Twitter pozwala teraz zabezpieczyć konto za pomocą klucza bezpieczeństwa

Utrzymanie bezpieczeństwa konta na Twitterze stanie się o wiele łatwiejsze, ponieważ sieć społecznościowa ogłosiła, że ​​użytkownicy mają teraz możliwość korzystania z klucza bezpieczeństwa jako jedynej formy uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA).

Chociaż każda forma 2FA może pomóc w dalszym zabezpieczeniu kont internetowych, fizyczne klucze bezpieczeństwa są najskuteczniejszym sposobem, aby to zrobić. Dzieje się tak, ponieważ klucze bezpieczeństwa oferują wbudowane zabezpieczenia, które zapewniają, że nawet jeśli zostaną użyte w witrynie phishingowej, przechowywane w nich informacje nie będą mogły zostać wykorzystane do uzyskania dostępu do Twoich kont.

Zobacz również: Wyciekły zdjęcia Samsunga Galaxy Watch 4 Classic

Jednocześnie klucze bezpieczeństwa przenoszą również ciężar ochrony przed próbami phishingu z człowieka na urządzenie sprzętowe. Mogą nawet odróżnić legalne witryny od złośliwych, jednocześnie blokując próby phishingu, czego nie byłyby w stanie wykonać kody weryfikacyjne SMS.

Twitter już od jakiegoś czasu jest zdecydowanym zwolennikiem używania jakiejś formy 2FA do zabezpieczania swoich kont online. Na przykład w 2018 roku sieć społecznościowa dodała opcję używania kluczy bezpieczeństwa jako jednej z kilku opcji 2FA, chociaż ta początkowa obsługa działała tylko na stronie internetowej firmy, a nie w aplikacji mobilnej, wymagając jednocześnie, aby konta miały włączoną inną formę 2FA.

Źródło: techradar

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?