Apple wprowadza zmiany do swojej wirtualnej asystentki!

Znana z systemu iOS wirtualna asystentka Siri doczeka się istotnej zmiany. Apple wyposaży ją w neutralną płciowo opcję głosową!

W nowej aktualizacji systemu iOS o numerze 15.4 firma Apple dodaje swojej wirtualnej asystentce – Siri nowy, piąty już głos. Ten różni się jednak od innych opcji, gdyż z założenia ma być neutralny płciowo. Jest to prawdopodobnie odpowiedź na opinię, iż wirtualni asystenci mogą powodować utrzymanie czy wzmocnienie stereotypów płciowych.

Według ekspertów i obserwatorów branży tworzenie asystentów głosowych o kobiecym głosie oraz nazwach mogło sugerować pewną uległość kobiety wobec użytkownika. Co więcej, od asystentów głosowych oczekuje się natychmiastowej obsługi zapytań, a także wyręczania użytkownika w jego obowiązkach. Analiza tego zagadnienia była również tematyką różnego rodzaju badań, z których wynika między innymi, iż czasem styl wypowiedzi cyfrowej asystentki mógł być odbierany jako „flirtujący” i uległy.

Dlatego też  firma Apple postanowiła wyjść na przeciw oczekiwaniom użytkowników w tym zakresie i stworzyć głos, który nie reprezentuje żadnej z płci.

 

Zobacz również: Anonymous wypowiadają wojnę cybernetyczną Rosji


Źródło: techcrunch.com / Ilustracja wprowadzenia: Apple

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?