Samsung Neo QLED, czyli MiniLED w natarciu

Telewizory MiniLED, takie jak Samsung Neo QLED i ich popularyzacja to bez wątpienia jeden z technologicznych trendów na 2021 rok. Analiza firmy badawczej Ubi Research wskazuje, że do 2025 roku – pod względem udziału w rynku – MiniLED będzie liderem w segmencie telewizorów premium [1]. Sprawdźmy zatem, co telewizory przyszłości mają do zaoferowania już teraz, bowiem wybrane modele Samsung Neo QLED właśnie trafiły do przedsprzedaży w Polsce.

  • Samsung Neo QLED to kolejny ważny etap rozwoju i doskonalenia technologii LCD – jasność, odwzorowanie kolorów i szczegółów oraz doskonała czerń to znaki rozpoznawczej tej nowej linii.
  • Premierową serię Neo QLED wyróżnia idealny balans pomiędzy jakością obrazu i dźwięku. Oba te elementy idealnie ze sobą współgrają, dostarczając rzeczywistych doznań.
  • Neo QLED łączy najnowszą technologię z wyjątkowo smukłym designem oraz funkcjonalnością, która sprawia, że telewizor spełni wymagania różnych odbiorców.
  • Już teraz wybrane modele Neo QLED 4K QN85, QN91, a także Neo QLED 8K QN800 dostępne są w przedsprzedaży, w ramach której można zyskać dodatkową usługę serwisową.

Nowa generacja technologii obrazu i dźwięku

Cechą charakterystyczną serii Neo QLED jest zachwycający obraz, powstały dzięki precyzyjnej kontroli podświetlenia Quantum Mini LED. Technologia ta sprawia, że każdy detal będzie widoczny niezwykle wyraźnie i z niesamowitą ostrością zarówno w ciemnych, jak i w jasnych scenach. Ponadto potężny Procesor AI Neo Quantum zadba o optymalizację oglądanych treści w czasie rzeczywistym, zapewniając rozdzielczość, jak najbardziej zbliżoną do 4K lub 8K – zależnie o modelu telewizora. Dodając do tego technologię Quantum Dot, ekran wypełni się miliardem perfekcyjnym kolorów, nawet przy najwyższej jasności obrazu.

Telewizory Neo QLED oprócz perfekcyjnego obrazu, oferują także kinową jakość brzmienia. Technologia Dźwięku Podążającego za Obiektem [2] dostarczy jeszcze więcej realistycznych wrażeń. Ponadto bez względu na to, gdzie umieścisz telewizor, będziesz mógł cieszyć się doskonałym dźwiękiem dopasowanym do otoczenia. Zadba o to technologia Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni, która dostosowuje brzmienie do naszego pomieszczenia.

Telewizory Samsung oferują wprawdzie niesamowity dźwięk, ale nic tak nie dopełni wrażeń kina domowego, jak soundbar. W tym roku cała linia produktów Q-Serii zawiera ekskluzywną technologię Q-Symphony, synchronizującą dźwięk z telewizora Samsung z dźwiękiem płynącym z soundbara w celu zapewnienia lepszego, trójwymiarowego brzmienia. Dzięki temu widzowie mogą liczyć na pełnię wrażeń audiowizualnych także dzięki technologiom Dolby Atmos/DTS:X, które będą dostępne we dostępne we wszystkich soundbarach z Q-serii.

Minimalistyczne wzornictwo

Najwyższej klasy technologia idzie w parze z niezwykle eleganckim wzornictwem. Neo Slim Design sprawia, że mamy do czynienia z ultra smukłym ekranem, który świetnie prezentuje się pod każdym kątem. Z kolei w modelu Neo QLED 8K Absolutnie Bezgraniczny Ekran zapewni zupełnie nowy poziom wrażeń wizualnych – i to nie tylko podczas oglądania filmów. Ponadto w tym samym modelu nowy system zarządzania kablami – Moduł One Connect Pro – pozwoli podłączyć wszystkie przewody do zgrabnej skrzynki. W zależności od przestrzeni moduł można położyć obok lub przymocować do stopy telewizora.

Telewizor wielofunkcyjny

Linia Samsung Neo QLED wyróżnia się także funkcjonalnością i wielozadaniowością, których tak bardzo potrzebują teraz użytkownicy. Przykładowo, funkcja PC on TV umożliwi podłączenie komputera do telewizora, czyniąc z największego domowego ekranu narzędzie pracy. Z kolei aplikacja Google Duo pozwoli na prowadzenie wideorozmów na ekranie nawet z 32 osobami – to sprawdzi się równie dobrze podczas wirtualnej konferencji i rodzinnego spotkania w bezpiecznych warunkach. Nie zabrakło także specjalnych udogodnień dla graczy, takich jak nowy Panel Gracza, który umożliwi m.in. zmianę proporcji ekranu czy dostęp do funkcji Free Sync Premium Pro.

Samsung Neo QLED w polskiej przedsprzedaży

Już teraz, w ramach przedsprzedaży, kupując telewizor Neo QLED do 28 marca br., można skorzystać dodatkowych korzyści. Specjalna oferta obejmuje usługę serwisową 3-letniej ochrony SAMSUNG + 3yr GUARD Serwis wartą nawet 2550 złotych [3].

Przedsprzedażą objęte są modele telewizorów Neo QLED 4K QN85, QN91, a także Neo QLED 8K QN800 w różnych przekątnych:

QE55QN85AATXXH

QE65QN85AATXXH

QE75QN85AATXXH

QE65QN91AATXXH

QE75QN91AATXXH

QE65QN800ATXXH

QE75QN800ATXXH

Organizatorem promocji jest I-TERRA sp. z o. o. Sp. z.o.o. Promocja trwa od 16.03 do 28.03.2021 r. lub do wcześniejszego wyczerpania zapasów modeli telewizorów z serii Neo QLED. Zamówienia złożone w tym terminie będą realizowane od 29.03 do 11.04.2021 r. Szczegóły promocji, w tym lista modeli, zawarte są w regulaminie dostępnym w sklepie lub na stronie internetowej neoqled.samsung.pl.

[1] Źródło: http://en.ubiresearch.com/mini_ledtv

[2] W modelach QN91A i QN800A występuje technologia Dźwięku Podążającego za Obiektem +.

[3] Wartość dodatkowej ochrony serwisowej jest kwotą brutto i zależy od zakupionego modelu.

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo