Razer Kraken for Console – test wszechstronnych słuchawek dla graczy

Razer Kraken for Console to headset, który w teorii powinien zadowolić wszystkich graczy, ale czy tak jest w praktyce?

Jeżeli już gdzieś te słuchawki widzieliście to faktycznie macie racje, firma Razer wzięła swój najbardziej rozpoznawalny model i stworzyła słuchawki dedykowane graczom konsol. Z tym małym szczegółem – kolorem niebieskim, który przywodzi bardziej na myśl konsole PlayStation 4 niż Xbox One, co z resztą nie dziwi, społeczność tej właśnie platformy jest bardzo duża i silna.

Cały zestaw otrzymujemy w bardzo solidnym i grubym tekturowym pudełku, niestety w środku wykończonym tylko plastikiem, w tej półce cenowej producent mógł pokusić się o wykończenie całkiem ładnego opakowania jakimś miękkim tworzywem. Do słuchawek otrzymujemy przejściówkę z jednego złącza Jack na dwa, instrukcje obsługi, naklejki z logiem Razer i to wszystko. Wszystko czego potrzebujemy.

Design i funkcjonalność

Razer Kraken for Console to dobrze znana już konstrukcja. Producent chwali się, że udoskonalił wyściółkę pałąka i sprawił, że jest ona jeszcze grubsza i zarazem bardziej komfortowa – i faktycznie, mając wcześniej do czynienia ze zwykłym modelem Kraken muszę stwierdzić, że w testowanym egzemplarzu dłuższe rozgrywki są praktycznie nieodczuwalne dla głowy a my możemy spokojnie skupić się na rozgrywce. Cały zestaw bardzo pewnie leży na głowie, nawet podczas gwałtownych ruchów nie ześlizgują się i zostają one na swoim miejscu. Słuchawki ważą 322 gramy i nie jest to może waga piórkowa w tej klasie, nie mniej jednak nie wpływa ona w żadnym stopniu na komfort użytkowania czy to zaraz po założeniu zestawu czy już podczas wielogodzinnej sesji.  Rama Kraken for Console została wykonana z aluminium i do samej solidności słuchawek nie można się w żaden sposób przyczepić.

Na wielki plus należy zaliczyć poduszki, które zostały wykonane ze sztucznej skóry oraz bardzo przyjemnego miękkiego materiału przypominającego zamsz. Sam środek poduszek został wypełniony chłodzącym żelem, który dopasowuje się do kształtu głowy użytkownika– co podczas dłuższych rozgrywek zdecydowanie zdaje egzamin i jest świetnym rozwiązaniem ze strony producenta.

Sama kolorystyka zestawu nie wzbudza tylu kontrowersji co popularna wersja zielona modelu Kraken, mi osobiście bardzo przypadła ona do gustu – czerń w połączeniu z niebieskimi akcentami tworzy stonowaną i elegancką propozycje dla graczy.

Warto wspomnieć również o przewodach – główny kabel mierzy 1,3m i jest stosunkowo cienki lecz został dodatkowo zabezpieczony solidnym oplotem.  Na przewodzie zostało umieszone pokrętło do regulacji głośności oraz do wyciszania mikrofonu. Dołączona w zestawie przedłużka mierzy 2 m i niczym się nie różni od przewodu głównego. Zakończono ją dwoma pozłacanymi wtykami 3,5-milimetrowymi.

Mikrofon w słuchawkach Razer Kraken for Console umieszczony został w lewej muszli. Jest on wysuwany i dzięki giętkiemu ramieniu nie ma też żadnych problemów z jego wygodnym ułożeniem a kiedy już go nie potrzebujemy w każdej chwili jednym ruchem chowamy go do środka. W Kraken for Console został zastosowany mikrofon kardioidalny w celu zwiększenia dokładności zbieranych dźwięków. Odrzuca on wszelkie szumy z tła i redukuje zbędny hałas.

Brzmienie

Razer Kraken for Console testowałem na trzech produkcjach – Wiedźmin 3, Apex Legends oraz Fortnite Battleroyale.

W Wiedźminie 3 słuchawki doskonale wychwytują dźwięki otaczającego nas wielkiego świata. Nie mamy problemu z wyłapaniem skąd aktualnie dobiegają do nas odgłosy zwierząt czy też przeciwników. Dialogi oraz monologi wypowiadane przez Geralta brzmią bardzo czysto i klarownie.

Fortnite oraz Apex są to zaś gry, które wymuszają na graczach dobrą pracę nie tylko zmysłem wzroku ale także w dużej mierze słuchu. Wiele płaszczyzn na których toczy się rozgrywka, kierunek strzału, odgłosy budowania czy też skąd nadciąga wróg to tylko kilka przykładów na które musi zwrócić uwagę gracz.

Jak sprawdza się w tych grach Kraken for Console? – Zdecydowanie bardzo dobrze! Podczas bardziej „gęstch” rozgrywek nie mają one problemu z separacją dźwięków, doskonale wiemy co dzieje się wokół nas, nie powodują one uczucia „zagubienia” czy „zlewania się” dźwięków. Bas podczas rozgrywek nie ogłusza ani nie przyćmiewa innych tonów nawet podczas wybuchu granatu czy strzału z wyrzutni RPG co trzeba zaliczyć na duży plus ponieważ niektórzy producenci potrafią mieć z tym problem w swoich zestawach słuchawkowych.

Czy warto więc kupić słuchawki Razer Kraken for Console?

Zdecydowanie tak – jest to zestaw wszechstronny, połączenie bardzo dobrej jakości dźwięku, świetnej ergonomii i ciekawych rozwiązań ze strony producenta. Dodając do tego kompatybilność ze wszystkimi platformami oraz  urządzeniami mobilnymi z gniazdem audio 3,5 mm, tworzy to godną polecenia propozycje dla wszystkich graczy.

Link do testowanego modelu – razer.com/gaming-audio/razer-kraken-for-console

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?