W Mapach Google można będzie zapłacić za parking czy transport publiczny. Niedługo także w Polsce!

W Stanach Zjednoczonych Google wprowadza możliwość płacenia za parkingi oraz komunikację miejską bezpośrednio z Map Google. Wkrótce taką samą możliwość będziemy mieli także w Polsce.

Mapy Google to obecnie bezkonkurencyjna usługa, która towarzyszy nam bardzo często w podróży. Nic więc dziwnego, że funkcjonalność Map ciągle się rozrasta. Kolejną nowością, która ma nam ułatwić codzienne podróże, jest możliwość płacenia za komunikację miejską oraz parking bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji. Opcja ta została już udostępniona w Stanach Zjednoczonych, ale za kilka tygodni ma zagościć także w Polsce.

Zobacz również: Android 12 z trybem dla graczy!

Płatność będzie odbywać się za pomocą połączonych z Google Pay kart debetowych i kredytowych. W kraju nad Wisłą możliwość płacenia za komunikacje publiczną ma być początkowo dostępna dla mieszkańców Warszawy, Łodzi oraz Wrocławia, lecz z czasem będą dodawane kolejne miasta. Skorzystacie? W Warszawie może nie jest to niezbędna funkcjonalność, bo za komunikację można płacić miedzy innymi w aplikacji moBILET, a kilka banków daje taką możliwość bezpośrednio ze swoich aplikacji mobilnych. Inaczej zaś sprawa wygląda w mniejszych miastach i tam Mapy Google mogą być bardzo przydatne.

Źródło: googleblog.com

Redaktor działu Gaming i Mobile

Kontakt: m.chrzczonowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?