Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Pro – filtry ND, porty i mocniejszy ekran

Firma Blackmagic przedstawiła dziś nowy Pocket Cinema 6K Pro, który zawiera funkcje, których każdy potrzebuje w małej kompaktowej obudowie. Dwie duże nowe funkcje to wbudowany filtr ND i opcjonalny wizjer elektroniczny.

Nowa kamera Pocket Cinema Camera 6K Pro korzysta teraz z baterii typu Sony NP-F570, które mają znacznie lepszą wydajność niż oryginalna kamera Pocket, która korzysta z baterii Canon LP-E6. Mocowanie obiektywu jest nadal EF i wykorzystuje ten sam nośnik typu CFast. Wszystkie modele Pocket Cinema Camera zawierają pełną wersję DaVinci Resolve Studio. Kamery Blackmagic Pocket Cinema są wyposażone w wejście mini XLR z 48-woltowym zasilaniem phantom do podłączenia profesjonalnych mikrofonów.

Model 6K Pro posiada 2 złącza mini XLR do nagrywania 2 oddzielnych ścieżek audio przy użyciu 2 mikrofonów, bez zewnętrznego miksera. Cztery wbudowane mikrofony mają wyjątkowo cichą podłogę i są odporne na wstrząsy i wiatr. Jest też wejście audio 3,5 mm do podłączenia mikrofonów kamery wideo, a także wbudowany głośnik do odtwarzania i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm podobne do innych obecnych aparatów Pocket. Ekran w Pocket Cinema Camera 6K Pro można teraz regulować oraz jego jasność została zwiększona do 1500 nitów, co w szczególności sprawdzi się przy użytkowaniu na zewnątrz. 

Zobacz również: Android 12 z trybem dla graczy!

Wbudowany czujnik zbliżeniowy nie tylko aktywuje wizjer, ale także wyłącza dotykowy ekran LCD. Oszczędza to energię baterii i zapobiega przypadkowej zmianie ustawień aparatu przez naciśnięcie elementów sterujących na ekranie dotykowym.

Nowa technologia Blackmagic Generation 5 Color Science będzie dostępna dla wszystkich aparatów Pocket w nadchodzącej aktualizacji. To świetna wiadomość, jeśli chcesz dodać 6K Pro do istniejących kamer kieszonkowych do pracy z wieloma kamerami.

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo