Tesla zaczyna używać kamery samochodowej do monitorowania kierowcy

Tesla zaczyna używać kamery nad lusterkiem wstecznym w Modelach 3 i Modelach Y, aby upewnić się, że ludzie skupiają swoją uwagę na drodze podczas korzystania z Autopilota – zaawansowanego systemu wspomagania kierowcy.

Do tej pory głównym sposobem, w jaki samochody Tesli mierzą uwagę kierowcy, były czujniki oporu na kierownicy, które w prymitywny sposób upewniały się, że kierowca trzyma ręce na kierownicy. Jeśli nie zarejestruje wystarczającej ilości informacji zwrotnych, samochód wykonuje serię narastających ostrzeżeń wizualnych i dźwiękowych.

Zobacz również: Nadchodzą! Nowe gotowe zestawy PC: Acer Nitro oraz Predator

Zmiana następuje po tym, jak organy regulacyjne i eksperci ds. Bezpieczeństwa spędzili lata błagając Teslę o dodanie lepszego monitorowania kierowców do swoich samochodów. Wcześniej odrzucił wezwania swoich inżynierów, aby dodać solidniejsze monitorowanie kierowców do samochodów firmy. Musk powiedział wówczas, że technologia jest „nieskuteczna”. Firmy takie jak General Motors i Ford sprzedają obecnie samochody z opartymi na kamerach systemami śledzenia wzroku, których celem jest upewnienie się, że kierowcy zwracają uwagę podczas korzystania z funkcji prowadzenia pojazdu bez użycia rąk.

Model S i Model X wyprodukowane przed 2021 r. nie mają kamery kabinowej, choć mają zostać zapowiedziane w styczniu przeprojektowane wersje (które jeszcze nie zostały ogłoszone).

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?