REKLAMA

Zaprezentowano NVIDIA RTX A5000 i NVIDIA RTX A4000

Kiedy NVIDIA zaprezentowała skierowaną do profesjonalistów kartę graficzną NVIDIA® RTX™ A6000, opartą o architekturę NVIDIA Ampere, wiele osób zaczęło się zastanawiać jakie inne produkty zostaną zapowiedziane, aby uzupełnić tę linię produktową. Wraz z konferencją GTC21 oczekiwanie dobiegło końca. Do RTX A6000 dołączają karty NVIDIA RTX A5000 i NVIDIA RTX A4000, a PNY podejmuje zdecydowane kroki, aby oba produkty jak najszybciej trafiły do jak najszerszego grona artystów, projektantów, inżynierów i naukowców. Zarówno PNY jak i NVIDIA wierzą w słowa wizjonera nauk informatycznych Alana Kaya, że „najlepszym sposobem na przewidzenie przyszłości jest jej wymyślenie.” PNY oraz NVIDIA są mocno zaangażowane w takie działania.

REKLAMA

REKLAMA

Architektura NVIDIA Ampere opiera się na mocy NVIDIA RTX i oferuje następną generację akceleracji obliczeń wizualnych. Miliony profesjonalistów pracujących z dowolnego miejsca na świecie, w różnych warunkach i okolicznościach, polegają na szerokiej gamie urządzeń, które zapewniają moc i wydajność niezbędną do efektywnej pracy.

NVIDIA RTX A5000 i RTX A4000 szybko staną się kluczowymi rozwiązaniami dla profesjonalistów, dzięki rdzeniom RT drugiej generacji implementującym ulepszony ray tracing w czasie rzeczywistym. Rdzenie Tensor trzeciej generacji zapewniają znaczny wzrost wydajności mocy obliczeniowej wspartej akceleracją AI – niektóre bez zmian w kodzie. To wszystko, połączone z bardziej wydajnymi rdzeniami CUDA, zapewnia niezwykle wydajną, fotorealistyczną i kinową jakość grafiki, zdecydowanie przyspiesza symulacje CAE FP32 i radykalnie zwiększa możliwości aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję i wymagających akceleracji GPU.

NVIDIA RTX A5000 ma 64 rdzenie RT drugiej generacji, 256 rdzeni Tensor trzeciej generacji oraz 8192 rdzenie CUDA w połączeniu z 24 GB pamięci graficznej GDDR6 ECC (48 GB z NVLink). Zapewnia to moc, wydajność i wsparcie ISV dla budowania produktów następnej generacji, projektowania krajobrazów miejskich przyszłości i tworzenia wciągającej rozrywki jutra – już dziś. A wszystko to z poziomu twojej stacji roboczej. Opcjonalne łącze NVLink umożliwia łączenie pamięci GPU i skalowanie wydajności, a obsługa synchronizacji sprzętowej (opcjonalna karta rozszerzenia) pozwala na tworzenie ogromnych automatycznych wirtualnych środowisk (CAVE), interaktywnych systemów digital signage, wydarzeń na żywo, cyfrowych wirtualnych studiów i ciągów produkcji wraz z renderowaniem Frame Lock, wizualizacją i klastrami symulacyjnymi. RTX A5000 jest przygotowany do obsługi AR/VR/XR i z łatwością współpracuje z najnowszą generacją urządzeń HMD (Head Mounted Display).

NVIDIA RTX A4000 to wydajny, jednoslotowy procesor graficzny dla profesjonalistów, oferujący ray tracing w czasie rzeczywistym, obliczenia przyspieszane przez AI oraz bardzo wydajną grafikę desktopową. Zbudowany w oparciu o architekturę NVIDIA Ampere, RTX A4000 łączy 48 rdzeni RT drugiej generacji, 192 rdzenie Tensor trzeciej generacji oraz 6144 rdzenie CUDA z 16 GB pamięci graficznej GDDR6. RTX A4000 umożliwia budowanie lepszej przyszłości dzięki współpracy z wiodącą w branży technologią synchronizacji sprzętowej od NVIDIA, wsparciu przez niezrównany ekosystem ISV oraz przygotowaniu do obsługi AR/VR/XR. Karta ta doskonale uzupełnia modele NVIDIA RTX A5000 i RTX A6000, wzbogacając rodzinę profesjonalnych produktów graficznych NVIDIA z architekturą Ampere.

Więcej informacji o NVIDIA RTX A5000 i A4000 można znaleźć na stronach www.pny.eu i www.pnypartnerhub.eu.

Źródło: materiały prasowe

REKLAMA

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo