Arcydzieła Salvadora Dali dostępne na telewizorze The Frame

12 kultowych, surrealistycznych obrazów ze zbiorów Fundació Gala-Salvador Dalí dołącza do bogatej oferty dzieł sztuki w aplikacji Art Store dostępnej na telewizorach The Frame. Dodatkowo, aby uhonorować pojawienie się dzieł hiszpańskiego malarza w ofercie firmy Samsung, z początkiem sierpnia, w ramach serii filmów wideo „Poznaj artystę”, został opublikowany krótki film dokumentalny poświęcony jego życiu i twórczości.

Salvador Dalí, urodzony w katalońskim mieście Figueres, to bez wątpienia, jeden z najbardziej popularnych i jednocześnie enigmatycznych artystów, który urzeka publiczność od czasu, gdy jego pierwsza praca została wystawiona w Barcelonie w 1925 roku. Znany na całym świecie ze swojego surrealistycznego stylu, niezmiennie zachwyca niezwykłymi obrazami niczym z marzeń sennych, niewiarygodnymi iluzjami oscylującymi między dziwacznością a przyziemnością oraz niebywałą wręcz dbałością o szczegóły. W ramach partnerstwa z Fundació Gala-Salvador Dalí, wszyscy korzystający na co dzień z oszałamiającej jakości wyświetlania jaką oferuje telewizor Samsung The Frame, będą mieli dostęp do spuścizny artysty i jego najwybitniejszych dzieł, takich jak: „Trwałość pamięci” (1931), „Kuszenie św. Antoniego” (1946), czy „Łabędzie odbijające się w wodzie jako słonie” (1937).

Samsung Art Store łączy miliony właścicieli The Frame ze znanymi dziełami sztuki z setek muzeów, instytucji i prywatnych kolekcji na całym świecie, którymi mogą się cieszyć w zaciszu swojego domu. – Jednym z największych pragnień Dalego było bycie znanym oraz to, aby jego sztuka dotarła do jak najszerszej publiczności. Byłby naprawdę pod wrażeniem goszcząc w domach tylu ludzi – powiedziała Clàudia Galli, Historyk Sztuki w Fundació Gala-Salvador Dalí.

The Frame

Telewizor Samsung The Frame i Art Store (źródło: Samsung)

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe w 2023 roku do 300 zł – RANKING

Oprócz nowych dzieł Dalego, użytkownicy Samsung The Frame, mogą odkrywać tysiące innych obrazów takich mistrzów jak Claude Monet, Johannes Vermeer i Julia Contacessi. W doskonałej jakości 4K mogą podziwiać także wybrane dzieła z paryskiego Luwru, muzeum Prado w Madrycie, Albertiny w Wiedniu, galerii Tate Modern w Londynie, muzeum Van Gogha w Amsterdamie, czy też państwowego muzeum Ermitaż w Sankt Petersburgu i LUMAS. Aktualnie w sklepie Art Store dostępnych jest ponad 2000 obrazów z całego świata.

Co więcej, jednym z czynników decydujących o tym, że The Frame świetnie sprawdza się podczas wyświetlania dzieł, jest Matowa Powłoka Ekranu. Dzięki niej widzowie mogą cieszyć się zachwycającym obrazem pozbawionym rozpraszających odblasków. Światło sztuczne i naturalne nie odbija się od ekranu, co pozwala kontemplować dzieło sztuki pełne detali i tekstur – nawet przy słonecznej pogodzie. Jakość obrazu, odwzorowanie szczegółów i kolorów to natomiast zasługa technologii Quantum Dot ze 100% Natężeniem Kolorów.

Źródło: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?