Sonos umożliwia obsługę pierwszego 24-bitowego przesyłania strumieniowego dźwięku

Sonos umożliwia obsługę pierwszego 24-bitowego przesyłania strumieniowego dźwięku za pomocą Qobuz. Dostawca usług przesyłania strumieniowego Qobuz to pierwsza usługa wysokiej rozdzielczości obsługiwana przez Sonos, pokonująca Tidal.

Usługa strumieniowego przesyłania muzyki Qobuz stała się pierwszą usługą przesyłania strumieniowego w wysokiej rozdzielczości w Sonos, umożliwiając użytkownikom usługi strumieniowe przesyłanie muzyki o wyższej jakości na kompatybilne głośniki Sonos. Qobuz jest konkurentem dla Tidal i Amazon Music HD, które również zapewniają pliki o wysokiej rozdzielczości, a mimo to Tidal nie włączył jeszcze 24-bitów na Sonos.

Obsługa wysokiej rozdzielczości zapewnia lepszy dźwięk, ale w przypadku małych, bezprzewodowych głośników, takich jak Sonos One i nowy Sonos Roam, główną zaletą jest kompatybilność, a nie jakość dźwięku. Jeśli użytkownicy Sonos mogą odtwarzać pliki 24-bitowe, potencjalnie mają dostęp do większej ilości muzyki niż wcześniej. Na przykład każde profesjonalne studio cyfrowe nagrywa w formacie 24-bitowym, mimo że większość plików jest konwertowana do formatu 16-bitowego na potrzeby płyt CD i przesyłania strumieniowego. Wcześniej, gdyby Sonos nie obsługiwał 24-bitowego pliku, po prostu nie byłby w ogóle odtwarzany. W zeszłym roku Sonos zakończył aktualizacje dla starszego sprzętu, aby przeforsować zmiany S2 i chociaż starsze produkty nadal działają, nie otrzymają najnowszych funkcji.

Źródło: cnet

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?