Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip – test jakościowych słuchawek dla każdego

Całkiem niedawno na naszym portalu pojawiła się recenzja słuchawek bezprzewodowych, których cena jednak sprawia, że nie wszyscy są w stanie sobie na nie pozwolić. Na szczęście rynek jest na tyle zróżnicowany, że dostępne są również takie, przez które nasz portfel nie ucierpi w tak znacznym stopniu, a dzięki którym będziemy mogli cieszyć się słuchaniem muzyki bez zbędnych kabelków. Przed wami Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip – słuchawki, które moim zdaniem powinny zadowolić każdego użytkownika. Co są w stanie sobą zaoferować?

Pierwsze wrażenia, budowa i design

Tak, jak sami mogliście zauważyć po zdjęciu na samej górze artykułu, słuchawki Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip, które dostałem do przetestowania są w nieco niecodziennym kolorze. Dla niektórych może być to zaleta, bo może akurat zastosowanie takiej barwy przypadnie im do gustu. Jednak jeśli niekoniecznie – to nic straconego! Producent oprócz koloru Safari Red w swojej ofercie posiada również inne wersje kolorystyczne, chociażby takie jak Silky Sand czy Dried Green. Kliknijcie tutaj, aby wejść stronę marki i sprawadzić wszystkie dostępne warianty.Przechodząc już do samej budowy – etui wykonane jest bardzo solidnie i nie ma mowy tutaj o użyciu kiepskich materiałów. Na przedniej części możemy zobaczyć logo firmy, z tyłu zaś jej nazwę i model produktu. Port USB-C służący do ładowania urządzenia umieszczony jest na spodzie, co może nieco przeszkadzać w trakcie zasilania. Obok niego znajduje się również przycisk, który po wciśnięciu resetuje słuchawki przed ich połączeniem z innym urządzeniem. Górną część stanowi klapka służąca do otwierania naszego etui w celu wyciągnięcia słuchawek. Działa ona dobrze, jednak nieco hałasuje przy jej zamykaniu. Gdy już otworzymy wspomniane wieczko naszym oczom ukażą się słuchawki, a także dioda informująca o obecnym stanie naładowania pokrowca – 4 zapalone światełka oznaczają naładowanie w pełni, jedno mówi nam o tym, że bateria jest już na wyczerpaniu.

Słuchawki, czyli główny punkt dzisiejszego artykułu mają najbardziej powszechny kształt jaki wyobrażamy sobie mówiąc o słuchawkach bezprzewodowych. Całą powierzchnią zakrywają przewód słuchowy, a także część wystaje w kierunku małżowiny usznej, jak ma to miejsce na przykład w przypadku AirPods. Na samym końcu tej części znajdują się również małe magnesy, dzięki którym po włożeniu słuchawek na ich miejsce, bardzo stabilnie trzymają się one w etui. W przypadku słuchawek bezprzewodowych lubię wspominać o tym, co producent dołącza z nimi w zestawie. W tym wypadku oprócz słuchawek i etui ładującego otrzymujemy także 3 pary wymiennych wkładek dousznych, a także mały kabelek typu USB-C do ładowania.Funkcje i cechy słuchawek

Zacznę od tego, że słuchawki te nie posiadają funkcji ANC, czyli niemal całkowitego wyciszenia dźwięków otoczenia. Tak nie możemy w nich kompletnie odciąć się od otaczającego nas świata. Jednak nie zmienia to faktu, że Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip zawierają szereg innych pożytecznych funkcji. Panel dotykowy umieszczony na słuchawkach pozwala sterować nimi bez konieczności wyjmowania telefonu. Wszystkie akcje są rozpisane w instrukcji urządzenia. Na przykład by zapauzować utwór wystarczy dwukrotnie stuknąć w dowolną słuchawkę. Lub co ciekawe po prostu zdjąć jedną z nich. Umieszczone czujniki zauważą kiedy zdejmujemy, a kiedy nakładamy słuchawkę z powrotem, co skutkuje pauzą lub też ponownym odtwarzaniem. Dodatkowo wodoodporność klasy IPX4 sprawia, że nie jesteśmy w stanie w nich przeprowadzić wymagający trening, czy po prostu użytkować je podczas deszczu, ponieważ pot, czy zachlapanie nie powinny zaszkodzić w jakimkolwiek stopniu temu urządzeniu.

Rozmowy i jakość dźwięku

Obie słuchawki mają wbudowane oddzielne mikrofony, dzięki którym jest możliwe przeprowadzanie rozmów. Działają one naprawdę dobrze, w dużej mierze dzięki funkcji redukcji szumów otoczenia (ENC). Funkcja ta filtruje dźwięki otoczenia podczas rozmów telefonicznych skupiając się na dokładnym nagrywaniu wypowiadanych słów.

Co do jakości dźwięku, nie ma do czego się przyczepić, ale jednak bardziej wymagający użytkownicy znajdą pewne mankamenty. Nie posiadają one różnych trybów dostosowywania dźwięku, jednak na przykład basy działają naprawdę lepiej niż się spodziewałem. Również poziom maksymalnej głośności przewyższył moje oczekiwania. Jednym zdaniem słuchawki zapewniają naprawdę przyjemne wrażenia słuchalne, a odtwarzana muzyka i barwa dźwięków jest czysta i jakościowa.Bateria

Producent zapewnia, że łączny czas odtwarzania słuchawek Twins 3 wynosi 27 godzin – do 6 godzin na jednym ładowaniu. Słuchawki douszne można naładować w etui ładującym w zaledwie 1,5 godziny. Wyniki te mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Etui również obsługuje ładowanie bezprzewodowe ze standardem Qi, by jednak z tej funkcji skorzystać wyposażyć się musimy w taką ładowarkę indukcyjną.Wrażenia z użytkowania

Przez wiele lat miałem do czynienia z przeróżnymi słuchawkami bezprzewodowymi w różnym przedziale cenowym. Jak Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip wypadają na tle konkurencji? Moim zdaniem bardzo pozytywnie. Możliwość przeprowadzenia testów tego modelu była przyjemnością, a nie dodatkowym obowiązkiem. Słuchawki te oferują naprawdę dużo i moim zdaniem każdy użytkownik powinien być zadowolony z działania tego modelu. Tak jak wspomniałem nie należą one do tych najdroższych, bowiem aktualna kwota jaką musimy wyłożyć na ich kupno, to około 280 zł. Tak też portfel nie ucierpi tak bardzo, a my będziemy jak najbardziej usatysfakcjonowani. Śmiało mogę polecić ten model zarówno jako starter w przygodzie ze słuchawkami bezprzewodowymi lub też jako kolejna para po zgubionych czy też zepsutych poprzednikach.


Zobacz również: TECHNICS EAH-AZ80 – test najlepszych bezprzewodowych słuchawek na rynku?

Źródło i zdjęcia: opracowanie własne

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?