Recenzja myszki Genesis Krypton 750 – regulowana waga to strzał w 10!

Całkiem niedawno na naszym portalu testowaliśmy myszkę Krypton 555. Okazała się ona dosyć solidną myszką, którą możemy nabyć za przystępną kwotę. Dziś sprawdzimy czy jej nowszy model, Genesis Krypton 750 jest lepszą opcją, jeśli chodzi o wybór myszy gamingowej.

Design i budowa myszki

Zacznijmy od tego. że myszkę Genesis Krypton 750 wyróżnia dosyć ciekawa funkcja, jaką jest system regulacji wagi. W zestawie otrzymujemy dwa rodzaje wymiennych paneli, dzięki którym możemy dostwosować wygląd zewnętrzy myszki do własnych preferencji. Odczepiając panel, uzyskujemy dostęp do maleńkiej tacki z ciężarkami, których zadaniem jest prawidłowe wyważenie naszej myszki. Jeśli chcemy, by mysz była lżejsza, wystarczy wyjąć kilka odważników ze wspomnianej tacki. Dzięki temu waga myszki może wynosić od 58 do 76 gramów, w zależności od tego, ile odważników aktualnie znajduje się w myszcze. By zakryć miejsce na odważniki, załączamy jeden z wybranych paneli – perforowany lub  pełny. Samo odczepianie i ponowne nakładanie paneli jest dosyć proste, a pozwala wyczyścić środek myszki, a także, odświeżyć jej wygląd.

Myszka sama w sobie prezentuje się bardzo solidnie i elegancko. Do testów otrzymałem myszkę w kolorze białym, jednak jeśli ktoś preferuje ciemniejszą wersję, na stronie producenta dostępny jest rówież wariant w kolorze czarnym. W porównaniu do Krypton 555 nie jest ona wyprofilowana wyłącznie dla osób praworęcznych. Symetryczna konstrukcja myszy oraz jej ergonomiczny kształt bardzo dobrze sprawdzają się przy dłuższej pracy przy komputerze. Myszka również posiada ślizgacze PTFE, które zapewniają płynny ślizg myszki przy bardziej wymagających grach kompuetrowych.

Podświetlenie

Podświetlenie PRISMO robi robotę przy wieczornej rozgrywce lub pracy. Co tu dużo mówić – całe podświetlenie możemy w prosty sposób spersonalizować w oprogramowaniu, dzięki czemu myszka będzie prezentować się tak jak tylko chcemy. Szkoda tylko, że logo Genesis w wersji z pełnym panelem również nie jest podświetlane. O wiele lepiej wygląda to w przypadku panelu perforowanego. Zobaczcie sami.

 

Sensor i przyciski

W myszcze Genesis Krypton 750 umieszczono taki sam sensor, jak w myszcze Krypton555. PAW3333 spisuje się dobrze we wszelkiego rodzaju grach, i chociż pomimo przerzucniea jej z poprzedniego modelu nie jest to bynajmniej minus tej myszki.  Czułość możemy dostosowywać w zakresie 200 – 8000 DPI dzięki wbudowanemu przyciskowi do jej zmiany. Maksymalna szybkość przetwarzania danych utrzymuje się na poziomie 8000 FPS, a maksymalna akceleracja wynosi 35 G. Przechodząc do przycisków – 6 z nich jest programowalnych, dzięki czemu możemy przypisać im określone funkcje. Natomiast przełączniki mechaniczne wedle danych producenta posiadają żywotność do 50 milionów kliknięć.

Wrażenia z użytkowania i podsumowanie

Myszkę testowałem głównie w grach strzelankowych, w których szybkość i precyzja jest bardzo ważna. Bardzo dobrze grało mi się z wykorzystaniem recenzowanego dziś sprzętu przede wszystkim dzięki jej mega lekkiej wadze.  Jedyne wady, jakie znalazłem w tej myszce to dosyć miękki kabel oraz podatność na zabrudzenia (w kolorze czarnym może nie widać tego tak bardzo ?). Co prawda, jest ona trochę droższa, niż Krypton555, ponieważ kosztuje około 170zł, jednakże Krytpon750 w użytkowaniu  sprawdza się o wiele lepiej niż jej poprzedniczka, głównie dzięki mniejszej wadze myszki, którą w końcu możemy dostosowywać wedle własnych preferencji. Moim zdaniem Genesis Krypton750 jest jedną z najlepszych opcji pod względem wyboru myszki gamingowej w tym zakresie cenowym.


Zobacz również: Recenzja myszki Genesis Krypton555. Solidna myszka do 100zł?

 

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?