Samsung prezentuje nową generację kart microSD i SD z serii PRO Plus i EVO Plus

Samsung Electronics zaprezentował dziś najnowsze karty pamięci typu microSD i SD z serii PRO Plus i EVO Plus, stworzone dla profesjonalistów, entuzjastów fotografii, filmowców i twórców treści. Zoptymalizowane pod kątem użytku profesjonalnego karty pamięci Samsung z serii PRO Plus, zapewniają błyskawiczną prędkość odczytu do 160 megabajtów na sekundę (MB/s) i zapisu do 120 MB/s1, pozwalając na płynne przechwytywanie treści w rozdzielczości 4K (UHD) i Full HD (FHD). Nośniki pamięci z serii EVO Plus oferują natomiast do 1,3 x wyższą wydajność niż ich poprzednia generacja, zapewniając transfer danych do 130 MB/s [1]. Dzięki temu jest to idealny wybór, zarówno dla fotografów profesjonalistów, jak i dla zwykłych użytkowników.

  • Błyskawiczny odczyt do 160 MB/s w przypadku wersji PRO
  • 3 x wyższa wydajność w porównaniu do poprzedniej generacji (w przypadku wersji EVO)
  • 10-letnia ograniczona gwarancja
  • 7-elementowa ochrona w przypadku kart pełnowymiarowych i 6-elementowa w przypadku microSD

Dzięki 10-letniej ograniczonej gwarancji[2], zwiększonej trwałości i pojemności do pół terabajta, nowe karty pamięci zapewniają wystarczająco dużo miejsca na zdjęcia sferyczne oraz filmy 4K UHD rejestrowane przez kamery sportowe lub nagrywane przy użyciu dronów.

Karty pamięci microSD

Pamięci microSD PRO Plus i EVO Plus firmy Samsung obsługują klasę szybkości wideo V30 i klasę wydajności obsługi aplikacji A2[3], aby umożliwić przechwytywanie wysokiej jakości treści w szerokiej gamie aplikacji, od urządzeń mobilnych i kamer sportowych, po drony. Za sprawą 6-elementowej ochrony, nośniki pamięci Samsung microSD są odporne na wodę, ekstremalne temperatury[4], promieniowanie rentgenowskie, zużycie[5], upadki i działanie magnesów. Karty pamięci Samsung microSD PRO Plus będą dostępne w pojemnościach 128 GB, 256 GB i 512 GB, a linia Samsung EVO Plus w pojemnościach od 64 GB do 512 GB.

 

Karty pamięci SD

Pełnowymiarowe karty pamięci Samsung SD PRO Plus i EVO Plus zostały zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby zarówno fotografów – hobbystów, profesjonalistów, jak i twórców innych treści. Karty pamięci SD najnowszej generacji są kompatybilne z różnymi urządzeniami, w tym lustrzankami cyfrowymi, aparatami bezlusterkowymi i kompaktowymi, kamerami oraz komputerami PC, co czyni z nich idealną opcję do tworzenia i przechowywania wysokiej jakości zdjęć oraz materiałów wideo. Karty pamięci Samsung SD PRO Plus i EVO Plus zapewniają 7-elementową ochronę przed wstrząsami, wodą, ekstremalnymi temperaturami, promieniowaniem rentgenowskim, zużyciem, upadkami i działaniem magnesów.

Nowe pamięci SD obsługujące klasę wydajności V30[6] są idealne do rejestrowania treści w rozdzielczości 4K UHD [7] i FHD oraz do płynnego odtwarzania i edycji filmów. Karty Samsung SD dostępne są w szerokiej gamie pojemności od 32 GB do 256 GB, a także w nowej pojemności 512 GB w linii PRO Plus

 

 

Karty pamięci Samsung PRO Plus i EVO Plus microSD oraz pełnowymiarowe karty pamięci SD z przeprojektowaną konstrukcją Blue Wave, mają teraz nowy, świeży wygląd. Dostępne będą w sprzedaży na początku czwartego kwartału 2021r. Więcej informacji o oferowanych kartach pamięci microSD firmy Samsung znaleźć można na stronie samsung.com/memorycard.

 

Karta pamięci microSD PRO Plus EVO Plus
Pojemność 512 GB 256 GB 128 GB 512 GB 256 GB 128 GB 64 GB
Interfejs UHS-I
Standard SD SDXC™ SDXC™
Wydajność[8] Odczyt do 160 MB/s Prędkość transferu do 130 MB/s
Zapis do 120 MB/s
Klasa prędkości U3, V30, A2, Klasa 10 U3, V30, A2, Klasa 10 U1, V10, A1, Klasa 10
Certyfikacja FCC, CE, VCCI, RCM
6-elementowa ochrona Woda, temperatura, promieniowanie rentgenowskie, magnesy, upadki, zużycie
Gwarancja 10-letnia ograniczona gwarancja (* Adapter kart SD objęty jest roczną gwarancją)

 

Karta pamięci SD PRO Plus EVO Plus
Pojemność 512 GB 256 GB 128 GB 64 GB 32 GB 256 GB 128 GB 64 GB 32 GB
Interfejs UHS-I
Standard SD SDXC™ SDHC™ SDXC™ SDHC™
Wydajność[9] Odczyt do 160 MB/s do 100 MB/s Prędkość transferu do 130 MB/s
Zapis do 120 MB/s do 

90 MB/s

do 

60 MB/s

Klasa prędkości U3, V30, Klasa 10 U3, V30, Klasa 10 U1, V10, Klasa 10
Certifikacja FCC, CE, VCCI, RCM
7-elementowa ochrona Woda, temperatura, promieniowanie rentgenowskie, magnesy, upadki, zużycie, wstrząsy
Gwarancja 10-letnia ograniczona gwarancja

 

1 Podaną wydajność osiąga się przy użyciu kart pamięci microSD/SD z czytnikami Samsung. Szybkość odczytu/zapisu może się różnić w zależności od urządzenia hosta i warunków testowania.

[1] Podaną wydajność osiąga się przy użyciu kart pamięci microSD/SD z czytnikami Samsung. Szybkość odczytu/zapisu może się różnić w zależności od urządzenia hosta i warunków testowania.

[2] https://www.samsung.com/uk/support/memory-card-warranty/

[3] EVO Plus 64GB to V10, A1

[4] Odporność na temperaturę: temperatura operacyjna: od -25 C do 85 C; temperatura nieoperacyjna od -40 C do 85 C.

[5] Do 10000 przeciągnięć

[6] EVO Plus 32GB~64GB są V10

[7] EVO Plus 32~64GB nie są obsługiwane

[8] Prędkości odczytu do 160 MB/s, opracowane przy użyciu zastrzeżonej technologii, aby osiągnąć prędkości przekraczające UHS-I 104 MB/s, wymagają kompatybilnych urządzeń zdolnych do osiągnięcia takich prędkości. Prędkość zapisu do 120 MB/s. Na podstawie wewnętrznych testów firmy Samsung; wydajność może być niższa w zależności od interfejsu urządzenia-hosta, warunków użytkowania i innych czynników.

[9] Jak wyżej.

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo