Samsung wspiera podopiecznych projektu #SamoDZIELNI w starcie na rynku pracy

#SamoDZIELNI to autorski projekt Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju. Jest skierowany do młodzieży z pieczy zastępczej, która przygotowuje się do wejścia na rynek pracy. W drugiej edycji projektu biorą udział młodzi ludzie w wieku 17-19 lat, zamieszkujący tereny województwa mazowieckiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. W ramach programu uczestnicy będą mogli zarówno odkryć własne mocne strony, jak i poznać tajniki rynku pracy – dotyczące rekrutacji, wyboru zawodu i planowania kariery.

warsztaty7

Podczas ostatniego zjazdu warsztatowego, który odbył się 20 lutego, wolontariusze Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju prowadzili zajęcia wokół obszaru: „Ja na rynku pracy”. Zostały poruszane zagadnienia dotyczące m.in. planowania kariery zawodowej, efektywnego szukania pracy, przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej czy prawa pracy. Jeszcze przed zajęciami uczestnicy otrzymali tablety Samsung Galaxy A7, które pomogą im w zdalnej edukacji.

 Rozwijanie kompetencji cyfrowych to obecnie niezbędna umiejętność dla młodych ludzi, w szczególności dla tych, których za chwilę będą próbować swoich sił w różnych rekrutacjach. Dlatego cieszymy się, że możemy wesprzeć podopiecznych Fundacji PFR, nie tylko przekazując im tablety, lecz także dzieląc się naszą wiedzą na temat dbania o nawyki przy  korzystaniu z technologii – powiedziała Magdalena Olborska, CSR Manager w Samsung Electronics Polska.

 Bardzo się cieszymy, że dzięki zaangażowaniu Samsung w nasz projekt, podopieczni nie tylko będą mogli uczyć się jak świadomie i z wiarą we własne siły rozpocząć życie zawodowe, ale także dostaną narzędzie do tego, aby już teraz uczyć się zdalnie i powiększać swoje kompetencje – powiedziała Magdalena Grzankowska, Prezes Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.

Na zakończenie edycji planowana jest także wizyta podopiecznych w siedzibie firmy Samsung oraz inspirujące spotkanie z pracownikami, którzy przybliżą im pracę w świecie nowych technologii. Zwieńczeniem tej edycji projektu będzie gala finałowa, podczas której wszyscy uczestnicy otrzymają bony na rozwój, czyli pełne sfinansowanie wybranego przez siebie kursu zawodowego.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: www.fundacjapfr.pl/samodzielni

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?