Android 12 – Dostępna jest już publiczna wersja beta

Google zaprezentował Androida 12 w swoim przemówieniu otwierającym I / O 2021, a teraz możesz samodzielnie wypróbować nową aktualizację w ramach pierwszej publicznej wersji beta. Publiczna wersja beta Androida 12 jest obecnie dostępna dla telefonów Pixel firmy Google (Pixel 3 i nowsze), a także będzie dostępna na urządzeniach firm OnePlus, Lenovo, Asus, Oppo, Realme, Sharp, Tecno, TCL, Vivo, Xiaomi i ZTE. Możesz zarejestrować swój telefon Pixel w witrynie Google na Androida w wersji beta lub znaleźć szczegółowe instrukcje dla innych obsługiwanych telefonów na stronie dla programistów aplikacji na Androida.

Android 12 oferuje mnóstwo nowych funkcji, ale najbardziej ekscytujące są nowe elementy wizualne. Oprócz nowych animacji, widżetów i zmodyfikowanego ekranu blokady system Android 12 oferuje również motywy, z możliwością zmiany kolorów używanych w systemie operacyjnym po prostu przez zmianę tapety. Nie wszystkie dramatyczne zmiany wizualne będą dostępne w pierwszej wersji beta, ale powinny one zostać wprowadzone z czasem, gdy zbliżamy się do premiery.

Zobacz również: Kiedy GTA 5 pojawi się na PS5 i Xbox Series X?

Google ulepsza również inne aspekty korzystania z Androida, takie jak powiadomienia i szybkie ustawienia. Wprowadza także pewne ulepszenia w zakresie prywatności i bezpieczeństwa, dzięki wskaźnikom używania aparatu lub mikrofonów telefonu oraz łatwiejszemu dostępowi do różnych uprawnień aplikacji w jednym panelu.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?