S21 5G zapewnia Knox Vault – platforma bezpieczeństwa firmy Samsung działającą na poziomie procesora  (SoC). Knox Vault łączy ochronę na poziomie procesora z bezpieczną pamięcią, zapewniając nowy poziom bezpieczeństwa.

Galaxy S21 Ultra 5G wyposażono również w narzędzie, które pozwala na monitorowanie i ochronę prywatności użytkowników. Mogą oni w bezpieczny sposób usunąć ze zdjęć i plików wideo metadane dotyczące lokalizacji, zanim zdecydują się na ich udostępnienie. Nowa funkcja Private Share[12] umożliwia także kontrolę nad dostępem do treści, które dzielone są z innymi użytkownikami, a także określenie czasu, przez jaki będą one dla nich dostępne.

Lokalna dostępność

Od 29 stycznia 2021 roku model Galaxy S21 Ultra 5G będzie szeroko dostępny w sprzedaży w dwóch kolorach z luksusowym matowym wykończeniem:

  • Srebrnym: model 128 GB z pamięcią RAM o pojemności 12 GB, model 256 GB z pamięcią RAM o pojemności 12 GB lub model 512 GB z pamięcią RAM o pojemności 16 GB
  • Czarnym: model 128 GB z pamięcią RAM o pojemności 12 GB, model 256 GB z pamięcią RAM o pojemności 12 GB lub model 512 GB z pamięcią RAM o pojemności 16 GB

Przedsprzedaż

Przedsprzedaż Galaxy S21 Ultra 5G potrwa od dnia 14 stycznia 2021 od godz. 16:30 do 28 stycznia 2021 do godz. 23:59. Warunki oferty przedsprzedażowej określone są w osobnych regulaminach promocji.

Użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup modelu Galaxy S21 Ultra 5G w przedsprzedaży otrzymają w prezencie słuchawki Galaxy Buds Pro w kolorze czarnym oraz lokalizator Galaxy SmartTag w tym samym kolorze. Liczba produktów i nagród dostępnych w promocji jest ograniczona. Dokładne informacje, regulamin i lista partnerów dostępne są na stronie: przedsprzedaz.samsung.pl.

Więcej informacji na temat modelu Galaxy S21 Ultra 5G a także oferty przedsprzedażowej można uzyskać na stronach: https://news.samsung.com/pl/http://www.samsung.com/pl/smartphones/galaxy-s21-ultra-5g/oraz przedsprzedaz.samsung.pl

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo