Acer B277 – recenzja solidnego monitora do biznesu i nie tylko

Nowa seria Acer B7 skierowana jest przede wszystkim do użytkowników biznesowych, którzy poszukują ergonomicznego monitora w przystępnej cenie. Całkiem niezłe parametry w połączeniu z dobrym wykonaniem – co może pójść źle? Sprawdzamy jak monitor B277 wygląda w praktyce.

Wykonanie Acer jest bardzo solidne i pomimo swojej niskiej ceny nie sprawia wrażenia taniego. Konstrukcja ZeroFrame powinna umożliwiać bezproblemową konfigurację wielu monitorów bez irytujących ramek i zdecydowanie trzeba zaliczyć ten aspekt na duży plus – wygląda nowocześnie.

Montaż monitora jest bardzo intuicyjny i nawet bez użycia dołączonej instrukcji będziemy w stanie w kilka chwil uruchomić nasz monitor.  Dzięki solidnej podstawie wykonanej ze stali nierdzewnej wyświetlacz można łatwo obracać, przechylać i obracać, a także regulować wysokość.

Specyfikacja

27-calowy panel IPS w formacie 16: 9 z rozdzielczością Full HD (1920 x 1080 pikseli) zapewnia stabilne kąty widzenia ze wszystkich kierunkach (178 stopni). Czas reakcji matrycy to 4 ms a częstotliwość odświeżania 60 Hz. Taka konfiguracja sprawdza się znakomicie podczas codziennego użytkowania, a w połączeniu z bardzo szerokim zakresem regulacji oraz funkcji PIVOT zapewnia komfortowe warunki praktycznie dla wszystkich.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zaimplementowana na górze regulowana kamerka do wideo rozmów – w szczególność w obecnie panującej na świecie sytuacji pandemicznej gdy wideo konferencje i zajęcia zdalne są na porządku dziennym. Złącza jakie otrzymujemy do dyspozycji to HDMI, DisplayPort, D-sub oraz USB, więc jest całkiem dobrze.

Podczas pracy B277 nie doświadczymy żadnych niepożądanych odgłosów i niezależnie od trybu pracy całość działa bezgłośnie.

Jasność jaką oferuje B277 to 250 cd/m2 – tutaj mogłoby być znacznie lepiej, ale nie możemy oczekiwać od budżetowego monitora topowej specyfikacji.

Wbudowane dwa głośniki 2W grają w miarę czysto i sprawdzą się bardzo dobrze jako dodatkowe źródło dźwięku. Dla osób bardziej wymagających polecam zaopatrzyć się w słuchawki lub zewnętrzny zestaw głośników.

Zdjęcie poniżej przedstawia typowy problem z matrycami IPS podczas wyświetlania czerni. Nierówne podświetlenie to niestety bardzo częsty przypadek jednak podczas zwykłego użytkowania zupełnie ten aspekt nie przeszkadza i nie rzuca się w oczy.

 

Dynamiczny współczynnik kontrastu powinien wynosić 100 000 000: 1 według zapewnień producenta.  Neutralność kątów widzenia okazuje się ogólnie bardzo dobra. W szczególności kolory pozostają całkowicie stabilne nawet pod ekstremalnymi kątami widzenia. Wydaje się, że temperatura barwowa też się nie zmienia. Odwzorowanie kolorów również jest na całkiem dobrym poziomie jak na ogólne konsumenckie przeznaczenie monitora.

Podsumowanie

Jest to oczywiście monitor biznesowy, który jest przeznaczony przede wszystkim do biura, ale może być również interesujący dla użytkowników prywatnych. Przede wszystkim Acer B277 przekonuje solidnym wykonaniem, wszechstronnymi funkcjami ergonomicznymi oraz całkiem niezłą matrycą IPS . Więc jeśli zastanawiacie się nad zakupem właśnie takiego modelu to śmiało polecamy.

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?