Zobacz zwiastun Battlefield 2042 – 128 graczy na mapie i wielkie tornada!

Następne Battlefield nadchodzi tej jesieni — i wydaje się, że przyniesie mnóstwo zmian i chaosu. Na wczorajszym wydarzeniu EA ujawniło Battlefield 2042 na Xbox One, Series X, PS4, PS5 i PC za pośrednictwem Origin, Steam i Epic Game Store. Wśród innych zmian w formule gra wprowadzi nowe tornada, które poruszają się po mapie, kombinezony ze skrzydłami, dzięki którym gracze mogą latać, oraz broń, którą można dostosowywać w locie.

Dice mówi, że mapy zostały zbudowane z myślą o sprzęcie nowej generacji, a największą zmianą wydaje się być sama liczba graczy. W trybie głównym mecze „wojny totalnej” będą obejmować 128 graczy, jeśli grasz na PC, PS5 lub Xbox Series X. W przypadku starszych konsol liczba ta zmniejszy się do bardziej standardowych 64. Poza tym trybem , 2042 będzie również miał tryb drużynowy o nazwie „hazard zone” (który, jak podkreśla Dice, nie będzie Battle Royale), a także trzeci, jeszcze nieogłoszony tryb wieloosobowy. Gra nie będzie zawierała tradycyjnej kampanii dla jednego gracza.

Zobacz również: Odbierz za darmo nową kultową grę z Epic Games!

Kiedy 2042 wystartuje jeszcze w tym roku, EA twierdzi, że będzie działać jako gra na żywo, z sezonowymi karnetami bojowymi – zarówno bezpłatnymi, jak i płatnymi – które „pchną narrację świata do przodu”, a także doda nowe funkcje.

Battlefield 2042 wystartuje 22 października

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo