Sony zapowiada nową funkcję w PlayStation 5!

Gracze PlayStation 5 będą mogli cieszyć się nową funkcją w swoich konsolach – obsługą poleceń głosowych. Aktualizacji możemy spodziewać się jeszcze w tym roku!

Sony przekazało do opinii publicznej informację o zamiarze wprowadzenia nowego rozwiązania ułatwiającego obsługę konsoli PlayStation 5 do fazy beta testów. Rozwiązanie to pozwoli na obsługę poleceń głosowych, co pozwoli sterować naszą konsolą, bez użycia pada. Pozwoli to na między innymi uruchamianie gier, otwieranie menu systemowego czy odtwarzanie multimediów za pomocą komend głosowych.  W pierwszej kolejności sprawdzeniem funkcji głosowych zajmą się testerzy ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Firma podzieliła się tą informacją za pośrednictwem swojego oficjalnego bloga.

Sama funkcja użytkownikom może być znana z poprzedniej generacji konsol, gdzie była dostępna już od 2013 roku.

Co więcej w aktualizacji?

Aktualizacja prócz obsługi poleceń głosowych skupi się także na ulepszeniu niektórych elementów UI.  Zmiany będzie można zauważyć w mechanice czatów grupowych czy kart trofeów. Gracz dostanie również możliwość szybkiego dostępu do ulubionych tytułów, które po ich wyselekcjonowaniu będą dostępne na ekranie głównym konsoli. Sony nie ujawniło konkretnej daty wprowadzenia planowanych zmian, jednak możemy się ich spodziewać już w tym roku.

Zobacz również: Lost Ark w końcu dostępny w Europie!

Aktualizacja PS5 - Trophy

Aktualizacja trofeów 


Źródło: blog.playstation.com / Ilustracja wprowadzenia: Sony

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo