Panasonic GH6 – rozpoczęło się odliczanie!

Na oficjalnej stronie firmy Panasonic zaczął tykać zegar odliczający czas do pojawienia się ich nowego, flagowego przedstawiciela serii LUMIX G, czyli Lumixa GH6.

W czerwcu ubiegłego roku miała miejsce premiera Lumixa GH5 mark II, będącego następcą świetnego i kultowego już modelu GH5. Firma Panasonic nie miała jednak zamiaru zwolnić tempa rozwoju swojej serii G. Z tego też powodu już kilka miesięcy później miała mieć miejsce premiera jeszcze nowszego i bardziej innowacyjnego Lumixa GH6. Wyczekiwany model nie pojawił się jednak zgodnie z zapowiedziami, a firma Panasonic przeniosła premierę na początek 2022 roku.

Oficjalnie odliczanie rozpoczęte.

W związku z deklaracją przedstawienia swojego nowego produktu na początku roku firma na swojej oficjalnej stronie internetowej udostępniła zegar, który odlicza czas do dnia wyjścia na światło dzienne ich nowego produktu. Data ta wyznaczona została na 22 lutego.

Co wiemy o nadchodzącym modelu?

Z informacji znanych na ten moment wynika, iż nowy GH6 zostanie wyposażony w całkiem nowy sensor oraz procesor graficzny. Pozwoli to na rejestrowanie video w rozdzielczości 7K i 60 klatkach na sekundę w 10 bitach, z próbkowaniem 4:2:2. W rozdzielczości 4k dostępne będzie natomiast rejestrowanie obrazu w aż 120 klatkach. Prawdopodobna cena natomiast wahać się będzie w okolicach 2500$.

Zobacz również: Dzień Bezpiecznego Internetu razem z Samsung

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez LUMIX Official Instagram (@lumix)


Źródło: thenewcamera.com / Ilustracja wprowadzenia: Panasonic

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?