Acer przedstawia “kosmiczny” komputer stacjonarny Predator Orion X

Acer w trakcie swojej corocznej konferencji Next@Acer zaprezentował najnowszego członka rodziny  z kategorii ultrawydajnych stacjonarnych komputerów gamingowych — Predator Orion X. Za jego imponujące parametry odpowiada specjalna wersja procesora Intel® Core™ i9-13900KS 13. generacji oraz potężna karta graficzna NVIDIA® GeForceRTX™ 4090 z układem chłodzenia cieczą. Wygląd Oriona X jest nie z tej Ziemi – przypomina kapsułę kosmiczną. Prócz najnowszego komputera, Acer przedstawił również nową ofertę zakrzywionych monitorów gamingowych: Nitro XZ452CU V i Predator X34 V.

Predator Orion X: nieprzeciętne parametry i konstrukcja przyjazna użytkownikowi

Komputer Predator Orion X jest wyposażony w procesor Intel i9-13900KS[1] 13. generacji, który może pochwalić się 24 rdzeniami, 32 wątkami, współczynnikiem TDP na poziomie 150W, najnowszą architekturą hybrydową i rekordową częstotliwością taktowania sięgającą 6 Ghz, co przekłada się na niezwykle wysoką wydajność. Korzystając z potencjału architektury NVIDIA Ada Lovelace, ten niewielki rozmiarem komputer gamingowy jest w stanie stworzyć zgrany team z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4090 z całym blokiem wodnym, oferującą 24 GB pamięci G6X, co docenią zarówno gracze, jak i twórcy treści multimedialnych. Aby możliwa była obsługa tak potężnej karty, jak GeForce RTX 4090, do standardowych wentylatorów dodano specjalny moduł chłodzący na bazie cieczy.
Obudowa Oriona X, wyraźnie inspirowana kształtem kapsuły kosmicznej, waży zaledwie 9 kg i została zaprojektowana jako układ trzech specjalnych „stref”, dzięki czemu użytkownik zyskuje możliwość modyfikowania każdego komponentu osobno. Strefa 1 zapewnia dostęp do procesora, zasilacza i dysku SSD. W strefie 2 znajduje się złącze VGA i dwa 2,5-calowe gniazda SATA HDD. Strefa 3 odpowiada za temperaturę całego ‘organizmu’ — to tu zainstalowano mechanizm zwiększający przepływ powietrza oraz 240-milimetrowy układ chłodzenia cieczą[1], który znajduje się w pobliżu strefy 1. Najważniejsze strefy chronione są metalowymi panelami bocznymi, które można zdjąć za pomocą niewielkiego zatrzasku. Na górze obudowy znajduje się obrotowe ramię, które pełni funkcję podstawki pod słuchawki.
Acer Predator Orion X

Zobacz również: Predator Triton 17 X i Predator Helios Neo 16 – nowe, superwydajne laptopy gamingowe

Jeśli chodzi o pamięć, gracze i twórcy treści multimedialnych nie mają powodów do obaw, ponieważ Predator Orion X oferuje im na wejściu maksymalnie 32 GB DDR5-5600[], dwa dyski SSD M.2 2400 (każdy o pojemności do 1 TB) oraz podświetlaną kieszeń na dyski SSD NVMe M.2 (wymienialną w trybie „hot swap”), dzięki której można dodatkowo zwiększyć pojemność dyskową. Komputer korzysta z technologii Intel® Killer E3100G i Intel® Killer Wi-Fi 6E AX211, co gwarantuje stabilne połączenie z siecią. Użytkownik dostaje również do dyspozycji całą masę złącz, w tym dwa USB3.2 1. generacji (jedno typu C i jedno typu A), mikrofon i gniazdo combo z przodu, 2 porty USB 3.2 typu C (2. generacji), 3 porty USB 3.2 typu A (2. generacji)[1], 2 porty USB 2.0 oraz gniazdo RJ45 umieszczone z tyłu obudowy.
Predator Orion X ma domyślnie zainstalowaną aplikację PredatorSense 4.0, która umożliwia graczom monitorowanie systemu pod kątem overclockingu i dostosowywania preferencji oświetlenia RGB za pomocą spersonalizowanego, intuicyjnego interfejsu, dzięki któremu z całego systemu można wyciągnąć więcej, niż można sobie wyobrazić.
Predator Orion X (POX-650​) dostępny będzie w USA we wrześniu w cenie od 2999,99 dolarów; w regionie EMEA trafi do sprzedaży również we wrześniu w cenie od 2499 euro; na rynku chińskim dostępny będzie także we wrześniu w cenie od 29999 juanów.
Źródło: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?