xCloud od Microsoft jest teraz dostępne na iOS i PC

Microsoft xCloud, część składna Xbox Game Pass Ultimate do strumieniowego przesyłania gier w chmurze, który nie wymaga konsoli do korzystania, jest w pełni wdrażany na urządzeniach z systemem iOS, w tym na iPhone’ach i iPadach, a także na komputerach PC i MacOS przez Internet. Od połowy kwietnia 2021 r. jest w fazie beta dostępnej tylko na zaproszenie, ale abonenci Game Pass Ultimate mogą teraz uzyskać dostęp do gier bezpośrednio ze swoich urządzeń.

Microsoft twierdzi, że na komputerach PC dostęp do xCloud można uzyskać za pośrednictwem przeglądarki Edge i Google Chrome. Dostępnych jest ponad 100 gier, a usługa jest kompatybilna z kontrolerami Bluetooth lub podłączonymi przez USB. W systemie iOS będzie działać jako aplikacja internetowa za pośrednictwem Safari, a w niektórych grach będziesz mieć do wyboru kontroler lub sterowanie dotykowe. Microsoft udostępnił również w swoim poście na blogu, że xCloud jest teraz zasilany przez konsole Xbox Series X, ustawiając strumieniowanie w rozdzielczości 1080p do 60 klatek na sekundę przy wystarczająco szybkim połączeniu internetowym.

Zobacz również: Czy warto kupić Xbox Series S?

Droga do uzyskania xCloud na iOS była wyboista, ponieważ wytyczne Apple App Store początkowo blokowały nie tylko Microsoft, ale także Google Stadia i usługi przesyłania strumieniowego Nvidia GeForce Now w chmurze przed uruchomieniem w App Store. Apple w końcu wypracowało kilka luk, aby umożliwić im działanie przez Internet (ale nie bez zastrzeżeń).

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?