Samsung QN90A Neo QLED – detal to przyszłość!

W ostatnim czasie telewizory stały się uniwersalnym źródłem rozrywki. Najnowsze produkty czołowych producentów oprócz jednak możliwości zaspokojenia potrzeb zarówno graczy, fanów sportu i kinomanów, charakteryzują się dbałością o detale. Jednym z wyróżniających się urządzeń w tym zakresie jest QN90A Neo QLED od firmy Samsung.

Wyjątkowo realistyczny obraz

Recenzowany produkt Samsunga już od pierwszych chwil przyciąga dzięki prezentowanemu obrazowi. Przekazywane sceny zarówno w produkcjach przystosowanych do jakości 4K jak i tych nieco słabszych, nie pozwalają oderwać wzroku. W niektórych momentach obraz był tak realistyczny, że aż utrudniona była możliwość wczucia się w atmosferę sceny. W każdym razie detale i kontrast zapewnione przez takie elementy jak AI Neo Quantum 4K i Quantum Mini LED to jedne z najsilniejszych argumentów przemawiających za tym urządzeniem.

Samsung QN90A Neo QLED - detal to przyszłość!

fot. Samsung

Zobacz również: Sony OLED XR-55A90J – testujemy popisowy telewizor japońskiej firmy

Czy sam wygląd telewizora przyciąga?

Obecnie jednym z panujących trendów jest minimalizm jeżeli chodzi o telewizory. Najważniejszy jest obraz, a nie sam wygląd urządzenia. I jest to jak najbardziej dobre. Samsung jednak potrafi połączyć tę cechę z ciekawym wyglądem samego produktu. Smukły i pełen wdzięku design zapewnia wyjątkowo ciekawą prezentację. Osobiście testowałem drugi najmniejszy możliwy rozmiar tego modelu, to znaczy 55″. Wielkość ta jednak w zupełności mi wystarczyła, a nawet robiła wrażenie. Same gabaryty można było jeszcze dobitniej poczuć podczas rozpakowywania, nie jest to bowiem łatwy kawałek chleba. Nie wyobrażam sobie otrzymać największego z dostępnych rozmiarów. Model ten można zakupić w aż 5 różnych wielkościach od 50″ do wspomnianych 85″.

Samsung QN90A Neo QLED - detal to przyszłość!

fot. Samsung

Podręcznik gracza

Samsung QN90A zapewnia bardzo dobrą płynność ruchu zarówno podczas rozgrywki, jak i obserwacji poczynań swojej ulubionej drużyny. Maksymalnie osiągi do 120Hz w 4K nie pozwalają na żadne spadki podczas różnego typu rozrywek. Z kolei wyjątkowe duże proporcje obrazu (21:9 lub 32:9) pozwalają dostrzec wiele różnych elementów rozgrywki, które normalnie nie są dostępne dla oczu gracza. Są to cechy wspólne z ultra szerokimi monitorami dla graczy. Samsung wyposażył swój produkt również w Panel Gracza, który pozwala na szybkie sprawdzenie danych wyświetlanych klatek na sekundę, wszelkich opóźnień, a także intuicyjną zmianę ustawień rozgrywki.

fot. Samsung

Muzyczne doświadczenia

Przez większość czasu korzystałem ze współpracy telewizora i Soundbara Q900A (dzięki funkcji Q-Symphony), przez co uważam, że warto zaopatrzyć się w oba urządzenia. Sam jednak Samsung QN90A również posiada warte uwagi głośniki. Różnego typu systemy pozwalające na chociażby optymalizację dźwięku do rodzaju pomieszczenia czy intensyfikacja brzmienia dialogów podczas niepożądanego hałasu, dodatkowo wyróżniają ten produkt.

fot. Samsung

Dodatkowe elementy

Telewizor otrzymujemy wraz z minimalistycznie stwrzonym pilotem. Liczba przycisków jest ograniczona. Oprócz tradycyjnych możliwości modulowania głośnością i kanałami, a także zmiany źródła nadawania mamy także skróty do najpopularniejszych platform VOD takich jak Netflix czy Amazon Prime, a także włącznik mikrofonu do głosowej regulacji. Przyciski tego urządzenia są dosyć czułe co powoduje, że wskazane jest odkładanie go za każdym razem na na przykład stolik. Pilot ten ładowany może być zarówno z gniazdka elektrycznego jak i poprzez światło słoneczne, bowiem jest on wyposażony w panel słoneczny.

Samsung QN90A Neo QLED - detal to przyszłość!

fot. Samsung

Samsung QN90A Neo QLED jest więc idealnym urządzeniem zarówno dla kinomanów, graczy, jak i fanów sportu. Wszystkie elementy w które jest wyposażony pozwalają na idealne wczucie się w atmosferę sceny czy wydarzenia. Wysokiej jakości wyświetlacz i nienajgorsze głośniki łączą wszystko co wymagający widz potrzebuje, a nawet są nadto.


Ilustracja wprowadzenia: Samsung 

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?