Telewizory Samsung Neo QLED z certyfikatem VDE „Gaming TV Performance”

Cztery telewizory Samsung Neo QLED, jako pierwsze w branży, otrzymały to wyróżnienie od VDE za prawdziwie przełomową wydajność w grach, która obejmuje input lag na poziomie 10 ms lub niższym oraz HDR o jasności przekraczającej 1000 nitów.

Wyróżnienie przyznano czterem modelom z tegorocznej linii Neo QLED (QN900, QN800, QN90, QN85) w uznaniu za ich parametry gamingowe, czyli niski input lag  oraz HDR o jasności przekraczającej 1000 nitów. Telewizory poddano szczegółowym testom, w efekcie których wszystkie otrzymały certyfikaty poświadczające input lag wynoszący mniej niż 10 ms w każdej scenie gry. Opóźnienie to odnosi się do czasu, jaki mija od momentu przesłania sygnału z gamepada do chwili wyświetlenia go na ekranie. Telewizor o mniejszym opóźnieniu zapewnia bardziej wciągające wrażenia podczas grania.

Telewizory Samsung Neo QLED otrzymały ponadto certyfikat poświadczający, że oferują HDR o jasności powyżej 1000 nitów. Obsługę HDR wzbogacono w tych modelach o technologię FreeSync Premium Pro, dzięki której jasne sceny stają się jaśniejsze, a ciemne – ciemniejsze, co skutkuje optymalizacją kontrastu. Wielu graczy uważa technologię HDR za najistotniejszy aspekt  jakości rozgrywki.

Poza niskim input lagiem i obsługą HDR o jasności przekraczającej 1000 nitów telewizory Samsung Neo QLED oferują też nowe funkcje zaprojektowane specjalnie z myślą o graczach. Tegoroczne telewizory precyzyjniej odwzorowują detale, oddają głęboką czerń, a także za sprawą 100% Natężenia Kolorów i 12-bitowego Przetwarzania Obrazu oferują niezwykłą ekspresję barw. Dodatkowo nowe funkcje, takie jak Ultra Szeroki Widok w Grach i Panel Gracza  – obie będące nowością w branży – zapewniają szerszy widok gry za sprawą proporcji ekranu 21:9 i 32:9, jak również możliwość szybkiego wyszukiwania informacji o grach za pomocą podręcznego panelu.

Co więcej, telewizory Samsung Neo QLED gwarantują szybką akcję nawet w grach ze stałym UI, a to dzięki częstotliwości odświeżania ekranu 120 Hz i funkcji . Udoskonalono w nich także dźwięk. Połączenie przestrzennego brzmienia opartego o AI z technologią Dźwięku Podążającego za Obiektem+ gwarantuje kompletne i wciągające doświadczenie z grania.

 Wybierając telewizor, coraz więcej graczy poszukuje urządzeń o rozległym ekranie i doskonałej jakości obrazu. Firma Samsung pozostaje w tym zakresie liderem, oferując użytkownikom niezrównane telewizory gamingowe – mówi Yonghoon Choi, Executive Vice President of the Visual Display Business w Samsung Electronics.

Więcej informacji o tegorocznych telewizorach Samsung Neo QLED znaleźć można na stronie www.samsung.com.

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?