HyperOS od Xiaomi rewelacją na targach MWC 2024

Na trwających w Barcelonie targach MWC Xiaomi zaprezentowało swoją nową wizję, według której połączone technologie będą w inteligentny sposób zaspokajać potrzeby konsumenta

Koncept Human x Car x Home (Człowiek x Samochód x Dom) to nowy etap synergii różnych technologii. Zaprezentowany na MWC 2024 elektryczny samochód Xiaomi SU7 jest integralną częścią ekosystemu firmy. Na MWC światło dzienne ujrzała również nowo wprowadzona seria smartfonów Xiaomi 14, będąca efektem współpracy z Leica AG i tablet Xiaomi Pad 6S Pro 12.4, a także szereg zaawansowanych urządzeń AIoT. Szerokie portfolio nowych produktów zamyka CyberDog 2, czyli czworonożny robot-pies.

Rozwijamy łączność przyszłości

Przejście Xiaomi od filozofii Smartphone x AIoT do inteligentnego i spójnego środowiska Human x Car x Home oznacza, że każde urządzenie podłączone do ekosystemu może współpracować z innym. Do rozwijania poszczególnych elementów tego systemu zaproszeni zostali różni partnerzy technologiczni, by w efekcie każdy użytkownik sprzętu Xiaomi mógł korzystać z wygody połączonego świata na swoich zasadach już dziś i w przyszłości.

Xiaomi HyperOS to nie tylko system operacyjny o otwartej architekturze. To szereg innowacyjnych rozwiązań pozwalających na bezproblemową łączność bardzo różnych urządzeń w jednym, bezpiecznym środowisku. Jako fundament inteligentnego ekosystemu Human x Car x Home, integruje on ponad 200 kategorii produktów, 600 milionów urządzeń na całym świecie i obejmuje ponad 95% scenariuszy użytkowania¹. Dzięki kooperacji z partnerami z całego świata, programistami i producentami, Xiaomi HyperOS daje niemal nieograniczone możliwości integracji i współpracy.

Pierwszy samochód elektryczny Xiaomi – Xiaomi SU7 – to wygodny, pojemny i ekologiczny sedan, który wyznacza nowy standard wydajności, integracji ekosystemu i mobilnej inteligentnej przestrzeni. W ramach projektu Xiaomi SU7, Xiaomi opracowało pięć podstawowych technologii: E-Motor, zintegrowaną baterię CTB, odlewanie ciśnieniowe Xiaomi, autonomiczny system prowadzenia Xiaomi Pilot i inteligentne wnętrze. Dzięki ogromnym inwestycjom w badania i rozwój w wysokości ponad 10 miliardów RMB oraz globalnemu zespołowi ponad 3400 inżynierów i 1000 ekspertów technicznych w kluczowych obszarach, Xiaomi stworzyło naprawdę wyjątkowy pojazd.

Odkrywanie mistrzostwa. Mobilna fotografia Xiaomi

Xiaomi wierzy w innowacje, które zmieniają życie konsumentów na lepsze. Dzięki strategicznemu partnerstwu z Leicą, Xiaomi dokonało prawdziwego przełomu w projektowaniu rozwiązań fotografii mobilnej, która daje każdemu możliwość tworzenia idealnej fotografii bez barier technologicznych. Przykładem jest Xiaomi 12S Ultra, pierwszy smartfon opracowany wspólnie przez obie firmy.

Partnerstwo między Xiaomi i Leica osiągnęło nowy, jeszcze wyższy poziom. Wraz z utworzeniem Instytutu Optycznego Xiaomi x Leica dokonuje się kolejny znaczący postęp w technologii obrazowania, a jednocześnie wyznaczone zostały nowe standardy fotografii. Nowo wprowadzona seria smartfonów Xiaomi 14, wyposażona w obiektywy Leica Summilux, daje użytkownikom opcje fotograficzne praktycznie niedostępne do tej pory w tej klasie urządzeń. Efektem będą doskonałe zdjęcia w każdych warunkach oświetleniowych i w każdym możliwym scenariuszu.

Czas robotyki i doskonałości produkcyjnej

Na targach MWC firma Xiaomi zaprezentowała najnowocześniejszego, czworonożnego robota CyberDog 2. Ma on system wykrywania otoczenia i podejmowania decyzji wykorzystujący 19 czujników optycznych, dotykowych i akustycznych. Robot ten został zaprojektowany tak, aby naśladować ruchy, wygląd oraz zachowanie prawdziwego psa, stanowiąc przykład pionierskiego ducha Xiaomi i zaangażowania producenta w rozwój robotyki. Otwarty charakter tej technologii stanowi podstawę ekosystemu, który można samodzielnie modyfikować. To odblokowuje nieograniczone możliwości twórcze dla programistów.

Poza pionierskimi produktami technologicznymi, Xiaomi nadal udoskonala produkcję. Inteligentne fabryki Xiaomi można śmiało postawić w awangardzie innowacji przemysłowych. W tych centrach produkcyjnych operacyjność, wydajność i precyzja są podstawowymi zasadami działania. Uruchomienie zakładu Smart Factory Phase II w pekińskiej dzielnicy Changping podkreśla zaangażowanie Xiaomi w dostarczanie konsumentom najlepszej jakości i przełomowych innowacji.

Budowanie zrównoważonej przyszłości

Xiaomi nie tylko angażuje się w dostarczanie wysokiej jakości produktów i usług użytkownikom na całym świecie, ale także stawia w centrum swojej strategii biznesowej ochronę środowiska i zrównoważony rozwój. Firma zobowiązała się do osiągnięcia neutralności węglowej do 2040 roku i wykazało się transparentnością w swoich działaniach na rzecz środowiska, publikując białą księgę działań na rzecz klimatu podczas szczytu klimatycznego COP28.

Te działania odbywają się w ramach zaangażowania Xiaomi w ważne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju, takie jak inicjatywa GE100%, promująca powszechne przyjęcie energii odnawialnej i ustanowienie realnie działającego recyklingu odpadów elektronicznych. Wspierając swoją misję zrównoważonego działania, Xiaomi przyjęło model gospodarki o obiegu zamkniętym, którego celem jest recykling 38 000 ton odpadów elektronicznych w latach 2022-2026. Stanowi to przykład holistycznego podejścia Xiaomi do godzenia zaawansowanej technologii ze zrównoważonym rozwojem środowiska, dla lepszej przyszłości.


Zobacz również: Elektryczny samochód w przystępnej cenie na horyzoncie

Źródło i zdjęcia: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: @Xiaomi na X.com

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?