Twórcy Kangurka Kao o planach marki na przyszłość

Kto z nas nie słyszał albo nie grał w Kangurka Kao. Pierwsza część serii zadebiutowała w 2000 roku. Druga część będąca najwyżej ocenianą i najpopularniejszą częścią wyszła w roku 2003. Część trzecia domykająca trylogię ujrzała światło dzienne w 2005 roku. Dopiero niedawno ogłoszono, że powstanie kolejna odsłona przygód Kao.

Szefowa studia Tate Multimedia Kaja Borówko oraz Dyrektor ds. rozwoju Wojciech Biliński wypowiedzieli się o pracy nad nową częścią przygód Kangurka Kao i o planach marki na przyszłość. Borówko wypowiedziała się na temat nowej odsłony:

„Ludzie, którzy tęsknią za Kao, są już dorośli i najlepiej, gdyby chcieli gry, która będzie teraz dla nich wyzwaniem. Ale nadal chcemy przemawiać do młodych odbiorców, ponieważ takie są założenia gry i chcemy zachować tę rodzinną atmosferę.”

kao

Tate Multimedia

Zobacz również: Najbardziej wymagająca gra roku? Recenzja Sifu

Wojciech Biliński wspomniał:

Postanowiliśmy najpierw zaktualizować postać Kao, aby zmienić jego wygląd, a było z tym wiele prób i błędów. Nowy Kao wygląda naprawdę dobrze obok starego Kao. Więc to była dobra zmiana.”

Dyrektor ds. rozwoju gry dodał również:

Myśleliśmy też o remake’u trzeciej gry Kao, a także o bardziej zaawansowanej grze ze znacznie starszym Kao i większym naciskiem na walkę. Więc po tych wszystkich próbnych próbach mamy nadzieję, że miejsce, w którym można naprawdę zrestartować serię, tutaj nazywamy to ponownym uruchomieniem.”

Kangurek Kao to seria gier, ciesząca się w Polsce wielką popularnością. Nowy Kangurek Kao opowie całkowicie nową historię. W tej części główny bohater musi rozwiązać zagadkę zniknięcia ojca. Z pomocą swojego mentora Walta, Kao będzie musiał zmierzyć się z tajemniczą mocą zdającą się pochłaniać świat oraz nauczyć się jak stać się lepszym i mądrzejszym wojownikiem. Gra będzie dostępna na platformach: PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch oraz na Steamie.

Produkcja będzie miała premierę latem 2022 roku.


Źródło: Tate Multimedia, gamesindustry.biz / Ilustracja wprowadzenia: Tate Multimedia

Hakuna Matata.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?